×

Najszybszy sposób na umycie szuflady z pralki. Pleśń i kamień znika w parę sekund

Szuflada od pralki, tak jak każdy element tego urządzenia, wymaga raz na jakiś czas porządnego czyszczenia. Jeśli tego nie robisz, to z czasem zacznie Ci się tam zbierać czarna pleśń. Pokażemy Ci jak sobie skutecznie poradzić z taką sytuacją.

Szuflada od pralki – jak ją efektywnie wyczyścić?

Jeśli nie jesteś typem osoby, która przeprowadza regularne czyszczenie pralki to prawdopodobnie zauważyłeś, że z czasem obrzydliwa czarna pleśń zebrała się w szufladzie na detergenty. Pokażemy Ci najlepszy sposób na pozbycie się jej z pralki, który zostawi  szufladę świeżą, czystą i pachnącą.

Będziesz potrzebował tych rzeczy:

  • Duża miska lub wiadro (aby namoczyć szufladę);
  • Ściereczka do czyszczenia;
  • Gąbka do szorowania;
  • Płyn do mycia naczyń;
  • 2 filiżanki białego octu;
  • Stara szczoteczka do zębów lub mała szczotka do butelek;
  • Sucha ściereczka;

Czyszczenie szuflady pralki krok po kroku

Po pierwsze, upewnij się, że Twoja pralka jest odłączona od prądu. Teraz musisz wyciągnąć szufladę. Zwykle chce ona wyjść tylko do pewnego stopnia, dalej się blokuje. Ale jeśli wsuniesz rękę tuż pod krawędź, poczujesz małą plastikową dźwignię . Delikatne naciśnięcie spowoduje zwolnienie szuflady i wyciągnięcie jej do końca. Teraz namocz szufladę pralki w gorącej wodzie z mydłem. Dodaj trochę płynu do mycia naczyń i octu i zamieszaj tak, aby zaczęły tworzyć się bąbelki.

szuflada od pralki
szuflada od pralki, fot. freepik

Następnie weź szmatkę lub gąbkę do szorowania i wytrzyj wnętrze pralki, gdzie mieści się szuflada. Zwróć szczególną uwagę na górną część przedziału. Może ona naprawdę stać się mocno lepka i spleśniała, więc dobrze jest zapewnić tej części mocne szorowanie. Jeśli jest ona szczególnie brudna, możesz użyć starej szczoteczki do zębów, która jest dobra, aby dostać się do małych szczelin. Po wyczyszczeniu użyj świeżo wypłukanej szmatki z czystą wodą, aby wyzbierać wszelkie ostatnie cząsteczki pleśni i brud.

Kończymy czyszczenie

Po namoczeniu szuflady na detergenty w mydle i occie wszelkie i osady z mydła i pleśń powinna się rozluźnić. Teraz więc będzie łatwo Ci je ją wyczyścić za pomocą szmatki lub gąbki do szorowania. Nie zapomnij przy tym odwrócić szuflady i zrobić to też pod spodem. Tam, gdzie trzeba użyj szczotki lub szczoteczki do zębów. Gdy już szuflada jest czysta wypłucz ją pod ciepłą bieżącą wodą. A następnie wysusz szufladę na detergenty i włóż ją z powrotem do pralki. I to wszystko! Szuflada powinna lśnić jak nowa, a po czarnej pleśni nie pozostanie nawet śladu.

A tutaj przeczytasz, o tym, jak zrobić domowy płyn do płukania ubrań.

Zobacz też, jaki mam sposób na brud i nieprzyjemny zapach ze zmywarki!

Może Cię zainteresować