×

7 banalnie prostych trików, dzięki którym szybciej naładujesz swój telefon

Znasz te sytuacje kiedy jedziesz pociągiem, masz swój bilet na smartfonie i mimo tego, że rano ładowałaś telefon widzisz, że wkrótce bateria znowu się wyładuje. Jak wtedy pokażesz bilet konduktorowi? A może obawiasz się, że w sytuacjach kryzysowych kiedy ktoś z Twoich bliskich będzie potrzebował pomocy medycznej, nie będziesz mógł zadzwonić po odpowiednie służby, ponieważ Twój smartfon właśnie przestał działać.

W życiu nigdy nie wiadomo kiedy będziemy potrzebowali swojego smartfona, a w dzisiejszych czasach bez telefonu to trochę jak bez ręki. W takim razie co zrobić, gdy natychmiast potrzebujemy skorzystać z tego urządzenia, a jego bateria odmówiła posłuszeństwa? Dziś dowiesz się co robić, aby szybciej naładować swój telefon.

#1 Wyłącz telefon

shared.com Pixnio

Kiedy widzisz komunikat o niskim poziomie baterii pewnie zastanawiasz się czy lepiej wyłączyć urządzenie czy pozostawić je włączone. Okazuje się, że wyłączenie telefonu jest mądrzejszym posunięciem. Nawet kiedy nie korzystasz z telefonu, a urządzenie jest wciąż włączone, w tle działa wiele aplikacji, które obniżają poziom baterii. Najlepiej jeśli podczas ładowania telefon będzie wyłączony, jednak jeśli potrzebujesz użyć telefonu w pilnej sprawie, to nie zastanawiaj się tylko włącz urządzenie.

#2 Użyj trybu samolotowego

Ta funkcja jest bardzo przydatna chociaż wiele osób rzadko z niej korzysta. Tryb samolotowy zawdzięcza swoją nazwę z racji tego, że pozwala uniknąć ingerencji w sprzęt samolotowy, poprzez uniemożliwianie wyszukiwania sygnałów komórkowych, Wi-Fi czy Bluetooth. Te niewielkie zmiany składają się na znacznie mniej zmarnowanej energii i pomagają szybciej naładować baterię w telefonie. Włączenie trybu samolotowego pozwala naładować baterię o 25% szybciej. Tylko pamiętaj, aby po naładowaniu telefonu, wyłączyć tę funkcję – w innym przypadku nikt się do Ciebie nie dodzwoni!

#3 Ściągnij case’a

Twój telefon to bardzo skomplikowane urządzenie. Środek telefonu jest bardzo wrażliwy na ciśnienie powietrza, temperaturę oraz wilgotność. Ładowanie telefonu, gdy jest za gorąco lub za zimno, spowolni proces lub nawet może uszkodzić sprzęt. Na oficjalnej stronie Apple Store można przeczytać komunikat, aby użytkownicy podczas ładowania iPhone’a ściągali obudowę z urządzenia.

#4 Używaj odpowiedniej ładowarki

Pamiętaj, że najlepiej będzie jeśli będziesz ładował telefonem oryginalną ładowarką, która dostałaś do zestawu. Smartfony są różne, a ich ładowarki mają różne napięcia i mogą ładować telefony szybciej lub wolniej. Ładowarka sieciowa działa szybciej niż wtyczka USB lub ładowarka samochodowa według projektu, czego większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy. Niektóre telefony mają również specjalne porty Quick Charge, które działają najlepiej z pasującymi kablami Quick Charge.

#5 Wyczyść wejście telefonu

shared.com Technobezz

W tej małej przestrzeni roi się ogromna ilość brudu i kurzu, dlatego przed włożeniem wtyczki do wejścia, wyczyść gniazdo. Możesz to zrobić wykałaczką, ale pamiętaj aby robić to delikatnie i powoli.

#6 Spraw by bateria się całkiem rozładowała

Zaskoczona tą wskazówką? Nie powinnaś, ponieważ Apple ostrzega swoich użytkowników przed niepoprawnym ładowaniem telefonu. Przynajmniej raz w miesiącu rozładuj telefon do 0%, a następnie naładuj do 100%. W codziennym używaniu telefonu najlepiej jeśli zaczniesz ładować telefon kiedy będzie miał około 30%, a następnie naładuj go do 100%.

#7 Weź ze sobą powerbanka

shared.com Neil Turner

Jeśli Twój telefon nie nadąża za Twoim intensywnym trybem życia, rozważ zabranie ze sobą przenośnej ładowarki. Dobre powerbanki z odpowiednim kablem będą zasilać baterię Twojego urządzenia tak dobrze jak tradycyjna ładowarka.

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij