×

Ta jedna rzecz skutecznie pochłania wszystkie zapachy w lodówce

Przechowując w lodówce przeróżne potrawy, stwarzamy ryzyko, że przenikną nawzajem swoimi aromatami. To normalne, jednak nie musimy tego akceptować. Przecież można w łatwy sposób uniknąć sytuacji, kiedy chcąc zjeść kawałek ciasta, poczujesz zapach kiełbasy. Jak zneutralizować zapachy w lodówce?

Brzydki zapach z lodówki może mieć różne źródła – wcale nie musi pochodzić z nieświeżych produktów. Jeśli schowamy do niej danie o dość intensywnym zapachu, to normalną koleją rzeczy jest, że wydobywający się z niego zapach obejmie resztę artykułów w lodówce. Łącząc się z ich zupełnie innymi aromatami, czasem może stworzyć dość nieprzyjemną mieszankę. Kiedy na przykład do gry wejdą potrawy z kapusty i mięsa, to czasem – po otwarciu drzwi chłodziarki – można mieć wrażenie, jakby coś się w niej zepsuło. Nie pozwól na to, aby delikatniejsze posiłki przeszły tym zapachem – będą nie do zjedzenia.

 

Nie jedz jogurtu o zapachu świeżej kiełbasy – zneutralizuj nieprzyjemny zapach w lodówce!

  • Przekrój na pół jednego ziemniaka i połóż jedną lub dwie połówki wewnątrz chłodziarki. W razie potrzeby wymieniaj je co 3 dni.
  • Masz w szufladzie szarą gazetę?  Te strony, które zdążyłeś już przeczytać, zgnieć w kulki i powsadzaj w różne wolne przestrzenie w lodówce. To świetne pochłaniacze zapachów!
co zrobić żeby ładnie pachniało w lodówce
Pochłaniacz zapachów do lodówki. Fot. Genialne

 

  • Jeśli jesteś amatorem świeżo mielonej kawy, to weź kilka ziarenek i powbijaj w połówkę jabłka – to prawdziwy gwarant świeżości, który dodatkowo roztoczy wewnątrz lodówki rześką woń.
  • Cóż lepiej zneutralizuje przykre zapachy i odświeży powietrze, jak nie cytrusy? Wyciśnij sok z jednej cytryny i nasącz nim kilka wacików kosmetycznych (ewentualnie arkuszy ręcznika papierowego). Poukładaj je na półkach.
brzydki zapach w lodówce
Pochłaniacz zapachów do lodówki. Fot. Genialne

 

  • Nasyp trochę sody oczyszczonej na miseczkę lub mały talerzyk i połóż na którejś półce w lodówce. Jeśli nieprzyjemna woń jest bardzo silna, warto położyć nawet kilka takich pochłaniaczy. Zamiast sody możesz wykorzystać proszek do pieczenia, który sprawdzi się tutaj tak samo skutecznie. Użyj go w ten sam sposób.
  • Tak samo jak sodę oczyszczoną lub proszek do pieczenia, możesz zaaplikować do lodówki naczynie z całymi lub zmielonymi ziarnami kawy – to jeden z najskuteczniejszych patentów – kawa świetnie pochłania i neutralizuje nawet te najmocniejsze zapachy.
jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki
Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki? Fot. Genialne

 

Zobacz również: Naturalny odświeżacz do auta przyjemnie pachnie i pochłania wilgoć. Zrób go sam!

 

Co zrobić, żeby dom pięknie pachniał? Pomogą Ci te sprawdzone metody na nieprzyjemne zapachy!

Może Cię zainteresować