Domowe tabletki do zmywarki są skuteczniejsze niż te ze sklepu. Zrobisz je z 5 składników

W dzisiejszych czasach w większości domów znajduje się zmywarka. Jest to udogodnienie, dzięki któremu oszczędzamy wodę i czas. Niestety problem pojawia się wówczas, gdy chcemy kupić tabletki do zmywarki, które bardzo często są dość drogie, a i potrafią także zostawiać ślady na sztućcach i zastawie. Rozwiązaniem na pewno jest zastosowanie tabletek, które wykonasz zupełnie samodzielnie.

Proste do wykonania, tańsze, chroniące środowisko i skuteczne.

Większość produktów potrzebnych do stworzenia tabletek mamy w domu.

Materiały:

  • 200g sody oczyszczonej
  • 200g sproszkowanego kwasu cytrynowego
  • 100g sproszkowanego siarczanu magnezu (do kupienia w aptece)
  • 120 ml octu
  • 20 kropli olejku z cytryny
  • 2 lub 3 foremki do lodu

Jak się do tego zabrać?

Najpierw wymieszaj sodę, kwas cytrynowy i siarczan magnezu. Następnie dodaj ocet i olejek z cytryny. Ocet sprawia, że nie będziesz mieć białych osadów na naczyniach. Jeśli mieszanka będzie wydawać syczący dźwięk, nie przejmuj się, bo wszystko robisz dobrze. To tylko reakcja octu z sodą. Na koniec, gdy wszystko dokładnie wymieszasz, włóż powstałą masę do foremek i dokładnie przyciśnij. Musi być wszystko zbite.

Najlepiej, jeśli kostki odstawisz na 24 godziny w słonecznym miejscu. Następnie wyciągnij je i włóż np. do słoika. Jeśli tabletki nie mieszczą się do zmywarki, wystarczy, że przetniesz je ostrym nożem.

Raz spróbujesz i już nigdy nie kupisz tabletek ze sklepu!