×

11 hotelowych sekretów, o których mało kto wie. Obsługa Ci o nich nie powie

Przyjeżdżając do wybranego hotelu zwykle zastajemy miękkie łóżko, świeżą pościel, dokładnie wyczyszczoną łazienkę oraz uśmiechniętego recepcjonistę. Tego typu obiekty żyją intensywnie całą dobę, a ich pracownicy mają swoje sekrety. Niektórzy z nich (m.in. pokojówki czy managerowie) chętnie się nimi dzielą. Poznaj hotelowe tajemnice.

Zmagania pokojówek

W pokoju najwięcej bakterii wcale nie znajduje się na muszli klozetowej. Prawdziwym siedliskiem drobnoustrojów jest pilot do telewizora, włączniki świateł, klamki, zagłówki łóżka.

Niektóre sprzęty, które znajdują się w pokojach są myte częściej, a inne rzadziej. Zwykle raz w tygodniu pierze się pościel i narzuty, a talerze i ekspresy do kawy są czyszczone codziennie. Natomiast zasłony prane są raz w roku.

Przed przyjazdem nowych gości, pokojówki trochę odświeżają posprzątany wcześniej pokój. Meble polerują pastą, a do toalety wlewają środek zapachowy. Wszystko po to, aby gość odniósł wrażenie, że pomieszczenie zostało posprzątane dosłownie na chwilę przed jego przybyciem.

W świetle UV widoczne są plamy, których nie dostrzeżesz gołym okiem. Test pokazany w filmiku uświadamia o zagrożeniu, jakim jest nieposprzątany odpowiednio pokój…

Kawa i mikrofalówka

Aby zmotywować gości do zamówienia śniadania, pracownik hotelu zawsze rano parzy kawę. Jej zapach roznosi się po wszystkich pomieszczeniach i każdy śpioch od razu odczuwa głód.

Niektóre małe obiekty nie posiadają kuchni i zaplecza gastronomicznego. W tym przypadku gość może liczyć jedynie na czajnik elektryczny i kuchenkę mikrofalową w pokoju.

Bezpłatna kawa rozpuszczalna w saszetkach i herbata w torebkach, która znajduje się w pokojach, to najtańsze towary jakie można znaleźć na rynku. Ich jakość jest dyskusyjna. Za dobrej jakości kawę trzeba już zapłacić.

Hotelowe gratisy

Jeśli widzisz w hotelu tabliczkę informującą o zakazie palenia, to faktycznie taki zakaz obowiązuj. Zapalanie papierosa (poza wyznaczonymi miejscami) spowoduje uruchomienie czujników dymu.

Właściciel hoteli mogą umieszczać kamery tylko na korytarzach, holach i w miejscach publicznych. Nie można ich montować w pokojach i toaletach.

Zwykle hotele pewne usługi oferują za darmo. Najczęściej jest do dostęp do suszarki, drukarki bądź darmowe kosmetyki i kapcie. Warto dopytać o to w recepcji.

Zmanipulowane opinie?

Spore grono gości uważa, że najczęściej to managerowie oraz właściciele hoteli piszę recenzje o swoich obiektach. Niektórzy zapewne faktycznie tak robią. Dlatego opinie czytaj zawsze na portalach Booking i  Airbnb. Może je dodać (wraz ze zdjęciami) gość, dopiero po wymeldowaniu się z hotelu.

Powszechnym zjawiskiem w hotelach jest tzw. overbooking. Następuje w momencie, kiedy sprzedanych jest więcej pokoi, niż dany obiekt posiada ich w rzeczywistości. To coś w rodzaju zabezpieczania, gdyż zazwyczaj ktoś odwołuje rezerwację. Jednak w przypadku przybycia wszystkich gości, hotel winę za overbooking bierze na siebie i „ponadwymiarowym” klientom oferuje pewne bonusy (darmowy posiłek, nocleg w zaprzyjaźnionym obiekcie czy pokój o wyższym standardzie w niższej cenie). Wszystko po to, aby udobruchać gościa i mieć pewność, że ponownie zawita do hotelu.

Jakie Ty znasz inne sekrety pracowników hoteli? Koniecznie daj znać w komentarzu.

Te hotele zrobiły coś nietypowego, aby uszczęśliwić swoich gości.

 
Źródła: brightside.me

Wybrane dla Ciebie

15 pomysłów na to jak ożywić nudny poniedziałek w pracy

Tylko pracoholicy lubią poniedziałki. Reszta z nas ziewa, jęczy i narzeka. Jeśli jednak ma się fajnych współpracowników, którzy potrafią ożywić dzień, to wtedy można przyjść do biura z przyjemnością. Oto 15 dowodów na to, że w pracy nie musi być nudno. 1. Kiedy w weekend balowałeś, a deadline’y wyrabiały za Ciebie tyranozaury (nie wstyd Ci?) […]

21 osób, które za nic mają bezpieczeństwo pracy i jakimś cudem jeszcze żyją

Są ludzie, którym albo zupełnie brak wyobraźni, albo po prostu nic sobie nie robią z ponoszonego ryzyka. A ryzykują zazwyczaj własną skórą i to najczęściej w bardzo głupiutki sposób. Oto kolekcja ludzi igrających z losem. #1 Co mogłoby pójść nie tak… #2 Wygląda bardzo stabilnie #3 Z pewnością wie co robi #4 Urocza trumna #5 […]

15 genialnych powodów dla których ludzie spóźnili się do pracy

Czasami powód spóźnienia do pracy wydaje się tak absurdalny, że nikt by w niego nie uwierzył, gdyby nie fotki. A jak się już zobaczy te zdjęcia to człowieka może po prostu zamurować. Oto niesamowite powody spóźnienia do pracy. #1 „Mój kot mi nie pozwolił” #2 „Przed domem czekał na mnie płatny zabójca” #3 „Nie ośmieliłem […]

14 niesamowitych hoteli, które wiedzą co robić aby uszczęśliwić swoich gości

Jeśli często podróżujesz i nocujesz w hotelach na pewno wiesz czego się spodziewać. W wielu miejscach, sypialnie wyglądają tak samo, jednak często projektanci i pracownicy starają się jak najbardziej zaskoczyć swoich gości. Oto 14 hoteli, które są tak niezwykłe, że ich goście postanowili podzielić się tym, co widzieli z innymi ludźmi. #1 „W mojej sypialni […]

17 okropnych współpracowników, z którymi nikt nie chciałby mieć na co dzień do czynienia

To ludzie tworzą atmosferę w pracy i bardzo dużo od nich zależy. Niektórzy z nich mogą nawet najprzyjemniejsze zajęcie zamienić w piekło i uprzykrzyć życie, tak, że będzie miało się wszystkiego dość. Oto kilkunastu tego rodzaju okropnych współpracowników. #1 „To mój kubek, ale nie ja go tak zostawiłem” #2 „Nie mam nic przeciwko, że ktoś […]

21 osób, których efekty pracy są wyjątkowo przytłaczające. Pracownicy miesiąca z czarnej listy

Każdemu pracownikowi zdarza się popełniać błędy. Jednak niektóre z nich są tak niefortunne, że wywołują jedynie gromki śmiech. Poznaj prawdziwych mistrzów w swoim fachu, którym ktoś nadepnął na odcisk. 😉 1. Księżniczce zrzedła mina 2. Hydraulik, który dokona niemożliwego 3. Nikt nie mówił, że otwieranie kartonu to prosta sprawa 😉 4. Woda i prąd dobrze […]