×

Tak ruszysz autem bez poślizgu na nieodśnieżonej drodze nie tracąc przyczepności kół

Ostatnie bardziej obfite opady śniegu pokazały nam, że drogowcy nie radzą sobie dość dobrze z zapewnieniem nam dogodnych warunków do jazdy. Polacy tłumnie burzyli się, ponieważ nieodśnieżone ulice utrudniały im między innymi dojazd do pracy. Nie mówiąc już o chodnikach, którymi przejście nie było łatwym zadaniem. Co robić w sytuacji, kiedy drogi są na tyle zaniedbane, że po postoju na światłach, nagle nie możesz ruszyć autem w dalszą drogę?

Jeśli znów zdarzy Ci się, że utkniesz na skrzyżowaniu, bo śliska i nieodśnieżona droga utrudni Ci jazdę, wykorzystaj ten trik. Warto go znać wcześniej!

jak ruszyć autem na nieodśnieżonej drodze
Jak ruszyć autem na nieodśnieżonej drodze? Fot. Freepik.com

 

Jak ruszyć autem na śliskiej drodze?

Poruszanie się autem po drodze jest o tyle stresujące, że każdy Twój błąd piętnowany jest przez innych kierowców, którzy bywają wyjątkowo niecierpliwi. Pewnie już czujesz to zdenerwowanie, kiedy wyobrażasz sobie, jak Twoje auto nie może ruszyć, a z tyłu słyszysz ponaglające klaksony. I te komentarze: „Jeśli nie umiesz jeździć samochodem zimą, to wcale nie wsiadaj za kierownicę!”…

Jak ruszyć autem na nieodśnieżonej drodze? Fot. Freepik.com

 

A wystarczy tylko stosować jeden sprawdzony patent! Jeśli stoisz na skrzyżowaniu lub chcesz włączyć się do ruchu z wyjazdu, a ulice są śliskie i nieodśnieżone, ruszaj z dwójki! Włączenie drugiego biegu da Ci większą kontrolę nad stopniowaniem mocy, dzięki czemu nie stracisz kontroli nad pojazdem i przyczepnością!

 

Jak ruszyć autem na nieodśnieżonej drodze
Jak ruszyć autem bez poślizgu na nieodśnieżonej drodze? Fot. Freepik.com

 

Nieodśnieżone ulice to nie jedyny gorący temat obecnego sezonu!

Martwiąc się obfitymi opadami śniegu i lodem na drogach, nie zapomnij zadbać o swój samochód! Za niedopilnowanie tego obowiązku można dostać wysoki mandat! Pozostawienie oblodzonych szyb lub warstwy śniegu na dachu stwarza dodatkowe ryzyko na drodze i może Cię kosztować nawet do 3 tysięcy złotych kary! Teraz nie wystarczy już odszronienie jedynie fragmentu szyby tak, aby tylko kierowca miał dobry widok.

 

Jak ruszyć autem bez poślizgu na nieodśnieżonej drodze? Fot. Freepik.com

 

Chcesz poznać więcej trików dla kierowców ma bezproblemowe przetrwanie zimy i trudnych warunków na drogach? Poznaj przepis na domowy odmrażacz do szyb, który zrobisz sam w kilka sekund. Wystarczy jeden składnik dodać do wody!

 

Te zimowe patenty dla właścicieli aut mocno ułatwiają jazdę i oszczędzają pieniądze na naprawach!

Źródła: pomyslodawcy.pl

Może Cię zainteresować