×
Wirtualna Polska

10 fryzur, które sprawią że będziesz wyglądać niemodnie. Lepiej ich unikaj!

Mimo, że nie należy oceniać książki po okładce, to na pewno zdajesz sobie sprawę, że jest on bardzo ważny. Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, a dobry wygląd może pomóc Ci wypaść dobrze lub wręcz przeciwnie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Diabeł tkwi w szczegółach! Idąc na ważne spotkanie nie patrz na samo ubranie, ale zwróć uwagę na makijaż, manicure oraz fryzurę. Oto trendy, których należy unikać, a które sprawia że zawsze uczeszesz się szykownie.

#1 Kucyk z frotką

<a href=brightside.me
">

brightside.me

Duże, kolorowe frotki to w wielu filmach wskaźnik taniej kobiety. Styliści uważają, że przy wyborze tego typu akcesorium należy zachować szczególną uwagę, ponieważ mogą one całkowicie zrujnować twój wygląd. Najlepiej zostaw frotki do chodzenia w nich po domu, zaś na ważne spotkania wybierz cienką, jednokolorową gumkę. Postaraj się znaleźć taką, która pasuje do Twoich włosów. Aby zakryć gumkę, możesz użyć spinki lub materiałowej, eleganckiej chusty.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#2 Kok

Kiedy trend zawijania włosów w koka przypominającego pączka z dziurką, pojawił się po raz pierwszy, szybko stał się gorącym trendem, ale także szybko się znudził. Tego typu kok na czubku głowy wygląda niezbyt elegancko i symetrycznie, a jeśli Twoje włosy są grube i długie, możesz wyglądać, jakbyś miał drugą głowę. Lepiej spróbować nieco luźniejszego i naturalniejszego upięcia.

#3 Warkocze

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
<a href=brightside.me
">

brightside.me

Jeśli nie masz więcej niż 15 lat, dwa warkocze będą wyglądać uroczo, jednak pamiętaj, że dojrzałą kobieta nie powinna czesać się jak mała dziewczynka. Jeśli chcesz uczesać się w warkocze, spróbuj alternatyw jak np. francuz lub elegancki warkocz wplatany w koka.

#4 Kręcone włosy i grzywka

<a href=brightside.me
">

brightside.me

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wciąż możesz spotkać się z tym stylem, który był modny w latach 90. Musisz jednak wiedzieć, że tego typu fryzura wygląda jakby była wykonana na dwóch różnych osobach. Jeśli masz grzywkę i chcesz wystylizować włosy, lepiej zdecyduj się na lekkie fale a nie na mocne i grube loki.

#5 „Mokra włoszka”

<a href=brightside.me
">

brightside.me

Ten trend jest naprawdę bardzo nieaktualny. Możesz lekko ubarwić włosy efektem mokrych włosów, ale zachowaj ostrożność w stylizacji produktów do tego przeznaczonych. Duża ilość żelu i gumy sprawi, że Twoje włosy będą wyglądać na tłuste. Oczywiście, ta fryzura jest absolutnie niewłaściwa jeśli pracujesz w biurze.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#6 Spinka – klips

<a href=instagram.com
">

instagram.com

Klips do włosów jest bardzo pomocny, gdy trzeba zebrać wszystkie niesforne włosy i przytrzymać je w jednym miejscu. Taka spinka sprawdza się w domnu, gdy odkurzamy lub bierzemy prysznic. Na wyjścia postaraj się znaleźć coś bardziej eleganckiego i stylowego.

#7 Używanie zbyt dużej ilości produktów do stylizacji

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
<a href=brightside.me
">

brightside.me

Mocne loki, które przetrwają przy każdej pogodzie sprawią, że każdy będzie wyglądał tanio. Ta fryzura pokazuje, że bardzo starałaś się aby Twoje włosy były idealne, przez co straciłaś dużo czasu tylko na swój wygląd. Styliści radzą postawić na naturalniejsze fryzury – wtedy nikt nie powinien zauważyć Twojej ciężkiej pracy i doceni Twój delikatny i naturalny wygląd.

#8 Ombre z bardzo widoczną granicą kolorów

<a href=fb_brightside.me
">

fb_brightside.me

Ombré oznacza delikatną zmianę od jednego koloru włosów do drugiego. Aby osiągnąć ten efekt, styliści włosów stosują kilka odcieni pośrednich kolorów. Zaś mocno widoczna granica występuje, jeśli:

– sam farbowałeś swoje włosy;
– twój znajomy zrobił to za ciebie,
– fryzjerka w twoim salonie nie miała wystarczającego doświadczenia.

Zawsze sprawdzaj portfolio stylistów fryzur i nigdy nie próbuj ombré w domu.

#9 Upięcia kucyków

<a href=brightside.me
">

brightside.me

Istnieją 2 rodzaje kucyków, które zawsze wyglądają stylowo: wysokie oraz niskie. Każdy inny rodzaj upięcia sprawi, że będziesz wyglądać tanio i stworzy efekt gładkich, tłustych i cienkich włosów. Jeśli masz trudności z wysokim upięciem lub nie lubisz takiego ułożenia, całkowicie obniż upięcie. Możesz nawet zrobić luźnego koka, który sprawi że będziesz wyglądać kobieco. Nie zapomnij lekko naptapirować włosów na czubku głowy – to zwiększy ich objętość i podkreśli Twój wygląd.

#10 Wsuwki

<a href=brightside.me
">

brightside.me

Głównym przeznaczeniem wsuwek do włosów jest utrzymanie w miejscu zwisających i kręcących się kosmyków. Eksperci zalecają stosowanie wsuwek na 2 różne sposoby:

-dopasuj je do koloru włosów i ukryj we fryzurze,
– wybierz jasne stylowe spinki do włosów i użyj ich jako głównego akcesorium (nie przesadzaj z ilością, mniej znaczy więcej).

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować