×
Wirtualna Polska

Tani sposób na umycie podłogi. Nawet Twoja mama nie zna tej sztuczki!

Mycie podłóg Cię przerasta? Nie znalazłeś jeszcze płynu, który by Ci odpowiadał w stu procentach? Wszystkie zostawiają smugi albo nie potrafią dokładnie czyścić? A może niemiłosiernie się pienią i żeby podłogi wyglądały w miarę dobrze, musisz później powtarzać ich mycie kilka razy samą wodą? I pewnie masz w domu kilka rodzajów podłóg: panele, płytki, wykładzina, parkiet? I do każdej z nich używasz innego detergentu? Od teraz będziesz już używać tylko jednego, ale za to jakiego! Ten tani płyn do podłogi zrobisz samodzielnie, a bezbłędnie wyczyści każdą powierzchnię. Potrzebujesz tylko trzech składników, aby Twoje powierzchnie podłogowe aż błyszczały!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jak zrobić płyn do mycia podłóg?

Starannie połącz ze sobą w wiaderku:

  • 1 łyżkę płynu do mycia naczyń
  • 1 szklankę octu
  • 1,5 litra zagotowanej wody
  • 2 litry wody w temperaturze pokojowej
Tani sposób na umycie podłogi. Fot. Freepik.com

Tani sposób na umycie podłogi. Fot. Freepik.com

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jak dobrze umyć podłogi?

  • Najpierw dokładnie je odkurz, aby nie było na nich śladu kurzu, błota, okruchów itd. To bardzo ważny krok, jeśli chcesz uniknąć smug.
  • Następnie umyj je dokładnie swoim domowym specyfikiem. Staraj się robić to regularnie. Częste mycie podłóg to kluczowy element domu lśniącego czystością.
  • Dobrze, jeśli wyposażysz się w porządny sprzęt. Wysokiej jakości mop pomoże Ci podbić efekt płynu – mycie będzie szybsze i łatwiejsze, a podłogi będą bardziej lśniące. Świetnie sprawdzi się tu taki, który będzie miał dużą powierzchnię i polerujący materiał.
  • Nie pomijaj zakamarków i szpar! Najlepiej użyj do tego osobnej szmatki, którą zamoczysz w płynie i dotrzesz do wszystkich trudnodostępnych miejsc. To właśnie tam kryje się najwięcej brudu i zarazków! Choć to niewygodne, to jednak warto poświęcić na tę czynność parę chwil.

Ten domowy płyn do mycia podłóg wykorzystasz do wszystkich rodzajów powierzchni bez obaw, że je uszkodzisz, lub że na którąś z nich nie zadziała.

Poznaj też inny tani sposób na umycie podłogi – domowy płyn DIY oraz przeczytaj, jakich środków czystości lepiej już więcej nie kupować, aby nie przepłacić.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz też, dlaczego moja babcia zawsze zakłada torebkę foliową na miotłę. Ten patent oszczędza jej sporo czasu!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Źródła: www.youtube.com

Może Cię zainteresować