Kategorie Genialne

6 przypadków, kiedy tatuaż to nie tylko ozdoba. Niektórym może uratować życie!

Tatuaże to nie tylko sztuka zdobienia ciała i ciekawe wzory na ramionach czy plecach, którymi możemy pochwalić się znajomym czy rodzinie. Czasami potrafią wpłynąć na zmianię samopoczucia bądź zwiększenie pewności siebie. A w niektórych przypadkach mogą nawet uratować życie.

1. Tatuażowy alert medyczny

Osoby uczulone na penicylinę bądź cierpiące na cukrzycę wykonują tatuaże, które informują o ich schorzeniach. Taka wiadomość może, w razie wypadku, uratować ich życie. Należy pamiętać, aby na wykonanie tatuażu tego typu wybrać odpowiednie miejsce na ciele. Ratownicy medyczni najczęściej dokładnie oglądają szyję oraz nadgarstki. Medyczny tatuaż również może być estetyczny. Wystarczy poszukać ciekawych inspiracji na stworzenie ładnego napisu.

pinterest

2. Terapia w salonie tatuażu

Blizny szpecą ciało, odbierają pewność siebie oraz nieustannie przypominają o przebytej chorobie bądź wypadku. Niektóre kobiety pragną również zamaskować rozstępy powstałe w wyniku ciąży. Różne nieestetyczne ślady można zakryć tatuażem. Należy pamiętać o tym, że wzory wykonuje się na zagojonych bliznach. W tym przypadku tatuaż to rodzaj terapii, gdyż poprawia wygląd skóry i wpływa na zmianę samopoczucia.

imgur

3. Tatuaż na oku

Istnieją dwie przyczyny wykonywania tatuażu rogówki. Niektórzy pragną widocznie zmienić swoje oblicze i decydują się na zabarwienie tuszem gałki ocznej. Natomiast dla innych, ten rodzaj tatuażu, ma na celu poprawę stanu zdrowia oraz wyglądu oka po przebytej chorobie (blizny na rogówce, zmętnienie rogówki).

pinterest

4. Odtajnione pasje

Wykonywany przez niektóre osoby zawód, można odgadnąć za pośrednictwem tatuażu umieszczonego na ciele. Rzemieślnicy, artyści, pisarze czy muzycy wybierają wzory przedstawiające wieczne pióra, linijki, batuty, palety malarskie lub przedmioty, który najczęściej wykorzystują w swojej pracy.  To ciekawy sposób na podzielenie się z innymi swoimi pasjami.

pinterest

5. Tymczasowe tatuaże

Są chwile kiedy dzieci potrafią zniknąć rodzicom z oczu. Zwykle dzieje się to w zatłoczonym centrum handlowym bądź na ulicy. W przypadku awaryjnych sytuacji warto wykonać dziecku tymczasowy tatuaż ze swoim numerem telefonu. Dzięki temu przypadkowy przechodzień będzie mógł odprowadzić małego uciekiniera do domu.

pinterest

6. (Nie)istotna grupa krwi

Na ludzkim ciele można spotkać także tatuaże informujące o grupie krwi. Niestety, w razie wypadku, żaden ratownik nie uzna tej wiadomości za wiążącą. W razie konieczności transfuzji krwi przeprowadzi własne badania. Wszystko dlatego, że istnieje ryzyko iż taki tatuaż jest jedynie błahostką i mija się z prawdą.

pinterest

BONUS

Tatuażami ludzie pokrywali sobie ciała od zarania dziejów. Jednymi z ciekawszych są wzory zwane moko. To finezyjne linie, figury geometryczne i spirale, które tatuowali sobie na twarzach Maorysi (rdzenni mieszkańcy Nowej Zelandii). Każdy wzór był indywidualny i można było wyczytać z niego informacje dotyczące pozycji społecznej, pochodzenia, zajęcia oraz przynależności plemiennej tatuowanej osoby.

pinterest

Które tatuaże zrobiły na Tobie największe wrażenie? Co sądzisz o ich medycznym zastosowaniu?

TUTAJ znajdziesz więcej tatuaży, które zakrywają blizny.

 

Źródła: www.mentalfloss.com