×

Te proste i efektowne ozdoby z cytrusów zachwycą każdego gościa przy świątecznym stole

Wykonaj ozdoby świąteczne z cytrusów i udekoruj swoje mieszkanie lub dom na Boże Narodzenie. One są proste w zrobieniu, a prezentują się wyjątkowo pięknie.

Nie musisz kupować drogich dekoracji świątecznych. O wiele więcej radości sprawi Ci zrobienie ich samodzielnie. C0 więcej ozdoby z cytrusów wyglądają spektakularnie, a także pięknie pachną. Dodatkowo możesz spróbować wykonać je razem z dziećmi. Z pewnością będziecie się wyśmienicie bawić. 😉

1. Świecznik z pomarańczy

W jednej pomarańczy wydrąż otwór i włóż do niego świecę. Następnie udekoruj świecznik żelkami nabitymi na patyczki. To też doskonały patent na serwowanie owoców, warzyw czy słodyczy.

Ozdoby świąteczne z cytrusów
Ozdoby świąteczne z cytrusów, fot. Freepik

2. Świąteczna deska

Zwykle najprostsze dekoracje są najlepsze. Na ładnej desce poukładaj mandarynki. Następnie dołóż lampki LED i taką ozdobę połóż na stole.

Ozdoby świąteczne z cytrusów
Fot. Freepik

3. Świeczniki z pomarańczy

Z pomarańczy czy nawet grapefruitów możesz zrobić bardzo nastrojowe świeczniki na tealight`y. Wydrąż owoc, a w jego ściankach wytnij ozdobny wzór. Następnie włóż świeczkę i taką dekorację ustaw w dowolnym miejscu. Pięknie będzie wyglądała w towarzystwie zielonych gałązek.

Ozdoby świąteczne z cytrusów
Fot. Freepik

4. Świeczniki z mandarynek

Jak się okazuje mandarynki też nadają się na świeczniki. Owoce wystarczy wydrążyć i uformować w kształt rozkładających się płatków kwiatów.

Ozdoby świąteczne z cytrusów
Fot. Freepik

5. Pachnąca owocowa choinka

Z mandarynek, na dowolnej powierzchni ułóż choinkę. To bardzo prosta, ale efektowana dekoracja. Idealna na ostatnią chwilę. Ozdobi stół, a także komodę czy duży półmisek.

Fot. Freepik

6. Klatka z owocami

Jeżeli w domu masz dekoracyjną klatkę, to wypełnij ją po brzegi mandarynkami i ustaw w dowolnym pomieszczeniu. Dobrze sprawdzi się tutaj także ładna latarenka (oczywiście wcześniej wyjmij z niej świeczkę).

Fot. Freepik

7. Dekoracje ze skórek

Skórki cytrusów to świetny materiał do zrobienia ozdób, które można zawiesić na choince lub przytwierdzić do stroika. Najpierw obierz np. mandarynkę i wytnij z niej (foremką do ciasta) wybrany wzór. Następnie przez ozdobę przewlecz nitkę i powieś na choince.

Ozdoby świąteczne z cytrusów
Fot. Freepik

8. Róże ze skórek

Jeżeli zależy Ci na ekologicznych dekoracjach, to ze skórek cytrusów zrób róże. Wystarczy, że obierki zwiniesz w rolki i ozdobisz nimi wieniec bądź stroik.

ozdoba świąteczna
Fot. Freepik

9. Pachnący świecznik

Oto kolejny patent na wykonanie ekologicznego i dekoracyjnego świecznika. Wydrąż pomarańczę i włóż do otwory tealight. Następnie ozdób owoc goździkami.

Ozdoby świąteczne z cytrusów
Fot. Freepik

10. Cytrusowa choinka

Najpierw pokrój cytrusy w krążki i ususz w piekarniku. Następnie z krążków ułóż choinki i przystrój nimi wnętrze.

ozdoba z suszonych cytrusów
Fot. Freepik

Śliczny dziadek do orzechów, którego zrobisz z puszki po chipsach!

Świąteczne ozdoby boho | DIY

Może Cię zainteresować