×

Nigdy nie zabieraj telefonu do łazienki. Nawet nie wiesz, co się na nim znajduje!

W dzisiejszych czasach oprócz tego, że nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie życia bez telefonu, zabieramy go ze sobą praktycznie wszędzie. Niewiele osób wybiera się nawet do toalety bez ulubionego gadżetu.

Wiele osób rozmawia przez telefon nawet w publicznych toaletach, a szczerze mówiąc, nie ma nic obrzydliwszego.

Oprócz niechcianych dźwięków i oczywiście zerowej prywatności, nawyk zabierania telefonu do toalety może być naprawdę niebezpieczny, choć z pewnością niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę.

homeinsights

Bez względu jak czystą starasz się utrzymać swoją toaletę, bakterie E.coli, salmonelli i C. Difficile nadal tam są.

Często ukrywają się w miejscach, które nie są oczywiste, jak choćby uchwyt na papier toaletowy. Pozbycie się ich nie należy do łatwych zadań, bo w końcu kto dezynfekuje całą łazienkę każdego dnia? Tak więc kontakt z nimi jest nieunikniony.

bacterias

Później rękami pełnymi bakterii dotykamy telefonu komórkowego, na którym zarazki pozostają przez wiele godzin.

Warto dodać, że później telefon dotyka naszej twarzy. Korzystanie z telefonu podczas jedzenia gwarantuje, że bakterie dostaną się także do naszej buzi, a przy okazji tłuszcz i cukier stworzy jeszcze lepsze środowisko dla rozmnażających się zarazków.

bt

Oczywiście poziom zanieczyszczenia zależy od tego, gdzie znajduje się toaleta. Jednak nadal nie jest to najzdrowszy nawyk.

Telefon również jest doskonałą pożywką dla bakterii ze względu na to, że szybko się nagrzewa podczas używania. Zdecydowanie lepiej więc trzymać do z daleka od łazienki.

Może Cię zainteresować

zamknij