×
Wirtualna Polska

Ten preparat pożegna problem bardzo suchych pięt, ale jego reklamy nigdzie nie spotkasz

W cieplejsze dni chętniej odkrywamy stopy, zakładając przewiewne obuwie. Jednak po okresie jesienno-zimowym kondycja skóry na stopach jest słaba i wymaga gruntownej pielęgnacji. Sprawdź ten sposób, a popękane stopy nie będą problemem.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Ta część ciała jest często pomijana, a przecież powinno nam zależeć na jej estetycznym wyglądzie. Niektórzy uważają, że nie trzeba zajmować się skórą na stopach, bo i tak nie uda się jej stanu poprawić. Warto zastosować domowe i tanie specyfiki, które szybko poprawią kondycję popękanych stóp.

Domowa mieszanka na popękane stopy

Do przygotowania kojącej kąpieli dla stóp potrzeba 1 l podgrzanego mleka i 3 łyżek sody oczyszczonejktóre należy zmieszać ze sobą. Kiedy temperatura preparatu ostygnie, można zacząć moczenie stóp, które powinno trwać do 10 minut. Następnie trzeba użyć tarki lub pumeksu, aby łatwiej pozbyć się martwego naskórka. Na koniec opłucz stopy ciepłą wodą, aby cały brud ściekł i użyj mocno nawilżającego kremu, najlepiej z dodatkiem mocznika, gliceryny lub oleju kokosowego. Dla wzmocnienia działania kremu można nałożyć na stopy bawełniane skarpetki, które pod wpływem ciepła poprawią wchłanianie specyfiku.

Popękane stopy, fot. Freepik

Popękane stopy, fot. Freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Dodaj do wody i spryskaj stopy. Nieprzyjemny zapach zniknie w kilka chwil

Ocet w pielęgnacji stóp

Środek ten jest bardzo popularny do sprzątania oraz czyszczenia różnych powierzchni, ale sprawdzi się równie dobrze jako kosmetyk do stóp. Wystarczy zmieszać 1 szklankę octu (np. jabłkowego) z 1 szklanką płynu do płukania jamy ustnej oraz 2 filiżankami ciepłej wody. Do tak przygotowanej mieszkanki wkładamy stopy na około 1 godzinę i się relaksujemy. W tym czasie składniki zawarte w occie oraz płynie usuną martwy naskórek, jak również pozbędą się bakterii.

Popękane stopy, fot. Pixabay

Popękane stopy, fot. Pixabay

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Domowe sposoby na zimne stopy

Problem zimnych stóp jest równie uciążliwy jak spękana skóra. Można stosować różne kompresy, kąpiele czy maści, jednak najlepsza będzie folia aluminiowa. Wieczorem umyj stopy i nałóż na nie krem nawilżający, a następnie owiń każdą stopę folią. Ważne jest, aby błyszcząca część folii dotykała skóry, a matowa strona była na zewnątrz. Warto założyć na nią skarpetki, co dodatkowo wzmocni jej działanie rozgrzewające. Zabieg powinien trwać do 30 minut lub do czasu uczucia ciepła w stopy.

 

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować