×

Ten produkt z łazienki czyści dywan i meble z sierści zwierząt lepiej niż odkurzacz

Jest na twoich meblach, przylega do twoich ubrań, a nawet czai się w najmniej oczekiwanych kątach. To zdecydowanie jedno z największych wyzwań związanych z posiadaniem zwierząt domowych. Przedstawiamy proste i skuteczne sposoby na sierść.

Sposoby na sierść w domu

Bez względu na to, gdzie się obrócisz Twoi słodcy, futrzani członkowie rodziny zostawiają swoje włosy wszędzie, gdzie wylądują. Oto skuteczne sposoby, które pomogą Ci zaradzić temu problemowi:

sposoby na sierść
sposoby na sierść, fot. freepik

#1 Wałek do malowania z taśmą klejącą

To może wydawać się niekonwencjonalne, ale to jest genialne. Wystarczy owinąć taśmę klejącą wokół wałka do malowania (lepką stroną na zewnątrz), aby stworzyć super skuteczny środek do usuwania włosów. To jedna z najtańszych, a zarazem najskuteczniejszych metod. A w dodatku zrobisz to przy bardzo małym wysiłku. Jest to idealne rozwiązanie, aby usunąć włosy zwierząt domowych z sofy.

#2 Wałek rolka do ubrań

Taki sam rezultat uzyskasz rolką do czyszczenia ubrań. Taki wałek ma ma prawie każdy w szafie. Oczyścisz nim ubrania z każdego włoska!

Jak usunąć sierść zwierząt
jak usunąć sierść zwierząt? fot. freepik

#3 Miotła gumowa

Uzyskasz świetne rezultaty przy użyciu gumowej miotły. Doskonale zbiera sierść zwierząt domowych, więc uzyskasz czystszy dywan. Spryskanie najpierw wodą dywanu powoduje, że sierść staje się łatwiejsza do zidentyfikowania i zebrania. Ta sztuczka sprawia, że usuwanie sierści zwierząt z dywanu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

#4 Gumowe rękawiczki usuną sierść psa z dywanu i mebli tapicerowanych

Weź gumową rękawicę z szafy i załóż ją, aby wytrzeć włosy zwierząt domowych z małych obszarów. Przyciąga ona włosy i jest super łatwa do kontrolowania włosów psa, jeśli trafiają w różne zakątki (pod warunkiem, że nie jest ich dużo).

#5 Odkurzacz ręczny

Dobry ręczny odkurzacz jest super przydatny dla właścicieli zwierząt. Odkurzacze ręczne są najlepszym narzędziem do usuwania sierści zwierząt domowych ze schodów w Twoim domu. Jest on również wystarczająco wszechstronny, aby zająć się innymi elementami wyposażenia domu.

#6 Gumowa rękawica do usuwania sierści z ubrań

Najlepiej jest zaopatrzyć się w kilka sztuk, aby mieć łatwy dostęp do niej. Przechowuj jedną w sypialni, jedną we wspólnej części domu i jedną w samochodzie. W ten sposób zawsze jesteś zabezpieczony, nawet jeśli się spieszysz. Sierść zwierząt domowych może być kłopotliwa, ale ta gumowa rękawica pomoże Ci poradzić sobie z nią z łatwością.

Sposoby na sierść fot. freepik

#7 Pumeks na sierść psa

Możesz  w to nie wierzyć, ale pumeks nadaje się nie tylko do usuwania zrogowaceń ze stóp, ale także sierści Twojego najlepszego czworonożnego przyjaciela. Użyj pumeksu do usunięcia sierści zwierząt z tapicerki, jeśli masz go pod ręką. Wszelkie włosy będą się na niego w bardzo prosty sposób łapały.

#8 Jak pozbyć się sierści z dywanu lakierem do włosów

Spryskaj mały ręcznik lakierem do włosów, pozwól mu wyschnąć i wytrzyj go o ubrania, aby usunąć sierść zwierząt domowych w bardzo krótkim czasie. Może to niekonwencjonalne, ale jest to świetne narzędzie do usuwania sierści zwierząt z wielu tkanin, gdy potrzebujesz rozwiązania „na już” i nie masz nic innego pod ręką.

#9 Ściągaczka do szyb

Ściągaczka do szyb jest gumowa, dlatego doskonale się sprawdza do ściągania sierści z dywanu, czy mebli tapicerowanych. „Wyczesuje” doskonale wszystkie włosy z każdego dywanu i coraz więcej osób stosuje tę metodę do usuwania sierści, której nawet odkurzacz nie dał rady posprzątać.

Sposoby na sierść
Sposoby na sierść Fot. genialne.pl

Polej tym plamy po oleju i paliwie na kostce brukowej. Podjazd będzie znów jak nowy!

Mikstura, która usuwa brzydki zapach z toalety. Zrobisz ją za grosze!

Może Cię zainteresować

zamknij