×

Ten skuteczny płyn do czyszczenia fug znalazłam w łazienkowej szafce

Jakież miejsce w domu jest bardziej problematyczne w czyszczeniu niż fugi? Któż nie pamięta, jak mozolnie je szorował, a one finalnie i tak były w niewiele lepszym stanie? Kuchenne, łazienkowe, ścienne, podłogowe – nie ma znaczenia jakie, wszystkie są jednakowoż trudne do wyczyszczenia. Ale tylko do czasu, aż wypróbujesz ten genialny środek do czyszczenia fug!

Utrzymanie ich w czystości to niemałe wyzwanie – przyciągają zanieczyszczenia jak magnes! Brud dosłownie w nie wsiąka, przez co bardzo trudno go potem usunąć. Zastanów się, ile godzin spędziłeś przy fugach, szorując je skrupulatnie i męcząc się przy tym niemiłosiernie? A teraz przypomnij sobie – czy efekty były zadowalające, czy też cały włożony trud poszedł na marne? No właśnie – poświęcałeś czas i energię tylko po to, żeby fugi nadal pozostawały brudne. Koniec z tym! Ten nieco zaskakujący patent pożegna te przykre wspomnienia. Poznaj środek do czyszczenia fug, który wreszcie doprowadzi je do porządku!

Czym wyczyścić fugi? Fot.
Czym wyczyścić fugi? Fot. Gettyimages

 

Czym wyczyścić fugi? Środkiem, który pewnie masz w kosmetyczce

Zastanawiasz się, co to za produkt, który ma tak genialne w skutkach działanie? Cóż, zwykle używasz go do… zmywania lakieru z paznokci. Tak, dobrze przeczytałeś. Z taką samą skutecznością, z jaką rozpuszcza warstwę kolorowego lakieru, rozpuści również brud tkwiący w fugach. Mało tego, że dokładnie je doczyści, to nawet rozjaśni te poszarzałe i wybieli te pożółkłe. Zamocz ściereczkę w zmywaczu, połóż na fudze, po czym przecieraj ją dokładnie, wspomagając się jakimś ostro zakończonym przedmiotem (np. starym nożykiem do masła). Tak dotrzesz i doczyścisz nawet te najgłębsze zakamarki.

środek do czyszczenia fug
Domowy środek do czyszczenia fug. Fot. Genialne.pl

 

Zmywaczem wyczyścisz brudne fugi, ale wykorzystaj go też w innych sytuacjach:

  • usuń zacieki z kamienia w wannie;
  • doczyść produkty przyniesione ze sklepu, na których widnieje klej pozostały po cenach;
  • zmyj resztki farby z mebli po remoncie – ale nie z tych lakierowanych;
  • domyj swoje kubki z uporczywych plam – znikną nawet osady z kawy lub herbaty (po zastosowaniu tego środka nie zapomnij jednak o dokładnym przemyciu kubków wodą z płynem do mycia naczyń).
Jak wyczyścić fugi domowym sposobem
Domowy środek do czyszczenia fug. Fot. Genialne.pl

 

Zobacz również: Zmocz wacik i przetrzyj fugi. Za niecałe 5 złotych pleśń w łazience zniknie na długi czas

 

Po co wciska się słomkę w odpływ? To trik, który rozwiązuje pewien uporczywy problem

Może Cię zainteresować