×
Wirtualna Polska

Budynek od NASA łączy luksus, technologię i życie eko. Każdy może w nim zamieszkać

Kupując mieszkanie lub rezerwując nocleg na co najczęściej zwracasz uwagę? Cenę, odległość od centrum, design a może ekologiczność danego miejsca? Okazuję się, że ten ostatni czynnik ma bardzo duże znaczenie na to, jak za kilka lat będzie wyglądało nasze życie na Ziemi i nie tylko…

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

TERA to budynek nowoczesnej technologii, który usytuowany jest w lasach stanu Nowy Jork, nad rzeką Hudson. Dzięki specjalnej architekturze można sprawdzić jak wyglądałoby zrównoważone życie na Marsie, a także na Ziemi. W przeciwieństwie do innych projektów przetestowanych przez NASA, materiały wykorzystane do wykonania budynków TERA mogą zostać skompostowane i przeniesione z powrotem na Ziemię.

TERA
designboom.com
TERA
designboom.com

TERA została zbudowana za pomocą techniki druku 3D przy użyciu materiałów w 100% zdatnych do recyklingu. Podobnie jak poprzednik projektu (nagradzana przez NASA Martianhabitat MARSHA), TERA wykonana jest z biopolimerowego kompozytu bazaltowego – materiału opracowanego z upraw takich jak kukurydza czy trzcina cukrowa. Obydwa surowce zostały przetestowane i zatwierdzone przez NASA jako (co najmniej) 50% mocniejszy i trwalszy materiał niż beton. Materiał ten lepiej wiąże i jest bardziej zrównoważony niż tradycyjny beton oraz stal, a to prowadzi do lepszej przyszłości budownictwa. Poprzez wyeliminowanie ciężkich materiałów budowlanych oraz surowców wtórnych, można zmienić sposób w jaki do tej pory budowano na Ziemi, a co za tym idzie – uda się uratować naszą planetę.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W budynku może spać każdy!

TERA
designboom.com

Budynek położony jest niecałe dwie godziny jazdy pociągiem z Nowego Jorku. TERA zachwyca nie tylko materiałami, które zostały użyte do wykonania budynku, ale także samym wyglądem, który jest bardzo futurystyczny. Budynek zapewnia spokojny pobyt w pięknych okolicznościach przyrody, a także nakreśla jak mogłoby wyglądać życie na innej planecie.

TERA
designboom.com
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Obecnie TERA jest wykorzystywana jako niezwykłe mieszkanie do wynajmu na kilka nocy. Każdy kto zdecyduje się na pobyt w TERA, przyczynia się do zrównoważonej i naukowej misji, która ma na celu zagłębianie wiedzy na temat technologii odnawianych, które mogą uratować planetę. Oprócz tego każdy kto zdecyduje się na nocleg w budynku TERA służy niejako jako „tester”, dzięki czemu można sprawdzić czy kapsuła na pewno posiada wszystko co jest potrzebne do życia na innej planecie. Cała wiedza, którą zdobędą naukowcy z TERA, zostanie wykorzystana w pozaziemskim projekcie i konstrukcji, która ostatecznie umożliwiłaby ludziom życie na Marsie.

TERA
designboom.com
TERA
designboom.com

Zaawansowany technologicznie, luksusowy, zielony eko-dom będzie dostępny co noc dla tych, którzy chcą rzucić okiem na przyszłość zrównoważonego życia na Ziemi oraz poza nią. Obecnie przyjmowane są wstępne rezerwacje, które pozwalają na pobyt w budynku od początku marca 2020 roku. Noclegi wahają się od 175 do 500 dolarów za noc.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz także:

1)

2)

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować