8 rzeczy codziennego użytku, których pod żadnym pozorem nie powinno się spłukiwać w toalecie

Jesteś w łazience, zmywasz makijaż, czyścisz uszy i korzystasz z wilgotnych chusteczek. Co z nimi robisz? Na pewno, jak większość ludzi, wrzucasz je do toalety. Niestety niektóre produkty nigdy nie powinny się tam znaleźć.

Nie zdajesz sobie sprawy, że w Twojej łazience są produkty, które tak skutecznie potrafią zapchać toaletę, że będziesz mieć przez to tylko same problemy. Dziś rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

#1 Wilgotne chusteczki

Nawet chusteczki oznaczone jako takie, które można spokojnie spuścić w toalecie, nigdy nie powinny się tam znaleźć. Mogą do tego stopnia zapchać system kanalizacyjny, że uszkodzić mogą sprzęt na dłuższym odcinku!


Superdrug My Little Star Baby Wipes Review
Udostępnij

#2 Podpaski i tampony

Jeśli nie przeczytałaś umieszczonych informacji na opakowaniu, musisz zdawać sobie sprawę, że pod wpływem wody tampony i podpaski zwiększają swoją objętość i sprawiają, że mogą utknać w pewnym miejscu w rurze.


Feminine Hygiene Products 664x327
Udostępnij

#3 Ręczniki papierowe

Są wykonane z materiałów, które są znacznie trwalsze niż papier toaletowy, po prostu nie rozpadają się na tyle szybko, aby mogły być bezpiecznie spłukane.


my paper towel holder
Udostępnij

#4 Prezerwatywy

Podobnie jak chusteczki dla niemowląt prowadzą do problemów w systemach kanalizacyjnych na całym świecie. Ten materiał odporny jest na działanie wody i ciśnienia, więc samoczynnie nie rozpuszczą się w toalecie.


condoms
Udostępnij

#5 Pieluchy

Czy naprawdę są osoby, które myślą, że pieluchy można spuszczać w toalecie?!


Diaper
Udostępnij

#6 Patyczki do uszu

Myślisz sobie, że są na tyle małe, że bez problemu spuszczą się w toalecie. Nic bardziej mylnego! A co z plastikową częścią, na której znajduje się bawełna?!


Hearts and cotton swabs
Udostępnij

#7 Zawartość kuwety

Wydaje się, że to dość logiczne, bo przecież to też odpady, ale nic bardziej mylnego. Nie powinno to mieć kontaktu z wodą, ponieważ nie tylko ciężko będzie spłukać zawartość, ale nie rozpuści się, a Ty przyczynisz się do rozprzestrzeniania szkodliwych bakterii w oceanach i rzekach.

#8 Włosy

Jeśli widzisz, jak zatyka się od nich Twój prysznic, to dlaczego myślisz, że w toalecie sprawa będzie wyglądać inaczej?! Przemyśl to!


Hair
Udostępnij