×

Zamiast wyrzucać, połóż ją na kaloryferze. Efekty czuć już po paru minutach

Jeśli jesteś osobą, która codziennie lubi wypić filiżankę herbaty, zacznij wyrabiać w sobie nawyk oszczędzania zużytych torebek po herbacie, ponieważ istnieje wiele sposobów na ich dobre użycie. Zużyta torebka herbaty położona na kaloryferze może zdziałać cuda dla tego jak pachnie Twoje mieszkanie.

Torebka herbaty, czyli mała-wielka rzecz

Nie można pobić filiżanki herbaty rano, aby dobrze rozpocząć dzień. Ale czy wiesz, że torebki z herbatą mają wiele niesamowitych użyć? Zazwyczaj po zrobieniu filiżanki wyrzucamy torebkę z herbatą prosto do kosza. Ale istnieje tak wiele niesamowitych możliwości dalszego jej wykorzystania, że przestaniesz to robić.

Odśwież wnętrze swojego mieszkania

Po zrobieniu filiżanki swojego ulubionego napoju wysusz torebki z herbatą, a następnie po prostu połóż je na swój kaloryfer, aby stworzyć prosty, ale i skuteczny odświeżacz powietrza. Herbata w naturalny sposób pochłania zapachy, więc pomoże Ci pozbyć się tych nieprzyjemnych zapachów kuchennych i innych. Jeśli chcesz, to możesz dodatkowo nasączyć je dowolnymi olejkami eterycznymi, a Twój dom stanie się dużo przyjemniejszym miejscem.

torebka herbaty
torebka herbaty, fot. freepik

Do czego jeszcze można użyć torebek po herbacie?

Jest wiele możliwych zastosowań, oto niektóre z nich.

Czyszczenie uporczywych plam na naczyniach

Użyte torebki z herbatą są alternatywą dla środków chemicznych, aby pomóc usunąć zapieczone jedzenie. Dodaj naczynia do gorącej wody, a następnie wrzuć kilka użytych torebek z herbatą i pozostaw na kilka godzin. Herbata rozbije plamy tłuszczu i obroni Cię przed koniecznością uporczywego szorowania naczyń.

Śmierdzące buty

Wrzuć kilka nieużywanych torebek z herbatą do środka swoich niezbyt przyjemnie pachnących butów. Pozostaw na noc w suchym i ciepłym miejscu. Będziesz zaskoczony tym, jak dużą to zrobi różnice i jak całkiem inaczej będą pachnieć.

Dla roślin

Posyp niewykorzystaną herbatą z torebki swoje doniczki z roślinami. Składniki odżywcze z herbaty zostaną uwolnione do gleby, gdy będziesz je podlewać. Zachęcisz tym samym swoje ukochane roślinki do wzrostu.

Drewniane meble

Zaparzona herbata jest również świetna do czyszczenia Twoich drewnianych mebli. Zagotuj trochę wody i dodaj do niej kilka torebek z herbatą i pozwól jej ostygnąć. Po ostygnięciu zanurz ściereczkę z mikrofibry w herbacie, wykręć nadmiar płynu i użyj wywaru do czyszczenia swoich drewnianych mebli.

Polej tym plamy po oleju i paliwie na kostce brukowej. Podjazd będzie znów jak nowy!

Mikstura, która usuwa brzydki zapach z toalety. Zrobisz ją za grosze!

Może Cię zainteresować

zamknij