×

Wieczorem połóż je na kaloryferze. Szybko poczujesz, jakie mają działanie

Torebka po herbacie najczęściej trafia do kosza na śmieci. A szkoda, bo jest bardzo dużo możliwości ponownego jej wykorzystania. Pokażemy ci, jak zrobić z niej odświeżacz powietrza. To prostsze niż myślisz.

Tak torebka po herbacie odświeży twoje mieszkanie

Zużytą już torebkę herbaty możesz bardzo łatwo wykorzystać jako podręczny, praktycznie darmowy odświeżacz do mieszkania. Wystarczy, że ją najpierw wysuszysz, a następnie jedyne, co musisz zrobić, to położyć ją na kaloryferze. Ciepłe fale powietrza płynące z kaloryfera będą oddziaływały na torebkę i sprawią, że herbata zacznie wydzielać przyjemny zapach.

Co więcej, torebka herbaty jest bardzo dobrym pochłaniaczem nieprzyjemnych zapachów. Jeśli więc umieścisz ją na kaloryferze w kuchni czy łazience, to przynajmniej częściowo zlikwidujesz odory i „zapaszki”, jakie tam się pojawiają. To bardzo proste rozwiązanie, które możesz właściwie zastosować od ręki, a rezultaty zauważysz niemal natychmiast.

torebka po herbacie
torebka po herbacie, fot. freepik

Inne zastosowania torebek herbaty

Niepozorna torebka po herbacie może mieć dużo więcej zastosowań, niż myślisz. Oto jak jeszcze możesz ją wykorzystać:

Czyszczenie drewnianych mebli

Herbata ze względu  na swoje właściwości jest też w niektórych przypadkach skutecznym środkiem czyszczącym. Sprawdza się m.in. w pielęgnacji mebli drewnianych. Wystarczy, że zagotujesz w garnku niewielką ilość wody, a następnie wrzucisz do niego kilka zużytych torebek po herbacie. Gdy już to zrobisz, pozwól wodzie ostygnąć. Następnie weź do ręki ściereczkę z mikrofibry, zanurz ją w roztworze i zacznij nią czyścić swoje drewniane meble. W ten sposób bardzo dobrze je zakonserwujesz.

Czyszczenie herbatą trudnych plam na naczyniach

Jeżeli twoje naczynia noszą ślady zapieczonego jedzenia, to herbata może pomóc ci je usunąć. Jest to dobra alternatywa, jeżeli z jakiegoś powodu nie chcesz stosować sklepowych chemicznych środków. Zabrudzone naczynia wrzuć do gorącej wody, a następnie zanurz w niej także kilka zużytych torebek po herbacie. Pozostaw je tak na kilka godzin. W tym czasie herbata powinna rozbić większość plam tłuszczu. Wyszorowanie ich z resztek do czysta nie powinno już potem stanowić wyzwania.

Herbata jako nawóz dla roślin

Herbata sprawdza się także bardzo dobrze jako prosta odżywka do roślin. Otwórz torebkę i wysyp jej zawartość na glebę wokół twoich roślinek. Ziemia z łatwością wchłonie składniki odżywcze, które jej dostarczyłeś, a to wspomoże wzrost twoich kwiatków.

Może cię również zainteresować: Polej tym plamy po oleju i paliwie na kostce brukowej. Podjazd będzie znów jak nowy!

Mikstura, która usuwa brzydki zapach z toalety. Zrobisz ją za grosze!

Może Cię zainteresować