×

Trampki zmieniające kolor to nowy, genialny model od Converse

Miłośników trampek na całym świecie jest miliony. Te buty są wygodne, łatwo dostępne i przede wszystkim pasują zarówno do spodni jak i sukienek. Jednym z najbardziej popularnych modeli są kultowe Converse’y, które od ponad 100 lat podbijają rynek obuwniczy. Ostatnio firma zaprezentowała swój najnowszy, nowatorski model trampek. Co może być takiego niezwykłego w zwykłych tenisówkach? Te buty zmieniają swój kolor pod wpływem światła UV!

Trampki zmieniające kolor

Tenisówki mają tradycyjny wygląd klasycznego modelu Chuck Taylor All-Star, pojawia się na nich znane logo z gwiazdką w okręgu, gładkie zaokrąglone noski oraz pasek dookoła.

trampki zmieniające kolor 1
thechinatownmarket.com

I mogłoby się wydawać, że trampki nie różnią się niczym innym od klasycznych butów w białym kolorze, jednak po wystawieniu ich na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, buty zaczynają zmieniać swoją barwę na niebieski, pomarańczowy, różowy i fioletowy. W ten sposób możemy mieć dwa komplety butów w jednym!

Buty powstały we współpracy marki z Chinetown Market – popularnego w Stanach, sklepu internetowego z odzieżą. Mike Cherman, który współtworzył ten model trampek powiedział:

Praca z Converse to sama przyjemność – połączenie świetnej zabawy i tworzenie czegoś niezwykłego. Z tym modelem buta można zrobić naprawdę wszystko. Trampki wykonane są z bawełnianego płótna, jednego z najbardziej plastycznych materiałów, a zabawa światłem pozwala na niekończącą się zabawę w przemianie tenisówek.

Funkcja zmiany kolorów poprzez użycie światła UV pozwala na interakcję z użytkownikiem oraz otaczającym nas światem, a to według współtwórcy jest jednym z najciekawszych części projektu.

To sprawia, że buty są czymś więcej niż tylko butem. To kawałek rozmowy, coś, co jest unikalne dla użytkownika. Te odcienie zmieniają się na swój sposób, ponieważ niektóre kolory będą widoczne na dłużej , podczas gdy inne będą zanikać szybciej. I to właśnie jest w tych butach wyjątkowe i piękne.

trampki zmieniające kolor 2
thechinatownmarket.com

Wystarczy wystawić buty na słońce, a trampki zaczną zmieniać swój pierwotny wygląd. Moim zdaniem to najciekawsza rzecz dotycząca tego modelu, ponieważ nie potrzebujesz żadnego specjalistycznego sprzętu, aby zmienić kolor butów. Wystarczy wystawić je na promienie słoneczne i nagle zaczyna się cała zabawa! W porównaniu z innymi modelami, które można było personalizować poprzez użycie permanentnych pisaków, opcja ze zmianą koloru przez światło UV jest naprawdę genialna! Tylko pomyśl sobie, że jesteś na festiwalu muzycznym, idziesz w świetle słonecznym i Twoje buty są kolorowe, po czym po wejściu do namiotu festiwalowego, trampki wracają do podstawowej barwy! Czy to nie zabawne?

Oficjalna premiera butów odbędzie się w najbliższy weekend. Trampki zmieniające kolor będzie można kupić na stronie www.chinetownmarket.pl Jeszcze nie jest znana cena takiego modelu, nie wiadomo też jak wygląda kwestia wysyłki tenisówek za granicę, jednak trzeba przyznać, że trampki zmieniające kolor to coś nad czym warto się zastanowić i jeśli tylko ma się okazje je spotkać, pomyśleć nad zakupem – w końcu to limitowana seria!

trampki zmieniające kolor 4
thechinatownmarket.com
trampki zmieniające kolor 3
thechinatownmarket.com

Podoba Ci się taki model butów?

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować