×

Nowy „challange” motywuje do niezwykłego działania. Internauci ścigają się w zbieraniu śmieci

Wydawałoby się, że nic już nas nie zaskoczy, a przynajmniej jeśli chodzi o „challenge” czyli wyzwania, które ostatnimi czasy bardzo często pojawiają się w sieci. Na pewno słyszałeś o „Ice Bucket Challenge” – akcja była słuszna, jednak większość osób nagrywała filmiki i wyzywała swoich znajomych, aby Ci oblali się kubłem zimnej wody, szkoda, że większość osób zapominała jednak aby zrobić wpłaty na badania i leczenie stwardnienia rozsianego.

Fenomen social mediów

W wyzwaniu z kubłem zimnej wody wzięli udział zarówno celebryci (Obama, Bill Gates czy Benedict Cumberbatch) oraz zwykli ludzie. Nic więc dziwnego, że po takiej akcji zaczęły pojawiać się następne. Nie wszystkie niosły ze sobą pozytywne przesłanie bo czy ktoś pamięta wyzwanie ze zjedzeniem łyżeczki cynamonu lub obklejaniem się taśmą? Komentarz jest chyba zbędny… Jednak najnowsza akcja z pewnością pokazuje, że media społecznościowe da się wykorzystać w pozytywny sposób – bez hejtu, złości czy nienawiści.

Trash Challenge czyli bądź ja być eko w XXI wieku

Całe wyzwanie polega na tym, aby na chwilę odejść od komputera, wyłączyć telewizor i przestać mówić „o nie, planeta jest tak bardzo zaśmiecona, ale szkoda!”. Jak wiesz, samo współczucie często nie wystarczy, dlatego czas coś z tym zrobić. Weź rękawiczki, worki na śmieci i wyrusz w miejsce, gdzie znajdują się śmieci. Papiery, butelki, pety, wyrzucone resztki jedzenia – jednym słowem SYF.

Takich miejsc nie brakuje, wystarczy przejść się po parku, miejskiej plaży czy obok ruchliwej ulicy. Chyba już wiesz co teraz należy zrobić, prawda? Ale zanim zaczniesz sprzątać, nie zapomnij zrobić zdjęcia, tego jak smutno i brzydko wygląda dana lokalizacja! Dopiero teraz przystąp do sprzątania, a gdy skończysz zrób kolejne zdjęcie i pochwal się ile wysiłku i pracy wykonałeś, aby przywrócić dawny blask tego miejsca. Wrzuć zdjęcia do sieci i oznacz je tagiem #trashtag. Nie zapominaj wyzwać swojego dobrego znajomego! Niech też przyczyni się do poprawy środowiska!

Mimo tego, że sprzątanie świata nie jest nowością, to jednak warto zwrócić uwagę, że po wyzwaniu w sieci oraz coraz częstszych apelach na temat kondycji Ziemi, zaczęliśmy rozumieć jak bardzo zaniedbaliśmy planetę na której żyjemy. Obecnie na samym instagramie oznaczenie #trashtag pojawiło się blisko 30 tysięcy razy!

Co myślisz o takim wyzwaniu? Podejmiesz się Trash Challenge’u?

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij