×

1 prosty trik, który sprawi, że Twoje oczy będą wyglądały na większe niż są w rzeczywistości. WOW!

Dzisiejszy wpis kieruję do Pań, które lubią delikatny i dyskretny makijaż. Choć pomysł ten może spodobać się też kobietom, które zwykle stawiają na mocny makeup, lecz od czasu do czasu, potrzebują pewnej odmiany.

Mówię o makijażu typu „Tightlining”, który zdobywa coraz większe rzesze wiernych zwolenniczek i nic dziwnego, bo przecież każda z nas marzy o pięknych rzęsach oraz dużych oczach, które przykuwają spojrzenia innych. I jak się okazuje, oba te marzenia są w zasięgu Twoich rąk. Wystarczy jedynie przejść przez kolejne kroki tej instrukcji.

Sztuka, którą zaraz poznasz, wymaga przede wszystkim precyzji i pewnej ręki, dlatego też nie rezygnuj po pierwszych nieudanych próbach. Nietradycyjna forma makijażu nie wymaga nakładania wielu specyfików, a uzyskane efekty są bardzo delikatne, dzięki czemu będziesz wyglądać świeżo i naturalnie.

Koniecznie daj mi znać czy spodobała Ci się ta metoda. A może już ją znałaś? Jeśli tak, również podziel się swoją opinią.

„Tightlining” lub stosowanie eyelinera przy malowaniu wewnętrznej części powieki jest jedną z podstawowych porad delikatnego i nierzucającego się w oczy makijażu, jakie kiedykolwiek istniały.

o1

Tightlining polega na wypełnieniu przestrzeni między rzęsami. Metoda ta jest bardzo popularna w Azji.

o2

Sposób ten pomoże Ci powiększyć optycznie oczy. Wyglądają na ogromne…

o3

Oto co należy zrobić::

Po pierwsze, weź swój ulubiony eyeliner, bądź wodoodporną kredkę do oczu.

o4

Będziesz musiała poprowadzić linię na mokrej części powieki, co oznacza, że wodoodporny tusz/żel jest niezbędny. Nie ma znaczenia, czy używasz kredki czy eyelinera – warunek jest jeden – wodoodporność.

Do tego typu makijażu najlepiej nada się żelowy eyeliner, ponieważ jest łatwy w użyciu, nie szkodzi skórze i nie prowadzi do krwawień.

o5

A kiedy użyjesz żelu, który jest również wodoodporny, to linia wyjdzie Ci idealnie prosta.

Patrząc w dół, unieś górną powiekę i namaluj od spodu kreskę pomiędzy rzęsami.

o6

Ta część wymaga sporo praktyki i precyzji. Trzeba mieć też mocne nerwy, jeśli za pierwszym razem się nie uda.

Możesz zrobić to samo przy pomocy żelowego eyelinera, albo przy pomocy pędzelka, delikatnie dociskając w miejscu, w którym ma powstać linia.

o7

Nie należy dociskać szczoteczki do gałki ocznej lub używać nadmiernej siły. Wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć szczotki dokładnie w środek twojej linii rzęs, tak aby nanieść tusz/żel na skórę.

Jeśli chcesz jeszcze bardziej uwydatnić swoje oczy, opuść powiekę i nanieś kolejną warstwę wyżej linii, którą wcześniej narysowałaś.

o8

Ten krok pozwoli Ci uzyskać efekt jeszcze większych oczu ale czy go wykonasz, zależy tylko od Ciebie. Jest opcjonalny.

Na koniec użyj mascary.

o9

I w ten oto sposób przeszłaś na wyższy poziom w tworzeniu niezwykłego makijażu.

o10

Cały tutorial znajdziesz tutaj.

I gotowe!

o11

Może Cię zainteresować

zamknij