×

Jak szybko nauczyć się jeść pałeczkami? Ten trik z TikTok’a pomoże Ci opanować tę umiejętność

W azjatyckich restauracjach w Polsce najczęściej, obok widelców, otrzymamy także jednorazowe, drewniane pałeczki. Poznaj trik z pałeczkami, dzięki któremu bez trudu zjesz każde danie.

Proste patenty są najlepsze

Nie wszyscy umieją jeść pałeczkami. Niektórzy dość długo nie potrafią się tego nauczyć. Jeżeli uwielbiasz kuchnię azjatycką, a wciąż sprawia Ci trudność nabieranie składników pałeczkami, to jeszcze nic straconego. Jest pewien patent, który sprawi, że poradzisz sobie z orientalnym jedzeniem w każdych warunkach i każdy kęs trafi prosto do Twoich ust.

trik z pałeczkami
Krista Stucchio/unsplash

Trik z pałeczkami

Użytkowniczka TikToka o niku taytay55555, podzieli się swoim trikiem na wręcz ekspresowe opanowanie obsługi drewnianych pałeczek. Weź zwykłą, plastikową słomkę i za jej pomocą połącz końce dwóch pałeczek. Zegnij słomę i zacznij używać pałeczek. To wszystko! Teraz bez trudu będziesz mógł nabierać kawałki jedzenia oraz szybko trafisz nimi do ust. 

@taytay55555 Life hack #fyp #chopsticks ♬ why are people using this omg – 🍂

Jak jeść pałeczkami?

Mały wspomagacz w formie słomki z pewnością wybaczy Ci każdy biesiadnik. Jednak z czasem zapewne będziesz chciał nauczyć się jeść pałeczkami bez żadnych dodatkowych pomocy. Wbrew pozorom nie jest to wcale trudne. Potrzebna jest tylko dobra technika oraz trochę praktyki.

  1. Najpierw chwyć w dłoń jedną pałeczkę. Ona będzie stanowiła nieruchomą część. Włóż ją w zagłębienie między palcem wskazującym a kciukiem i oprzyj na palcu serdecznym.
  2. Następnie chwyć drugą pałeczkę. One będzie się stale poruszać. Umieść ją równolegle do tej pierwszej i przytrzymaj kciukiem oraz palcem wskazującym.
  3. Pamiętaj, że podczas jedzenia dolną pałeczką nie powinieneś ruszać. Jedzenie chwytamy za pomocą górnej pałeczki, a o dolną jedynie opieramy kęsy pożywienia.

Teraz już możesz ruszać na smakowy podbój azjatyckich knajp lub wypróbować swoje umiejętności w egzotycznych krajach. To dobre kierunki na urlop.

Już wiesz jak ułatwić sobie jedzenie pałeczkami. Teraz poznaj kolejny kulinarny trik. Przekonaj się jak przechowywać truskawki, aby szybko się nie zepsuły.

Może Cię zainteresować

zamknij