×

Trik z telefonem, który może Ci uratować życie na drodze. Zimą jest wyjątkowo przydatny!

Dni coraz krótsze i mrok zapada prawie w środku dnia! Wieczory stają się coraz bardziej niebezpieczne dla pieszych, zwłaszcza dla naszych dzieci… W miastach oświetlenie ulic, dróg i często jeszcze przejść dla pieszych zostawia wiele do życzenia. Poznaj trik, który może uratować życie Twoje lub Twoich bliskich!

Szkoda, że takich życiowych trików nie uczą w szkołach…

ciemna ulica
pixabay.com

Zmierzch

Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w otaczających nas nagle ciemnościach, które zastaną nas gdzieś poza miastem? Sytuacja taka spotyka wiele osób. Wystarczy zwykły spacer poza miasto, bo jest piękny dzień… Zanim się zorientujesz, zapadają ciemności i nie zdążysz już bezpiecznie wrócić. Jak się wtedy zachować, co zrobić?

pixabay.com

Widoczność na drodze

Pamiętaj, po ciemku, bez elementów odblaskowych, czy jakiegokolwiek źródła światła, jesteśmy widoczni w światłach mijania nadjeżdżającego auta z odległości zaledwie 20 – 30 metrów! Jakiekolwiek światło od nas pozwala kierowcy spostrzec nas już z odległości 130 -150 metrów, czyli ok. 5-10 razy szybciej! To może uratować nam życie.

pixabay.com

Trik z telefonem

Na szczęście każdy z nas ma przy sobie cały czas telefon komórkowy, który w takich warunkach może uratować życie. Wystarczy go użyć, uruchamiając na nim latarkę. Pomoże to kierowcom zobaczyć cię na drodze i zareagować na czas. Samo uruchomienie telefonu daje już blask który, pomaga być lepiej widocznym na drodze.

pixabay.com

Światło z telefonu w mieście

W mieście też nie opierajmy się przed korzystaniem z latarki w telefonie w słabo oświetlonych miejscach. Złe warunki pogodowe bardzo ograniczają widoczność kierowcom. Telefon może Ci wtedy zapewnić bezpieczne przedostanie się na drugą stronę jezdni. Kieruj światło telefonu ukośnie na drogę, nie w kierunku aut, bo możesz wtedy przypadkowo oślepić kierowcę.

unsplash.com

Może Cię zainteresować

zamknij