×

10 trików, które musisz poznać, jeśli chcesz nazywać się prawdziwym kierowcą

Nawet jeśli posiadasz prawo jazdy od wielu lat, wcale nie oznacza to, że wiesz wszystko o samochodach. Bycie doświadczonym kierowcą to nie wszystko! Czy wiesz jak powstrzymać przymarzanie wycieraczek do szyby? Jaki jest najprostszy i najłatwiejszy sposób na usunięcie zamglenia z reflektorów? Jeśli tego nie wiesz, dzięki nam szybko naprawisz swój błąd! Oto kilka przydatnych trików, o których powinien pamiętać każdy posiadacz samochodu.

#1 Zaoszczędź paliwo usuwając z samochodu ciężkie i niepotrzebne rzeczy

freepik.com

Zużycie paliwa rośnie wraz ze wzrostem masy samochodu, a to dlatego, że silnik musi spalić więcej paliwa, aby przyspieszyć i być w ruchu. Dlatego jeśli wozisz w bagażniku lub na tylnym siedzeniu niepotrzebne przedmioty, po prostu je wyciągnij.

#2 Skarpetki na wycieraczkach sprawią, że te nie przymarzną do szyby

imgur.com

Opuszczanie domu wcześnie rano w zimie może być trudne, szczególnie gdy wsiadasz do samochodu i nie tylko musisz skrobać ze szronu przednią szybą, ale także przymarzły wycieraczki. Dobrym trikiem jest użycie starych skarpetek na wycieraczki. Dzięki temu będą osłaniać przed wszelkiego rodzaju rzeczami, w tym śniegiem, lodem, deszczem i ekstremalnym chłodem.

#3 Użyj płynu do mycia naczyń aby usunąć tłuszcz i brud z okien

instagram.com / freepik.com

Płyn do mycia naczyń może być naprawdę dobrym i tanim sposobem na umycie okien oraz szyb samochodowych. Płyn poradzi sobie z różnego rodzaju zabrudzeniami, od dymu papierosowego i odcisków palców,aż po odchody ptaków czy ślinę psów. Weź wilgotną i ciepłą ścierkę i nanieś na nią kilka kropli płynu do mycia naczyń, a następnie zacznij czyścić szyby.

#4 Gdy stoisz w korku, użyj przycisku recyrkulacji

kiiitv.com

Ten przycisk być może jest jednym z najbardziej zapomnianych, które znajdują się w samochodzie. Zasadniczo ma on zajmować się recyrkulacją powietrza w samochodzie, a nie wsysać je z zewnątrz. Jest to przydatne np. gdy utkniesz w korku, a powietrze z zewnątrz jest pełne spalin. Wystarczy, że naciśniesz przycisk recyrkulacji, aby odciąć przepływ powietrza z zewnątrz.

#5 Użyj wilgotnej gazety, aby usunąć ślady naklejek na zderzaki

Jeśli chcesz pozbyć się śladów naklejek ze zderzaka auta, warto użyć szybkiego i taniego sposobu. Zwilż gazetę ciepłą wodą i nałóż ją na miejsce z naklejką. Pozostaw gazetkę na 10 minut, tak aby oda wniknęła w klej na naklejce. Następnie delikatnie zeskrob ją wraz z gazetą, używając starej karty na siłownię. Powtórz w razie potrzeby.

#6 Wyczyść reflektory używając pasty do zębów

reddit.com

Zamglone reflektory to rzeczywistość, z którą wszyscy po pewnym czasie musimy się zmagać. To sprawia, że reflektory są mniej skuteczne, a jeśli pozwolisz, aby wyglądały tak cały czas, może to doprowadzić do niebezpieczeństwa. Aby poprawić wygląd reflektorów, użyj pasty do zębów. Nanieś ją na wilgotnej szmatce i rozetrzyj po powierzchni, a następnie pozostaw na kilka minut. Następnie zetrzyj.

#7 Użyj przepychacza do naprawienia wgniecenia

Przepychacz sprawdzi się w kuchni czy łazience, ale także pomoże Ci w pozbyciu się wgnieceń w aucie. Sprawdź jak to zrobić w naszym wcześniejszym artykule – Przy pomocy wrzątku w 30 sekund naprawisz wgniecenie w masce swojego samochodu

#8 Usuń rdzę z użyciem Coca – Coli

Coca – Cola jest dostępna w każdym sklepie, a ponieważ jest nasycana dwutlenkiem węgla, jest to użyteczny i tani sposób usuwania rdzy z metali i ich stopów. Spryskaj pożądaną zardzewiałą powierzchnię colą, a następnie użyj pędzla (lub szczoteczki do zębów). Zastosuj i wyszoruj dane miejsce,a w razie potrzeby powtórz. Na koniec wyczyść dany obszar wodą.

#9 W zimie nie odpalaj samochodu zaraz po wejściu do auta

freepik.com

Akumulatory samochodowe nie lubią ekstremalnie niskich temperatur. W rzeczywistości te naprawdę niskie temperatury mogą być bardzo szkodliwe dla akumulatora samochodowego, jeśli go najpierw nie rozgrzejesz. Wystarczy włączyć światła na chwilę, a następnie włączyć silnik samochodu.

#10 Trzymaj klucz osobno od pilota zdalnego

Takie zastosowanie jest rozsądne ze względu na to, że większość nowoczesnych systemów alarmowych aut ma wbudowany system zapobiegający kradzieży pojazdów, który blokuje wszystko w samochodzie kiedy go używasz. Szczególnie przydatne jest trzymanie go oddzielnie od kluczyków na wypadek, gdybyś został napadnięty lub jeśli zostawisz kluczyki w samochodzie.

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij