×

10 trików, które musisz poznać, jeśli chcesz nazywać się prawdziwym kierowcą

Nawet jeśli posiadasz prawo jazdy od wielu lat, wcale nie oznacza to, że wiesz wszystko o samochodach. Bycie doświadczonym kierowcą to nie wszystko! Czy wiesz jak powstrzymać przymarzanie wycieraczek do szyby? Jaki jest najprostszy i najłatwiejszy sposób na usunięcie zamglenia z reflektorów? Jeśli tego nie wiesz, dzięki nam szybko naprawisz swój błąd! Oto kilka przydatnych trików, o których powinien pamiętać każdy posiadacz samochodu.

#1 Zaoszczędź paliwo usuwając z samochodu ciężkie i niepotrzebne rzeczy

Zużycie paliwa rośnie wraz ze wzrostem masy samochodu, a to dlatego, że silnik musi spalić więcej paliwa, aby przyspieszyć i być w ruchu. Dlatego jeśli wozisz w bagażniku lub na tylnym siedzeniu niepotrzebne przedmioty, po prostu je wyciągnij.

#2 Skarpetki na wycieraczkach sprawią, że te nie przymarzną do szyby

Opuszczanie domu wcześnie rano w zimie może być trudne, szczególnie gdy wsiadasz do samochodu i nie tylko musisz skrobać ze szronu przednią szybą, ale także przymarzły wycieraczki. Dobrym trikiem jest użycie starych skarpetek na wycieraczki. Dzięki temu będą osłaniać przed wszelkiego rodzaju rzeczami, w tym śniegiem, lodem, deszczem i ekstremalnym chłodem.

#3 Użyj płynu do mycia naczyń aby usunąć tłuszcz i brud z okien

Płyn do mycia naczyń może być naprawdę dobrym i tanim sposobem na umycie okien oraz szyb samochodowych. Płyn poradzi sobie z różnego rodzaju zabrudzeniami, od dymu papierosowego i odcisków palców,aż po odchody ptaków czy ślinę psów. Weź wilgotną i ciepłą ścierkę i nanieś na nią kilka kropli płynu do mycia naczyń, a następnie zacznij czyścić szyby.

#4 Gdy stoisz w korku, użyj przycisku recyrkulacji

Ten przycisk być może jest jednym z najbardziej zapomnianych, które znajdują się w samochodzie. Zasadniczo ma on zajmować się recyrkulacją powietrza w samochodzie, a nie wsysać je z zewnątrz. Jest to przydatne np. gdy utkniesz w korku, a powietrze z zewnątrz jest pełne spalin. Wystarczy, że naciśniesz przycisk recyrkulacji, aby odciąć przepływ powietrza z zewnątrz.

#5 Użyj wilgotnej gazety, aby usunąć ślady naklejek na zderzaki

Jeśli chcesz pozbyć się śladów naklejek ze zderzaka auta, warto użyć szybkiego i taniego sposobu. Zwilż gazetę ciepłą wodą i nałóż ją na miejsce z naklejką. Pozostaw gazetkę na 10 minut, tak aby oda wniknęła w klej na naklejce. Następnie delikatnie zeskrob ją wraz z gazetą, używając starej karty na siłownię. Powtórz w razie potrzeby.

#6 Wyczyść reflektory używając pasty do zębów

Zamglone reflektory to rzeczywistość, z którą wszyscy po pewnym czasie musimy się zmagać. To sprawia, że reflektory są mniej skuteczne, a jeśli pozwolisz, aby wyglądały tak cały czas, może to doprowadzić do niebezpieczeństwa. Aby poprawić wygląd reflektorów, użyj pasty do zębów. Nanieś ją na wilgotnej szmatce i rozetrzyj po powierzchni, a następnie pozostaw na kilka minut. Następnie zetrzyj.

#7 Użyj przepychacza do naprawienia wgniecenia

Przepychacz sprawdzi się w kuchni czy łazience, ale także pomoże Ci w pozbyciu się wgnieceń w aucie. Sprawdź jak to zrobić w naszym wcześniejszym artykule – Przy pomocy wrzątku w 30 sekund naprawisz wgniecenie w masce swojego samochodu

#8 Usuń rdzę z użyciem Coca – Coli

Coca – Cola jest dostępna w każdym sklepie, a ponieważ jest nasycana dwutlenkiem węgla, jest to użyteczny i tani sposób usuwania rdzy z metali i ich stopów. Spryskaj pożądaną zardzewiałą powierzchnię colą, a następnie użyj pędzla (lub szczoteczki do zębów). Zastosuj i wyszoruj dane miejsce,a w razie potrzeby powtórz. Na koniec wyczyść dany obszar wodą.

#9 W zimie nie odpalaj samochodu zaraz po wejściu do auta

Akumulatory samochodowe nie lubią ekstremalnie niskich temperatur. W rzeczywistości te naprawdę niskie temperatury mogą być bardzo szkodliwe dla akumulatora samochodowego, jeśli go najpierw nie rozgrzejesz. Wystarczy włączyć światła na chwilę, a następnie włączyć silnik samochodu.

#10 Trzymaj klucz osobno od pilota zdalnego

Takie zastosowanie jest rozsądne ze względu na to, że większość nowoczesnych systemów alarmowych aut ma wbudowany system zapobiegający kradzieży pojazdów, który blokuje wszystko w samochodzie kiedy go używasz. Szczególnie przydatne jest trzymanie go oddzielnie od kluczyków na wypadek, gdybyś został napadnięty lub jeśli zostawisz kluczyki w samochodzie.

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Wybrane dla Ciebie

Sztuczka z woreczkiem strunowym usuwa szron z szyby auta w mgnieniu oka!

Zamarznięta przednia szyba samochodu to poranna zmora wielu kierowców, która nie daje im cieszyć się z nowego dnia. Jest jednak banalnie prosty, ale skuteczny spo0sób by w kilka chwil pozbyć się problemu. Chyba nie ma właściciela samochodu, któremu nie zdarzyło się w irytacji drapać  oszronionej szyby swojego pojazdu. Okazuje się, że wcale nie trzeba przez […]

Producenci aut ukryli w zagłówkach narzędzie, które może uratować Ci życie

Mam nadzieję, że nigdy nie znaleźliście się i nie będziecie, w sytuacji zagrożenia, jakiej jest palący lub tonący samochód. Wypadek samochodowy może wydarzyć się w najmniej oczekiwanym momencie, a po zderzeniu pasażerowie mogą być w ogromnym szoku, dlatego zawsze należy wiedzieć jak się zachować. Kształt zagłówka ma znaczenie Jeśli jesteś kierowcą, pewnie często wsiadasz do […]

12 zachowań kierowców, które podnoszą ciśnienie niejednemu użytkownikowi dróg

Wypadki na drogach są codziennością i chyba każdemu z nas zdarzyła się kiedyś jakaś niebezpieczna sytuacja. Tym bardziej warto zachować czujność i pewną nieufność wobec tego co robią inni kierowcy. Oto 10 zachowań, które powinno zwrócić naszą uwagę. #1 Delikatnie opóźnione reakcje 2 apps running in background, do you still prefer to shut down windows? […]

Pies o imieniu Ben jeżdżący na fotelu pasażera jest wielkości człowieka. Wzbudza niezwykłą sensację swoim wyglądem

Kudłacz o imieniu Ben i jego właściciel Mark to najlepsi przyjaciele. I jak to z przyjaciółmi bywa, są do siebie podobni. Sęk w tym, że nie tylko z charakteru, ale i fizycznie. Jak wiele psów, Ben uwielbia jeździć samochodem. Robi to jednak trochę nietypowo, bo zwykle można go zastać w fotelu pasażera Jak opowiada Mark, […]

23 wyjątkowe pojazdy, obok których nie da się przejechać obojętnie na ulicy

O gustach się nie dyskutuje, ale co, jeżeli ktoś tak przerobi swój samochód, że „krzyczy” on z daleka? Oryginalności na pewno nie można odmówić właścicielom poniższych aut. Oto kolekcja osób, które potrafiły się wyróżnić. Pytanie tylko czy pozytywnie… #1 Może to samochód miłej pani do towarzystwa. Gorzej jeśli nie… #2 Dobrze, że ryby głosu nie […]

20 kierowców przy których można jedynie ręce załamać i modlić się, by nic nie nawyrabiali

Pewność siebie bywa bardzo zgubna, a u niektórych kierowców jest posunięta do tego stopnia, że wydaje im się, że mogą naprawdę wszystko. Do czasu. Trudno powiedzieć czy powinniśmy się z nich śmiać, czy raczej płakać. Oto kolekcja Januszy za kierownicą. #1 W końcu ma czerwony samochód… #2 Dobrze zabezpieczone #3 Oryginalna przeróbka #4 Zamiast normalnej […]