Umieść duży kawałek folii aluminiowej na desce. Dzięki temu prasowanie będzie szybsze

Wiadomo, że folia aluminiowa przeważnie sprawdza się w kuchni. Oczywiście większość z nas zdaje sobie sprawę, że jest ona szkodliwa, ale co zrobić gdy właśnie kupiliśmy nowe opakowanie i dopiero kiedy wróciliśmy do domu ze zwykłą folia zdaliśmy sobie sprawę, że jest ona niezdrowa?

Okazuje się, że musisz używać jej tylko w kuchni!

Folia aluminiowa sprawdzi się w kilku codziennych obowiązkach, w tym przez większość osób nielubianym prasowaniu! Jesteś ciekawy w jaki sposób? Sprawdź poniższe triki!

#1 Ostrzenie nożyczek

youtube.com

To ważne aby nożyczki były ostre, dzięki temu znacznie szybciej i dokładniej wytniesz kawałek papieru. Aby naostrzyć nożyczki, weź kawałek folii aluminiowej, zegnij ją na parę części, a następnie powoli zacznij ciąć materiał nożyczkami.

#2 Polerowanie

Jeśli powierzchniach chromowanych przedmiotów wydaje się być brudna, możesz je wypolerować używając pogniecionej folii aluminiowej. Pognieć a następie zanurz ją w wodzie. Teraz delikatnie potrzyj nią obszar dotknięty rdzą. Kiedy brud i rdza zaczną schodzić, wyczyść całość czystą szmatką. Możesz również spróbować kombinacji zanurzyć folię w Coca Coli, aby jeszcze lepiej wyczyścić przedmioty.

#3 Czyszczenie rusztu z piekarnika

thekitchn.com jeffroffman.com

Folia aluminiowa przyda się także do usunięcia przypalonego tłuszczu z kratki piekarnika. Wystarczy, że namoczysz kratkę, a folii zrobisz dużą kulkę. Teraz energicznie pocieraj rusz folią. Brud powinien łatwo zejść.

#4 Prasowanie

youtube.com

Jeśli chcesz zaoszczędzić czas podczas prasowania, to ucieszy Cię ten trik. Umieść długi kawałek folii aluminiowej na desce (a dokładnie pod pokrowcem od deski). Pamiętaj, że błyszcząca strona powinna być skierowana do góry! Teraz zacznij prasować tak jak zwykle. Ciepło z żelazka odbije się od spodu ubrania, tworząc efekt obustronnego prasowania. Warto wymienić swój pokrowiec dla lepszego efektu.