Kategorie GenialneLajfhakiOrganizacja

5 niesamowitych trików fotograficznych, które zamienią nudny portret w prawdziwe dzieło sztuki

W dzisiejszych czasach każdy może robić zdjęcia. Większość telefonów komórkowych wyposażonych jest w wysokiej jakości aparaty, które mają funkcje podobne do profesjonalnych lustrzanek. Oczywiście nigdy nic nie zastąpi aparatu i wymiennej optyki, ale jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z fotografią, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zaczął fotografować smartphone’m. Jeśli fotografia to Twoja pasja, posiadasz lustrzankę i chcesz się rozwijać, lecz ostatnio brakuje Ci pomysłów na ciekawe zdjęcia lub chcesz wykonać ciekawe selfie, koniecznie sprawdź te 5 niesamowitych trików! Jeśli będziesz miał problem z ustawieniem kadru, poproś znajomego – taka wspólna sesja na pewno będzie dla Was świetną frajdą.

#1 Deszcz w domu

via GIPHY

Weź dużą ramkę na zdjęcia i spryskaj ją wodą. Następnie przyłóż do twarzy i gotowe! Twoje zdjęcie będą pełne nostalgii i piękna, a Ty nie musiałaś wychodzić na deszczową pogodę.

#2 Celofan

via GIPHY

Chwyć za kolorowy celofan (lub najlepiej dwie takie folie) i przyłóż do niego latarkę. Zgaś światło i zrób zdjęcie. Twoje zdjęcia będą wyróżniały się od innych!

#3 Suncatcher’y

via GIPHY

Te kolorowe szkiełka bez problemu znajdziesz w sklepach internetowych. Wystarczy, że przyłożysz je do obiektywu aparatu i zaczniesz powoli nimi ruszać. Jeśli robisz zdjęcia lustrzanką, włącz tryb live view, dzięki czemu lepiej zobaczysz jak rozbłyskuje się światło.

#4 Pisaki i flamastry

via GIPHY

Weź kolorowe pisaki i pomaluj nimi przeźroczysty celofan. Następnie przyłóż go do aparatu i stwórz niesamowity portret!

#5 Sitko

via GIPHY

Zgaś światło i stwórz tylko jedno, mocne źródło światła. Cienie z sitka wyjdą bardzo intrygująco!