×

Tak prostego sposobu na nawleczenie nitki jeszcze nie widziałaś. Szybko i skutecznie

Posługiwanie się igłą i nitką dla niektórych osób jest naprawdę wyczerpujące. Na szczęście dzięki tym trikom przyszycie guzika lub zwężenie spodni będzie o wiele prostsze!

#1 Prosty sposób, aby zawlec nitkę

via GIPHY

Jeśli masz problem, żeby trafić w niewielki otwór igły, wystarczy, że położysz nitkę na dłoni i zaczniesz pocierać igłą. W kilka sekund nitka przejdzie przez dziurkę, co ułatwi nawleczenie nitki.

#2 Równy ścieg

facebook.com

Problem z krzywym ściegiem zdarza się każdemu. Jeśli chcesz tego uniknąć, narysuj na palcu dwie linie, a następnie przyłóż palec do materiału. Dzięki temu zawsze zachowasz równy odstęp.

#3 Szerokie spodnie

facebook.com

Jeśli schudłaś lub Twoje jeansy po prostu się rozciągnęły, wystarczy kawałek gumki i agrafka. Za pomocą nożyka do tapet natnij w dwóch miejscach pas spodni. Następnie za pomocą agrafki wprowadź gumkę i przyszyj ją do spodni.

#4 Trzymaj igły w jednym miejscu

facebook.com

Zgubiona igła lub agrafka może się wbić w dłoń lub stopę, aby tego uniknąć przymocuj do małego talerzyka magnes (zrób to przy pomocy kleju na gorąco).

#5 Skróć nogawki w spodniach

facebook.com

Długie nogawki można skrócić bez obcinania. Odwiń je, a następnie przyszyj. Ponownie odwiń nogawki i przyprasuj.

#6 Przyszyj guzik

facebook.com

Najprościej będzie jeśli zrobisz to haftem krzyżykowym. Najpierw zrób fakt na spodniach, a następnie przyłóż guzik. Kilka razy przewlecz przez niego guzik, a na koniec zawiń nitkę dookoła.

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij