×
Wirtualna Polska

Triki, które pomogą Ci w nauce. Powrót do szkoły będzie przyjemniejszy

Nieważne czy wakacje były leniwe czy bardzo intensywne – do szkolnej ławki nikomu nie chce się wracać. Szkoła to jednak wiele pozytywów. Przede wszystkim poznajesz nowych znajomych lub wracasz do dawnych przyjaciół. A dodatkowo poszerzasz swoją wiedzę i zdobywasz nowe doświadczenia. Jak jednak poradzić sobie na lekcjach, gdy myślami wciąż jesteśmy na wakacjach? Oto triki, które pomogą Ci w nauce i sprawią, że powrót do szkoły będzie przyjemniejszy!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#1 Pamiętaj o regularnej nauce

<a href=http://www.unsplash.com">

http://www.unsplash.com

Jeśli nie uczysz się regularnie, tylko tuż przed sprawdzianem czy kartkówką, na pewno będzie Ci ciężko przyswoić dużą ilość materiałów i szybko poczujesz się przytłoczona. Lepiej regularnie się uczyć i powtarzać zagadnienia – zwłaszcza, te które są dla Ciebie problematyczne. Powtarzając regularnie, lepiej wszystko zapamiętasz.

Triki, które pomogą Ci w nauce – #2 Zorganizuj sobie czas na naukę

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Sprawdź jak wygląda Twój plan zajęć i każdego dnia znajdź czas na naukę. Postaraj się ograniczyć spotkania ze znajomymi na weekendy lub tylko raz w tygodniu. Resztę popołudnia poświęć na samorozwój np. zajęcia dodatkowe oraz naukę.

#3 Posprzątaj swój pokój

<a href=http://www.pinterest.com">

http://www.pinterest.com

Może wydawać Ci się to dziwne, ale znacznie przyjemniej będziesz się czuła w uporządkowanej przestrzeni. Przygotuj pokój na naukę. Pościel łóżko, zbierz ubrania z krzesła i pochowaj wszystkie niepotrzebne rzeczy z biurka. Uporządkowana przestrzeń = lepsze przyswajanie wiedzy!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Triki, które pomogą Ci w nauce – #4 Odpowiednia kolejność zadań

Masz dużo zadań domowych? Na początek zabierz się za te trudniejsze. Dzięki temu gdy skończysz obszerne zadanie, na które poświęciłaś mnóstwo energii, pomyślisz sobie, że przynajmniej zostały Ci teraz prostsze rzeczy z którymi szybciej sobie poradzisz.

#5 Przygotuj się na kolejne lekcje

<a href=http://www.pinterest.com">

http://www.pinterest.com

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jeśli nauczyciel mówi co będzie omawiane na kolejnych lekcjach, warto jest sprawdzić dany temat. W ten sposób lepiej przyswoisz zagadnienia omawiane na kolejnych zajęciach i lepiej je zapamiętasz, dzięki czemu przygotowanie do kartkówki będzie o wiele szybsze.

Triki, które pomogą Ci w nauce – #6 Odpocznij

Odpoczynek jest bardzo ważny w życiu każdego z nas. Jeśli masz gorszy dzień, źle się czujesz lub po prostu wiesz, że dzisiaj nie dasz rady nic zapamiętać – po prostu odpuść. Każdy z nas może mieć gorszy dzień. Pamiętaj jednak, żeby to nie zdarzało się zbyt często!

#7 Odpowiedni plecak

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
<a href=http://www.instagramcom/milowebooks.">

http://www.instagramcom/milowebooks.

W dzisiejszych czasach wiadomo, że plecak powinien być modny, ale oprócz tego ma być wygodny i pomieścić wszystkie potrzebne rzeczy. Przy wyborze nowego modelu kieruj się głównie tym, ile zajęć będziesz mieć w nowym roku i jaka ilość zeszytów powinna zmieścić się w komorze plecaka.

Triki, które pomogą Ci w nauce – #9 Notuj w zeszycie, nie na kartce

Czasami zdarza się, że zapomnimy zeszytu do jakiegoś przedmiotu. Wtedy nie wyrywaj kartki z innego zeszytu, tylko zrób notatki na ostatnich stronach zeszytu z innego przedmiotu. Możesz mieć także oddzielny kalendarz lub niewielki notesik, w którym zrobisz notatki. Jeśli zapiszesz wszystko na osobnej kartce istnieje ryzyko, że szybko ją zgubisz.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#10 Nie bój się pytać

<a href=http://www.unsplash.">

http://www.unsplash.

Trzymaj się zasady „kto pyta nie błądzi”. Jeśli masz jakieś pytania, podnieś rękę i zapytaj nauczyciela.

A Ty jak przygotowujesz się do powrotu do szkoły? Co myślisz o tych trikach, które pomogą Ci w nauce?

Zobacz także:

1) 18 genialnych pomysłów, które zachęcają uczniów do przychodzenia do szkoły

2) 9 matematycznych trików, których nie uczą w szkołach

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować