Kategorie Lajfhaki

14 szybkich trików, które uratują Cię w każdej sytuacji

Codziennie zdarzają się drobne rzeczy, które potrafią nas mocno zdenerwować i frustrować dlatego też warto mieć kilka sztuczek w zapasie, dzięki czemu łatwo poradzisz sobie ze wszystkimi trudnościami. Zdarza Ci się, że nie możesz znaleźć początku taśmy klejącej? Albo szukasz sposobu aby przedłużyć trwałość cienia do powiek? Jeśli chcesz poznać sprawdzone triki, koniecznie sprawdź ten artykuł!

#1 Umieść klips na końcu taśmy klejącej

thriftyfun.com

W ten sposób nigdy więcej nie będziesz się martwić znalezieniem końca taśmy klejącej i nie zniszczysz swoich paznokci!

#2 Szybko napraw swoje pęknięte spodnie

instructables.com

Zawsze warto mieć ze sobą podstawowy zestaw do szycia. Nigdy nie wiesz kiedy pękną Ci spodnie i będziesz musiała szybko je zaszyć, aby pójść do najbliższego sklepu i zastąpić porwaną parę, nową.

#3 Użyj pomidora na ukąszenia owadów

unsplash.com

Surowy pomidor może pomóc Ci w pozbyciu się swędzącego i nieprzyjemnego uczucia po ukąszenia owadów. Pokrój pomidora i przyłóż go na ukąszenie.

#4 Umieść stare gazety na dno kosza na śmieci

Dzięki temu gazeta pochłonie wszystkie wycieki z owoców i innych śmieci i sprawi, że worek na śmieci nie będzie przeciekał.

#5 Użyj zwykłej pomadki jako podkładu pod cienie

instagram.com/mary_mup

Balsam do ust działa świetnie jako baza pod cienie do oczu. Balsam utrwala cienie i wzmacnia ich kolor na długie godziny.

#6 Wyczyść mikrofalówkę za pomocą octu

Wystarczy wlać wodę i ocet do miski, którą możesz używać w mikrofalówce. Umieść mieszaninę na 5 minut do mikrofalówki, a następnie odstaw na 2-3 minuty. Teraz weź gąbkę lub ręcznik papierowy i wytrzyj plamy do czysta.

#7 Użyj koluszka od breloczka aby zabezpieczyć spodnie przed samodzielnym rozsuwaniem

Jeśli twój zamek błyskawiczny w spodniach ciągle sam się rozsuwa, użyj breloczka, aby zabezpieczyć spodnie. Umieść koluszko na zamku, a następnie przełóż przez guzik.

#8 Sprawdź czy bateria jest pełna poprzez zrzucenie jej z niewielkiej wysokości na stół

Jeśli nie wiesz czy baterie są naładowane, rzuć je z niewielkiej wysokości na stół.

#9 Posyp włosy mieszanką skrobi kukurydzianej i sody oczyszczonej

instagram.com/brandy_millsap_wellnes

Użyj proporcji 1:1 dzięki czemu uzyskasz domowej roboty suchy szampon. Skrobia kukurydziana oraz soda oczyszczona pomogą Ci uzyskać idealny wygląd włosów, bez potrzeby ich mycia.

#10 Użyj szufelki jako lejka

reddit.com

Jeśli chcesz napełnić wiadro wodą, ale zlew jest za niski i nie możesz go napełnić wystarczy że użyjesz czystej szufelki i zrobisz z niej lejek.

#11 Użyj mokrego ręcznika papierowego, aby szybko schłodzić napoje

reddit.com

Owinąć mokry ręcznik papierowy wokół butelki z napojem, a następnie schowaj butelki do lodówki. To znacznie przyspieszy schłodzenie trunku.

#12 Użyj torebek z czarną herbatą, aby załagodzić oparzenia słoneczne

14 szybkich trików, które uratują Cię w każdej sytuacji

Jeśli podczas urlopu za bardzo przesadzisz ze słońcem, użyj torebek z czarną herbatą. Nasącz je zimną wodą i nałóż je bezpośrednio na skórę, aby ukoić ból i pieczenie.

#13 Podgrzej dwie miski z jedzeniem w jednym czasie

reddit.com

Połóż jedną miskę na talerzu obrotowym, a drugą na kubu odwróconym do góry nogami. W ten sposób skutecznie podgrzejesz dwa dania w jednym czasie.

#14 Usuń drzazgę, nakładając pastę z wodą i sody

14 szybkich trików, które uratują Cię w każdej sytuacji

Jeśli wbiła Ci się drzazga, zmieszaj wodę i sodę oczyszczoną i nałóż na miejsce gdzie wbiła się drzazga. Odczekaj chwilę, aż drzazga sama wyskoczy. Ten sposób jest bardzo dobry, ponieważ bezboleśnie możesz usunąć drażniącą drzazgę.

Zobacz także:

1) Sprytna mama wymyśliła sposób na podawanie lekarstwa dziecku. Swoim trikiem podbiła internet!

2) 10 prostych zasad pierwszej pomocy, o których musisz pamiętać