×

13 trików, dzięki którym przedłużysz żywotność swoich kosmetyków. Skuteczne i naprawdę proste!

Kochane, na pewno znacie to bolesne uczucie, gdy zdajecie sobie sprawę, że cień, który właśnie wylądował na podłodze jest rozsypany, a pomadka, na której usiadłyście (oczywiście niechcący) jest złamana. Zazwyczaj takie produkty lądują w koszu, ale dziś to się zmieni! Dzięki tym sztuczkom dowiesz się, jak poradzić sobie z makijażowymi wpadkami.

1. Czyść pędzle

Dobrej jakości pędzle do makijażu mogą posłużyć Ci na lata, jeśli odpowiednio się nimi zajmiesz. Nie pozwól na to, aby były zakurzone i brudne, ponieważ gromadzą się na nich bakterie. Raz w tygodniu poświęć pół godziny, aby dokładnie je wyprać. Staraj się wdrożyć to w życie.

2. Wysychająca mascara

Jeśli czujesz, że źle Ci się maluje nią rzęsy, spróbuj włożyć ją do kubka z gorącą wodą na 2 minuty. Ciecz zmiękczy wysuszony tusz. Dzięki temu przedłużysz życie mascary o tydzień.

3. Łamliwe kredki do oczu

Jeśli przechowujesz kosmetyki w łazience, zmień to! Źle znoszą to zwłaszcza kredki do oczu, które zawsze powinny być przechowywane w chłodnym i suchym miejscu. Gdy są w ciepłym miejscu, zaczynają się topić i łamać.

4. Twarda skorupa na pudrze prasowanym

Zdarza się, że po jakimś czasie widać na nim dziwną i twardą warstwę. Aby się jej pozbyć, dociśnij do niej taśmę klejącą – i tak kilka razy.

5. Bakterie na cieniach do powiek

To normalne, że i na nich pojawia się brud. Aby zadbać o higienę i odświeżyć kolor, spryskaj je minimalnie spirytusem salicylowym, a następnie wytrzyj wacikiem.

6. Pokruszony puder prasowany, cienie, brozner bądź róż

Niestety zdarza się najlepszym! Ale to nie koniec świata. Naprawisz swoje ulubione produkty, gdy zmieszasz proszek i kilka kropel alkoholu w pojemniczku. Na koniec dociśnij mieszankę łyżką. Wszystko wróci do normalności i nic nie wyląduje w koszu.

7. Złamana pomadka

Użyj zapalniczki, aby ją naprawić. Delikatnie podgrzej złamaną część i dociśnij do drugiej. Pomadka powinna się zespolić.

8. Cienie do powiek jak lakier do paznokci

Na pewno zdarza się tak, że kupując paletę cieni, nie korzystacie z każdego koloru – to normalne. Dlatego też można wykorzystać je do czegoś zupełnie innego. Wymieszaj dany odcień z lakierem nawierzchniowym (bezbarwnym) i stwórz swój własny lakier.

9. Mniej znaczy więcej

Umiar we wszystkim wskazany i warto stosować to także w makijażu. Jeśli malujesz mocno oczy, zrezygnuj z jaskrawych ust. Nie dodawaj także tony różu, ponieważ będzie to wyglądać karykaturalnie.

10. Pędzel w ruch

Jeśli czujesz, że masz na twarzy tzw. maskę – spróbuj użyć pędzla, aby się jej pozbyć. Uważnie nabieraj produkty – zawsze lepiej dołożyć, niż walczyć z nadmiarem.

11. Zamknięcia produktów

To dość oczywiste, ale lepiej powtórzyć: pamiętaj, aby zamykać pomadki, błyszczyki, tusz, cienie etc. W przeciwnym razie produkt może się po prostu zepsuć.

12. Precyzyjne usta

Jeśli chcesz, żeby pomadka (zwłaszcza te ciemne odcienie) była równo naniesiona na usta, zrób to za pomocą małego pędzelka.

13. Nie wrzucaj kosmetyków na szybko do torebki!

Ile razy gdzieś się śpieszyłaś i wrzuciłaś kilka rzeczy na raz? No właśnie… Lepiej tego nie robić, bo później możesz być zdziwiona, gdy dokumenty i pieniądze będą w różowej pomadce okraszonej złotym eyelinerem. Jeśli chcesz poprawić makijaż w ciągu dnia, noś ze sobą małą kosmetyczkę.

Może Cię zainteresować