×

13 trików, które sprawią, że codzienna opieka nad dzieckiem nie będzie wyglądała jak bieg przez przeszkody

Wychowanie dziecka może często być powodem kłótni rodziców. Czasami okazuje się, że pary nie potrafią uspokoić malucha lub przytłacza ich ogrom nowych obowiązków. Amerykańska mama -Lauren Mejia – postanowiła uporać się z tymi problemami. Na TikToku dzieli się swoimi trikami, które oszczędzają jej czas i sprawiają, że wychowanie syna (Brax ma 22 miesiące) to nie bieg przez przeszkody.

1. Samodzielnie włożone buty

Aby nauczyć dziecka zakładania butów na właściwe stopy, posłuż się naklejką. Przetnij ją na pół i jej części umieść w butach. Maluch dopasuje do siebie części naklejki i spokojnie założy obuwie.

pinterest

2. W walce z pleśnią

Możesz łatwo zapobiec rozwojowi pleśni i gromadzeniu się zanieczyszczeń we wnętrzu zabawek kąpielowych. Wystarczy, że widoczne otwory zakleisz klejem na gorąco. Dzięki temu woda nie dostanie się do wnętrza kaczuszek czy ośmiornic.

fartmitten/reddit

3. Brzydki zapach znika

Z kosaz na zużyte pieluchy wydobywa się nieprzyjemny zapach? Wsyp na jego dno trochę sody oczyszczonej, która pochłonie swąd.

pinterest

4. Mrożone kobiece mleko

Przy ząbkowaniu maluchowi dobrze zrobi samodzielnie wykonana zabawka. Zamroź kobiece mleko i wciśnij je do specjalnej siateczki przeznaczonej do podawania owoców. Mleko możesz także wlać do pojemnika na lody. Powstaną mleczne, zdrowe sorbety. 😉

5. Szybkie przewijanie

Kiedy wychodzisz ze swoim dzieckiem z domu, to wszystkie rzeczy potrzebne do zmiany pieluch zgromadź w jednym pojemniku. Dzięki temu nie będziesz musiał przeszukiwać całej torby, aby odnaleźć np. wilgotne chusteczki.

pinterest

6. Odgrzewanie mleka

Jak w podróży podgrzać butelkę mleka? Weź ze sobą termos z wrzątkiem i zanurz w płynie butelkę swojego dziecka.

Michał Bożek/unsplash

7. Ulga przy ząbkowaniu

Zrób samodzielnie gryzak, który przyniesie ulgę podczas ząbkowanie. Małe ściereczki zanurz w wodzie i włóż na ok. 10 minut do zamrażalnika. Zabawka gotowa.

lauren_mejia_/tiktok

8. Recykling ciuchów

Ze starego i za małego bodziaka możesz zrobić koszulkę oraz śliniaczek.

pinterest

9. Pianki zamiast lodu

Na wszelkie potłuczenia doskonałe będą pianki marshmallows. Włóż je do woreczka i zamroź. Są bardziej miękkie niż lód i dużo przyjemniejsze.

pinterest

10. Szybka aplikacja kremu

Jak skutecznie nałożyć krem przeciwsłoneczny na całą twarz malucha i dotrzeć w newralgiczne miejsca (np. nos czy uszy)? Posłuż się tutaj pędzlem do pudru czy podkładu. Taka aplikacja kremu może okazać się świetną zabawą. 😉

lauren_mejia_/tiktok

11. Śliniaki zawsze pod ręką

Z tyłu krzesełka do karmienia przyklej mały wieszak i umieść na nim śliniaki. Dzięki temu zawsze będą pod ręką.

pinterest

12. Dodatkowa miseczka

Twój maluch podczas posiłków zrzuca niesmakujące mu jedzenie na podłogę? Przy jego talerzyku postaw dodatkową miseczkę na niechciane pokarmy. Z czasem dziecko nauczy się umieszczać w niej wszystko to, co mu nie smakuj.

lauren_mejia_/tiktok

13. Dywanik z zasłony prysznicowej

Jeśli dodatkowa miseczka na niechciane jedzenie nie spełnia swojej funkcji, to zastosuj inne rozwiązanie. Kup zasłonę prysznicową i przetnij ją na pół. Połóż ją na podłodze, a na niej postaw krzesełko, w którym maluch je posiłki. Dzięki temu jedzenie nie wyląduje na parkiecie, a zasłonę szybko wyczyścisz.

pinterest

Który trik uważasz za najbardziej przydatny?

19 sprytnych rodziców, którzy dzięki swojej pomysłowości potrafią przetrać na wychowawczym froncie

genialne

Triki na pierwszą komunię

Źródła: www.boredpanda.com

Może Cię zainteresować

zamknij