14 sekretów, które ułatwiają chodzenie w butach na obcasie. Stosuje je sama Kate - Genialne
×
Wirtualna Polska

14 sekretów, które ułatwiają chodzenie w butach na obcasie. Stosuje je sama Kate

Wiosna i lato to okres wesel i rodzinnych spotkań na świeżym powietrzu. Czasami takie imprezy zobowiązują nas do odpowiedniego ubioru, eleganckich sukienek i wysokich obcasów. Jednak jak przetrwać całą noc w kilkucentymetrowej szpilce?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Chociaż buty na wysokim obcasie wysmuklają nogi i sprawiają, że wyglądamy w nich bardziej kobieco, to wiele z nas często narzeka na niewygodne buty lub bóle stóp. Na szczęście jest kilka sztuczek, które pozwolą Ci przetrwać na szpilkach całe wesele! Niektóre z nich stosuje sama księżna Kate!

#1 Włóż buty do lodówki

Umieść obcasy na 30 minut w zamrażalce. Po założeniu zimnych butów zauważysz, jak materiał dopasowuje się do kształtu Twoich ciepłych stóp. Możesz również spróbować umieścić woreczek strunowy z wodą do wnętrza butów. Zamrożona woda trochę rozciąga twoje buty. Więcej o tej metodzie przeczytasz tutaj.

#2 Taśma dwustronna

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Przymocuj dolną część swojej stopy do podeszwy buta za pomocą taśmy dwustronnej. Ta sztuczka utrzyma twoje buty na nogach, ale co najważniejsze, zapobiegnie powstawaniu pęcherzy i bólu w palcach.

#3 Skarpetki i ciepła woda

Zamocz bawełniane skarpety w ciepłej wodzie i ubierz je przed założeniem butów. Noś je przez chwilę, aby rozciągnąć materiał butów.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#4 Użyj specjalnych wkładek do butów

Te małe skarpetki wykonane są zwykle z silikonu lub tkaniny i zapobiegają poruszaniu się stopy w bucie, dzięki czemu zmniejszają ból i ryzyko powstawania pęcherzy.

#5 Używaj kremów

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Aplikuj na swoje stopy kremy nawilżające. Użycie kremu przed założeniem pięknych, lecz mało wygodnych obcasów, sprawi, że buty nie będą tak obcierać, a Ty unikniesz odcisków i pęcherzy.

#6 Zaklej swoje palce

Aby temu zaradzić, spróbuj zastosować na palcach taśmę. Owiń Twój drugi i trzeci (lub trzeci i czwarty palec) taśmą medyczną lub taśmą samoprzylepną, aby zmniejszyć ten nacisk. Dzięki tej metodzie ból zmniejszycie do minimum. Będziecie mogły przetańczyć w szpilkach całą noc!

#7 Puder dla dzieci

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jeśli masz w domu puder dla dzieci, koniecznie spróbuj tej sztuczki. Użycie pudru zapobiegnie nadmiernemu poceniu się stopy i zmniejszy poślizg, a to oznacza, że tarcie między stopą a butem będzie mniejsze.

#8 Nie ściągaj swoich butów

Nawet jeśli twoje obcasy cię wykańczają, ściągnięcie ich nie będzie dobrym pomysłem. Poczujesz ulgę ale tylko na chwilę. Twoje stopy najprawdopodobniej szybko spuchną, więc kiedy ponownie założysz buty poczujesz jeszcze większy ból.

#9 Noś buty na szpilce w domu

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
pixabay.com

Jeśli udało Ci się kupić wymarzone buty przed terminem ważnej imprezy, dobrze jest je wcześniej rozchodzić. Codziennie chodź po domu w butach, aby je rozbić i sprawić, że Twoja noga przyzwyczai się do wysokości, a obuwie dopasuje do kształtu stopy.

#10 Dezodorant

Zanim założysz buty, użyj dezodorantu w kulce na obszar stopy, który może być narażony na nacisk obuwia.

#11 Nie przestawaj ćwiczyć

pexels.com

Nawet jeśli odczuwasz duży ból, staraj się od czasu do czasu chodzić i ćwiczyć chodzenie w butach na obcasie. Stanie nieruchomo na wysokich obcasach spowoduje większy ból. Możesz także usiąść i odpocząć przez chwilę, ale nie zdejmuj butów.

#12 Wybierz odpowiednie buty

pexels.com

Jeśli nigdy wcześniej nie chodziłaś w butach tego typu, to nie spiesz się z zakupem szpilek, które są dla ciebie za wysokie. Możesz w nich wyglądać nieporadnie i sprawią, że Twoje stopy będą bardzo boleć. Zdecyduj się na szerszy, niewysoki obcas. Możesz również wybrać buty z małą platformą z przodu.

#13 Nie zapominaj o higienie

pixabay.com

Jeśli masz pęknięte pięty, twardą skórę i odciski, buty na wysokim obcasie tylko pogorszą sprawę i spowodują znacznie większy ból. Dlatego dbanie o stopy jest koniecznością.

#14 Zawsze miej ze sobą plastry

pixabay.com

Jeśli nie jesteś pewna czy Twoje buty będą wygodne, w razie potrzeby weź ze sobą plasterki lub buty na zmianę. W razie potrzeby zakleisz swoje palce lub obolałą piętę.

A Ty jak radzisz sobie z bólami stóp? Masz jakieś sprawdzone triki na chodzenie w butach na wysokim obcasie? Koniecznie podziel się nimi w komentarzu!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować