9 sprawdzonych trików, dzięki którym posprzątasz swój dom nie tracąc czasu i pieniędzy

Sprzątanie wymaga od nas przede wszystkim systematyczności i determinacji. Zdarza się, że musimy czasem spędzić cały dzień, aby doprowadzić coś do porządku i żeby nasz dom wyglądał schludnie i cieszył oko. Dzięki tym 9 poradom poświęcisz na wszystko zdecydowanie mniej czasu. Do dzieła!

  • Nie trzeba od razu kupować drogich środków, aby zadbać o kondycję pralki. Zamiast tego można użyć zwykłego octu. Wlej go do szuflady pralki i ustaw na długi tryb. Będziesz w szoku, jak czyste będzie wnętrze!
  • Ocet sprawdzi się także, gdy będziesz prać kolorowe ubrania. Dodaj 1/3 ilości proszku i wypierz tak, jak zwykle.
  • Niektóre ubrania szczególnie mocno ‚przyciągają’ kocią i psią sierść. Gdy będziesz akurat prać rzeczy z tych materiałów, dodaj ocet i ustaw długi tryb.

Rozgrzej trochę octu w kuchence mikrofalowej (powinien być ciepły, ale nie gorący). Wymieszaj go z płynem do mycia naczyń w proporcji 1:1 i przelej do butelki ze sprayem – delikatnie wymieszaj płyny. Powstałym roztworem spryskaj wannę i pozostaw na 30 minut, a następnie przetrzyj gąbką.

Posyp problematyczne miejsca sodą oczyszczoną, dodaj trochę octu – tak, będzie się pienić. Pozostaw na 10-15 minut, a po tym czasie przetrzyj miejsce papierowym ręcznikiem.

Trik, który pokochają wszyscy rodzice. Zabawki Twojego dziecka zazwyczaj leżą na podłodze, zbierając kurz i brud. Logicznym jest, że co jakiś czas trzeba je myć. Najlepiej (plastikowe i pluszowe) włożyć je do pralki i pozwolić jej zrobić to za nas!

Pomocna rada zwłaszcza dla tych, którzy mają dzieci z artystyczną duszą, które wyrażają siebie poprzez pisanie i rysowanie na ścianach i podłodze. Pozbycie się takich śladów zazwyczaj jest pracochłonne i zabiera dużo energii. Ale istnieje kilka sposób, które pomogą Ci to zwalczyć.

  • Wyciśnij pastę do zębów na podłogę lub stół i zacznij pocierać nią miejsce.
  • Spryskaj miejsce pomazane markerem lakierem do włosów lub dezodorantem.
  • Inna metoda polega na użyciu sody i gąbki.

Jeśli kiedykolwiek lakier spadł Ci na podłogę, dokładnie wiesz o co chodzi. Podwójna tragedia: nie tylko tracisz swój ulubiony produkt, ale musisz się także nagłowić, jak się go pozbyć. Już zdradzamy Ci najlepsze triki:

  • Jeśli lakier nie miał szansy jeszcze wyschnąć, możesz szybko użyć zmywacza do paznokci, który zostawisz przez chwilę. Następnie wytrzeć wszystko ręcznikiem papierowym, a na koniec gumką.
  • Jeśli jest już suchy, możesz spryskać go lakierem do włosów, a później przetrzeć miejsce ciepłą wodą z mydłem.
  • Jeśli lakier wylądował na dywanie, zastosuj odplamiacz, a następnie przetrzyj miejsce wilgotną ściereczką.

Dzięki tej poradzie jesteś w stanie wyczyścić mikrofalówkę w zaledwie pięć minut. Przetnij na pół cytrynę, włóż do kubka i dodaj trochę cynamonu (może być sproszkowany). Umieść naczynie do mikrofalówki na 5-10 minut na najniższym obiegu. Cytryna pomoże oczyścić i zdezynfekować, a cynamon zniweluje nieprzyjemne zapachy.

Wymieszaj trochę sody oczyszczonej z oliwą aż do uzyskania gęstej pasty. Nałóż mieszankę na miejsce, które chcesz, aby się błyszczały – pozostaw na 5-10 minut. Następnie wystarczy zetrzeć wszystko za pomocą ściereczki, wody i płynu do naczyń.

Jest jeden prosty sposób, aby uniknąć konieczności spędzania każdej wolnej chwili na wycieranie kurzu. Kilka kropel oliwy z oliwek nanieś na papierowy ręcznik i wytrzyj nim powierzchnię, która Cię interesuje. Na koniec przetrzyj całość jeszcze raz ręcznikiem, ale tym razem suchym. Cienka warstwa oliwy będzie chronić przed osadzaniem się kurzu, a meble będą się błyszczeć.