×

15 trików, które przyśpieszą wiosenne porządki. Bez szorowania i marnowania czasu!

Według badań dorośli spędzają od 7 do 19 godzin tygodniowo, czyszcząc swoje domy. Liczby różnią się w zależności od wieku i statusu społecznego, rodzaju budynku, liczby pokoi i zastosowanych metod czyszczenia. Jednak i tak to czas, który można byłoby przeznaczyć na coś zupełnie innego. Dziś poradzimy Ci, jak ułatwić sobie ten proces.

#1 Skarpety do czyszczenia rolet

Stara skarpeta może być świetnym narzędziem do wykonania tego zadania, jeśli założysz ją na rękę. Lepiej się nie da tego wyczyścić!

#2 Folia aluminiowa do czyszczenia naczyń żaroodpornych

Zrób kulkę z folii, polej ją płynem i zajmij się myciem.

#3 Ketchup na połysk

Aby uzyskać połysk mosiądzu, nałóż trochę keczupu na powierzchnię i użyj gąbki do rozprowadzenia go, robiąc kółka. Następnie użyj szmatki do wyczyszczenia, a na koniec umyj. Możesz dodać sól w szczególnie trudnych przypadkach.

#4 Soda oczyszczona i ocet do mycia okien

Brud i kurz często znajdują się w rowkach okien i najlepiej oczyścić je właśnie za pomocą tej mieszanki. Pozostaw ją na 5-10 minut, a następnie za pomocą szczoteczki do zębów wetrzyj dokładnie. Usuń za pomocą ściereczki.

#5 Ręczniki papierowe i ocet do czyszczenia toalety

O wiele łatwiej jest usunąć brud z toalety, jeśli wcześniej wykonasz ten drobny zabieg. Zamocz ręczniki w occie, wyłóż nimi wnętrze i zostaw na kilka godzin. Na koniec je po prostu wyjmij.

#6 Pasta do zębów na błysk

Nanieś gąbką, wetrzyj, pozostaw na chwilę i na koniec spłucz ciepłą wodą.

#7 Gumowe rękawice do czyszczenia

Używaj gumowych rękawiczek do czyszczenia wszystkich miękkich mebli, aby pozbyć się sierści zwierzaków.

#8 Krem do golenia do czyszczenia stali nierdzewnej

Co ciekawe, sprawdzi się także w czyszczeniu plan z dywanów.

#9 Orzechy włoskie, aby naprawić zadrapania na meblach

Aby ukryć niewielkie zadrapania na drewnianych meblach, należy polerować je orzechami włoskimi lub orzechami brazylijskimi, ponieważ zawierają one naturalne oleje. Następnie poleruj powierzchnię miękką, suchą szmatką.

#10 Alkohol sprawi, że urządzenia będą błyszczeć

Doskonałym sposobem polerowania powierzchni ze stali nierdzewnej urządzeń i urządzeń takich jak kuchenki mikrofalowe, czajniki i tostery jest alkohol (można użyć wódki). Potrzebujesz tylko kilku kropli i miękkiej ściereczki.

#11 Tacki i pojemniki do sortowania rzeczy w szufladach

Włóż je do szuflady i uporządkuj swoje rzeczy tak, jak chcesz. Pomoże Ci to skrócić czas czyszczenia i jego częstotliwość, ponieważ wszystko będzie na swoim miejscu.

#12 Wnętrze drzwi do organizowania przedmiotów

Miejsce, które warto wykorzystać i umieścić tam produkty, które chcesz mieć zawsze pod ręką.

© OrganizeAndDecorateEverything / facebook

#13 Układanie w pionie

Ręczniki i ubrania przechowywane w szufladach powinny być trzymane pionowo i w rzędach. To najprostszy sposób na znalezienie potrzebnych przedmiotów.

#14 Poszewki na poduszki

Najlepiej przechowywać komplety razem, dzięki czemu nie będziesz szukać ich w całej szafie.

#15 Przechowywania papieru toaletowego

Zamiast dokumentów przechowuj tam papier, który będzie wyglądać znacznie lepiej, gdy będzie ułożony w ten sposób.

 

Wybrane dla Ciebie

15 przedmiotów, w których wykluczono leworęczne osoby. Dyskryminacja po całości

Ludzie leworęczni stanowią zaledwie 10% światowej populacji. Nic więc dziwnego, że producenci wszelakich produktów zapominają o nich w czasie projektowania. Gdyby tylko wiedzieli, jak bardzo utrudniają tym samym ich funkconowanie. Normalne czynności czasem stają się tak ciężkie jak podróż na Księżyc. Jak wygląda świat leworęcznych? Przekonajcie się sami. Jeśli jesteście praworęczni, prawdopodobnie nigdy wcześniej tego […]

20 tatuaży, które mają głębokie znaczenie. Skrywają niebanalną opowieść

Tatuaże potrafią być czasem wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju nie tylko przez to jak wyglądają, ale co znaczą. Za każdym z poniższych stoi jakaś historia, czasem smutna, czasem wesoła. Oto kolekcja niebanalnych tatuaży. #1 Dwie siostry i ich brat. Teraz łączą ich także supermoce #2 „Mój pierwszy tatuaż, hołd dla dzielnicy, w której spędziłem […]

Odkroić pleśń czy wyrzucić? Zrobiliśmy testy, ich wyniki nie pozostawiają złudzeń

Temat pleśni rozbrzmiewa w każdym domu, gdy do głosu dojdą osoby z dwóch różnych obozów. Jedni uważają, że pleśń można odciąć z produktu spożywczego i nie wpłynie ona kompletnie na jego smak oraz nie zaszkodzi naszemu zdrowiu. Drudzy z kolei są zdania, że najlepiej pozbyć się całego produktu spożywczego. Gdzie leży prawda? Otóż liczne badania, […]

20 zdjęć, które pokazują, że Brazylia to bardzo dziwny kraj

Kojarzy się z piłką nożną, karnawałem i wielką figurą Chrystusa panującego nad Rio de Janeiro. Poza tym raczej niewiele o niej wiemy. A to arcyciekawe (i troszkę dziwne) miejsce. Oto kolekcja rzeczy, które nam Europejczykom może być trochę trudno zrozumieć. #1 Patrol policyjny #2 Zmieniono drewniany maszt na bardziej solidny, ale zachowano budkę tego ptaka […]

Jak szybko zgrabić liście bez schylania? Prosty sposób na szybkie posprzątanie ogrodu

Jesień potrafi być piękna, złota i ciepła, ale jej nieodzownym elementem są opadające liście, które niestety są uciążliwe zwłaszcza dla tych, którzy mają ogród. Wydaje się, że ich zbieranie jest nie tylko męczące, ale przyrządy, które się do tego wykorzystuje, nie do końca są przemyślane. Jak szybko zgrabić liście bez schylania? Zaraz się o tym […]

23 kapitalne zdjęcia, które zmienią Twoje myślenie o rozmiarach. Nadzwyczajne porównania

Wielkość niektórych przedmiotów, zwierząt czy roślin można właściwie ocenić dopiero w porównaniu z innymi obiektami. Zobacz jak małe jaja znosi koliber i jak prezentuje się najgłębsza jaskinia na świecie. Te zdjęcia robią wrażenie. 😉 1. Gabaryty orangutana i człowieka 2. Jaja i gniazdo kolibra w porównaniu z kluczem 3. Palec szympansa i człowieka 4. Gigantyczna […]