×

Większość ludzi przepłaca za bilety lotnicze. Oto 8 sposobów na kupienie ich o 70% taniej!

Już za niespełna 3 tygodnie będziemy mogli cieszyć się długim weekendem majowym, który w tym roku wypada od wtorku 1 maja do czwartku (3.05). Wiele firmy najprawdopodobniej będzie nieczynna także w piątek (4.05), a to daje możliwość, aż 6-dniowego wyjazdu! Nawet jeśli w Twojej pracy 2.05 oraz 4.05 są dniami roboczymi, warto zdecydować się na urlop i podróż, które z pewnością będzie niezapomniana. Jeśli planujesz majówkę za granicą koniecznie sprawdź te triki, dzięki którym z pewnością sporo zaoszczędzisz. Z pewnością te sztuczki sprawdzą się podczas planowania lotu!

#1 Korzystaj z przeglądarki w trybie incognito

Nie od dziś wiadomo, że strony internetowe, które przeglądamy, śledzą każdy nasz ruch. Jeśli często sprawdzasz ceny lotów, algorytm może rozczytać Twoje zamiary podróży i przy odświeżeniu witryny, celowo podwyższać ceny. Dlatego jeśli chcesz mieć pewność, że nikt nie chce Cię naciągnąć na wyższe koszty, lepiej obejrzeć ofertę lotów z przeglądarki w trybie incognito.

#2 Kupuj bilety z wyprzedzeniem

Ze względu na konkurencyjność linii lotniczych, możemy trafić na naprawdę różne ceny biletów, jednak wciąż bardzo ważną zasadą jest jak najwcześniejsze sprawdzanie połączeń lotniczych. Najlepsze propozycje cenowe, na krótkich trasach po Europie dostaniemy, gdy zdecydujemy się na podróż 140 dni przed jej rozpoczęciem. Wiadomo jednak, że do majówki został niecały miesiąc, jednak wciąż im szybciej podejmiesz decyzję o wybranym kierunku, tym lepiej.

#3 Zapisz się do newslettera

Jeśli chcesz mieć pewność, że nie przegapisz żadnej okazji, warto zapisać się do newslettera. Jeśli nie chcesz zapisać się do newslettera konkretnej linii lotniczej, możesz sprawdzić strony, które specjalizują się w wyszukiwaniu tanich biletów.

#4 Sprawdzaj loty w najlepsze dni

Do niedawna najlepszym dniem na kupowanie biletów był wtorek. Zasada ta sprawdzała się ze względu na to, iż pracownicy linii lotniczych sprawdzali wyniki sprzedaży z weekendu i opuszczali ceny, na trasach, które miały najmniejsze zainteresowanie. Z kolei najdroższym dniem na planowanie podróży jest piątek – to wtedy wiele osób planuje weekendowe podróże na tzw. „ostatnią chwilę”. Co zaskakujące , według raportu Airlines Reporting Corp. i Expedii, taniej bilety kupimy również w niedziele.

#5 Porównuj ceny z tradycyjnych linii i tych proponowanych przez tanich przewoźników

Tanie linie lotnicze kuszą rozmaitymi ofertami. Zdarza się, że niektóre bilety kupimy już za 39 złotych, a to oznacza, że zagraniczna wycieczka samolotem okazuje się być tańszą niż podróż pociągiem z Warszawy do Gdańska. Niestety zanim skusimy się na tani bilet warto sprawdzić, w którym miejscu znajduje się dane lotnisko i czy istnieje połączenie, które umożliwi transport do centrum. Np. bilety na francuskie lotnisko Beauvais-Tillé (oddalone od Paryża o 84 km) możemy kupić za 65 zł, jednak aby dotrzeć do stolicy należy zakupić bilet autobusowy w wysokości około 20 euro.

#6 Wybieraj mniej turystyczne miejsca

Wiem, że majówka to najlepszy czas na opalanie i wylegiwanie się na słonecznych plażach Hiszpanii lub Włoch, jednak warto sprawdzić w jakich cenach kupimy bilety do mniej turystycznych miejsc. Irlandia, Dania czy Węgry to także ciekawe kierunki podróży! Pamiętaj, że wyjazd nie polega jedynie na leżeniu na plaży, warto zobaczyć architekturę innych miast.

#7 Poluj na promocje

Wiele przewoźników z pewnością będzie podwyższać ceny lotów z racji długiego weekendu, ale inni z pewnością już szykują naprawdę dobre promocje. Sprawdzaj strony linii lotniczych i spróbuj upolować bilet w niższej cenie. Każdy przewoźnik ma także swoje indywidualne promocje np. Ryanair oferuje bilety od 39 zł na wybrane loty, a Polskie Linie Lotnicze LOT kuszą „Szalonymi Środami”.

#8 Uważaj na dodatkowe opcje

Przy zakupie biletu, tanie linie lotnicze oferują dodatkowe opcje tj. wcześniejsze wejście na pokład, miejsce z dodatkową ilością miejsca na nogi, drugi bagaż itp. Jeśli nie potrzebujesz takich wygód, sprawdź czy nie zaznaczyły się one automatycznie i czy cena początkowa nie wzrosła.

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Wybrane dla Ciebie

6 cennych rad, które przydadzą się podczas podróży samolotem

Wiele osób stresuje się przed podróżą samolotem, ale mówienie o tym nie poprawi jakości lotu, ani nie zmniejszy paraliżującego strachu. Jednak jest kilka rzeczy, które na pewno sprawi, że zaoszczędzisz trochę czasu i pieniędzy przed kolejnym wakacyjnym wyjazdem. #1 Odprawa Może Ci się wydawać, że wybranie krótszej kolejki na pewno sprawi, że szybciej przejdziesz przez […]