Kategorie LajfhakiOrganizacjaPsychologia

6 prostych trików, które ułatwią Ci odśnieżanie. Szybko i skutecznie!

Piękny śnieg może skutecznie utrudnić wyjazd spod domu. Nawet jeśli dzień wcześniej odśnieżałaś podjazd, to świeża warstwa białego puchu, który spadł przez noc, znowu przykrył maskę samochodu i zasypał wyjazd. Nie musisz się tym martwić! Istnieje kilka trików, które pomogą Ci szybko sobie z tym poradzić.

#1 Wykorzystaj sól

6 prostych trików, które ułatwią Ci odśnieżanie. Szybko i skutecznie!

Oczywiście nie chodzi tutaj o sól kuchenną, lecz o specjalistyczną sól drogową. Taką możesz kupić w każdym sklepie z materiałami budowlanymi, a ich cena nie powinna przekroczyć 20 zł za kilogram. Dzięki soli zniknie problem oblodzonego podjazdu. Ta substancja bardzo dobrze rozpuszcza nie tylko lód, ale również śnieg, wystarczy, że odśnieżysz wysokie zaspy, a resztę potraktujesz solą.

#2 Natłuść łopatę

6 prostych trików, które ułatwią Ci odśnieżanie. Szybko i skutecznie!
pixabay.com

Może wydawać się to dziwne, ale odśnieżanie będzie skuteczniejsze, jeśli natłuścisz łopatę do śniegu. Użyj do tego tłustego balsamu, oleju kuchennego lub olejku do ciała w sprayu. Śnieg nie będzie przyklejał się do tłustego przedmiotu, a to sprawi, że pozbycie się go będzie zdecydowanie szybsze i łatwiejsze!

#3 Jeśli nie masz łopaty możesz ją zastąpić

Mimo tego, że jest ona niedroga wielu z nas wciąż nie ma jej w swoim garażu. Jeśli śnieg jest świeży i nie przymarzł, możesz się go pozbyć w jeszcze inny sposób. Wystarczy, że użyjesz dmuchawy do liści lub odkurzacza centralnego (jeśli oczywiście masz, którąś z tych rzeczy). Oczywiście polecamy kupno łopaty, która sprawdzi się w każdych zimowych warunkach.

#4 Trik na ból pleców

Odśnieżając często schylamy się i skręcamy na boki ciałem. Pod dłuższej walce ze śniegiem mogą nas rozboleć plecy, dlatego warto skorzystać ze pewnego triku i przywiązać sznur do uchwytu łopaty. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

#5 Stare skarpety

6 prostych trików, które ułatwią Ci odśnieżanie. Szybko i skutecznie!
@makeitcount

Zanim zaczniesz odśnieżać i użyjesz soli, warto zabezpieczyć się przed przypadkowym poślizgnięciem się i upadkiem. Wylądowanie na zimnym i twardym podłożu nie jest niczym przyjemnym, dlatego aby się przed tym ustrzec, załóż na swoje buty stare, grube skarpety (naw pewno masz takie w swojej szufladzie). Materiał sprawi, że będziesz mieć lepszą przyczepność i nie będziesz ślizgać się na oblodzonym podłożu. Po skończonym odśnieżaniu powieś skarpety, gdy wyschną możesz je wykorzystać przy kolejnej „walce ze śniegiem”.

#6 Płyn do usuwania lodu

Lód zalegający pod grubą warstwą śniegu może być niebezpieczny dla naszego zdrowia (chyba nikt nie chciałby złamać sobie nogi na śliskiej powierzchni pokrytej lodem). Dlatego zanim wyjdziesz z domu przygotuj płyn, który pozwoli na pozbycie się tego niebezpieczeństwa. Wystarczy, że weźmiesz ocet (lub alkohol) oraz wodę. Zastosuj proporcje 3:1, przelej roztwór do butelki ze spryskiwaczem, a następnie rozpyl na oblodzoną powierzchnię.

Znasz inne sposoby na walkę ze śniegiem? Podziel się z nami swoimi trikami!