To podstawowe informacje na temat malowania i pięlęgnacji paznokci, o których powinnaś wiedzieć

Pomalowane paznokcie i zadbane dłonie to nasza wizytówka. Czy tego chcemy, czy nie – zwracamy na ten element uwagę. Gdy uda nam się sprawić, że paznokcie będą długie i zdrowe aż ma ochotę się je finezyjnie ozdobić. Jednak, żeby tak było, dobrze jest o nie najpierw zadbać.

Zdradzamy pięć pomocnych rad, dzięki którym malowanie i pielęgnacja paznokci będą znacznie łatwiejsze!

1. Usuwanie skórek

Zamiast wycinać skórki wokół paznokci, lepiej zdecydowanie jest je odepchnąć za pomocą odpowiednio wyprofilowanego narzędzia.

2. Odłtuszczanie płytki paznokcia

Dzięki temu lakier będzie lepiej trzymać się na paznokciu. Za pomocą wacika nałóż aceton i poczekaj aż wyschnie. Później zabierz się za malowanie tak jak zwykle.

3. Pilniczek

Ważne jest, aby był dobrej jakości, bo dzięki niemu nadajemy odpowiedni kształt paznokciom. Lepiej je piłować niż przycinać! Dzięki temu będą silniejsze i nie będą się łamać.

4. Nakładanie lakieru

Jak się okazuje, to także ma znaczenie. Pierwszy etap to nałożenie bazy lub odżywki, a później kieruj się według wskazanych niżej rad.

5. Usuwanie lakieru

Nie jest to etap, który służy skórze wokół paznokcia, dlatego najlepiej go czymś zabezpieczyć. W tym celu nałóż na ciało odżywczy krem, który nawilży to miejsce i sprawi, że nie będzie się wysuszać.

Fotografie: youtube.com, gymbuddynow.com, youtube.com, nailkart.com