7 genialnych trików polecanych przez pielęgniarki. Każdy z nich może Ci się przydać

Pielęgniarki mają ogromną wiedzę, której często używają poza swoją pracą. Jakiś czas temu poproszono je o to, aby zdradziły kilka trików, związanych z ich zawodem, które mogą przydać się w życiu codziennym także i innym ludziom. Niektóre z nich mogą okazać się naprawdę pomocne!

#1 Pasta do zębów pod nosem

Mentol zawarty w paście do zębów skutecznie blokuje brzydkie i utrudniające oddychanie zapachy. Tak więc, jeśli Twoi współlokatorzy przez cały weekend nie wynosili śmieci, a Ty wracasz do mieszkania i ledwo możesz wytrzymać, rozetrzyj pastę na dłoni i przykładaj do nosa w razie potrzeby lub nałóż ją bezpośrednio pod sam nos. Możesz też użyć maści Vicks VapoRub, jest równie skuteczna.

#2 Składanie ręczników

Jeśli jesteś zestresowany, to składanie ręczników pomoże Ci się uspokoić. Pozwoli to na chwilę zejść Twojemu umysłowi na inny tor i nie myśleć o tym, co tak bardzo Cię stresuje. Podobno działa to nawet przy atakach paniki o mniejszym natężeniu. Możesz spróbować też z segregowaniem skarpet.

#3 Zatamuj krwawienie tamponem

Jeżeli mocno leje Ci się krew z nosa, możesz ją zatamować za pomocą tamponu. W końcu to jego główne zadanie – pochłanianie krwi. Rozetnij go na pół i poszczególne części włóż do dziurek w nosie. Tylko nie za głęboko.

#4 Woda utleniona na plamy

webmd.com
webmd.com

Jeżeli zabrudzisz ubranie, a nie masz nic na zmianę – nie martw się! Świeżą plamę z tkaniny szybko wybawi woda utleniona. Uwierz – ona bez trudu sobie z nią poradzi!

#5 Zamiana soli na cytrynę

Jednym z częstych zakazów dla pacjentów jest ten dotyczący soli. Jednak co zrobić, jeżeli ona tak wspaniale wydobywa smak potraw? Pielęgniarki radzą, aby zastąpić ją cytryną! Ma bardzo podobne działanie.

#6 Mycie skóry pianką do golenia

Jeżeli Twoje ręce są pokryte jakąś lepką substancją, możesz umyć je pianką do golenia. Ona powinna poradzić sobie z tym najszybciej.

#7 Alkohol na splątane włosy

Delikatne skropienie włosów alkoholem pomoże w rozczesaniu, nawet tych najbardziej poplątanych. Koniec z bolesnym ciągnięciem!

Myślicie, że przydadzą Wam się te pielęgniarskie porady?