Triki remontowe, które przydadzą się podczas pracy w domu

Zamierzasz zrobić mały remont lub naprawić kilka urządzeń? Dzięki poniższym wskazówkom proces renowacji może być o wiele łatwiejszy, a koszty napraw znacznie niższe! Np. czy słyszałeś, że kawa rozpuszczalna może okazać się przydatna przy renowacji mebli, a kostki lodu pomogą Ci usunąć odciśnięte ślady z dywanu?

#1 Użyj monety do regulacji wielkości klucza

youtube.com

Jeśli nie posiadasz klucza o odpowiedniej wielkości, a chcesz dokręcić śrubkę, umieść monetę między nakrętką i kluczem, aby zapełnić lukę.

#2 Kawa rozpuszczalna pomoże przy renowacji mebli

brightside.me

Szybko i łatwo pozbędziesz się zadrapań z ciemnych, drewnianych mebli. Wystarczy, że użyjesz… kawę rozpuszczalną! Weź jedną łyżkę kawy i dodaj kilka kropel wody, aby stworzyć konsystencję pasty. Połóż kawę na powierzchnię mebla, używając starej szczoteczki do zębów.

#3 Wykonywanie pomiarów

brightside.me

Jeśli wykonując pomiary zawsze zaginasz metrówkę, żeby dokładnie sprawdzić długość pomieszczenia, to musisz wiedzieć, że taki pomiar jest błędny. Liczby, które pokazywane są na taśmie obejmują również długość schowka w której znajduje się taśma miernicza. Wystarczy, że do swoich pomiarów dodasz długość miarki.

#4 Nakrętki od słoików przydadzą się przy przesuwaniu mebli

brightside.me

Jeśli chcesz przesunąć ciężkie meble, ale boisz się, że ta czynność zniszczy dywan, umieść zakrętki pod nogami mebli, a dopiero wtedy je przesuń. To sprawi, że cały proces będzie prostszy. Dodatkowo nie nie musisz martwić się, że dywan się popsuje.

#5 Lód usunie wgniecenia z dywanu

brightside.me

Po przesunięciu ciężkich mebli czasami na dywanie możemy zobaczyć wgniecenia. Jeśli nie chcesz wymieniać dywanu, ani pozostawiać wgnieceń tak jak wyglądają, wystarczy, że położysz w uszkodzonym miejscu kilka kostek lodu. Kiedy lód całkowicie się rozpuści odkurz miejsce oraz podnieś włókna dywanu starą i czystą szczoteczką do zębów.

#6 Mikrofon pomoże Ci znaleźć odpowiednie miejsce na wywiercenie dziury

freepik.com
brightside.me

Podczas wiercenia dziur w pobliżu gniazdek lub przełączników światła, istnieje ryzyko uszkodzenia kabli i drutów przez wiertło. Jednak wystarczy pewien nietypowy sposób, aby sprawdzić czy wybrane miejsce jest bezpieczne do wywiercenia dziur. Wystarczy, że podłączysz mikrofon do magnetofonu i uruchomisz urządzenie tak aby zaczęło nagrywać z maksymalną głośnością. Następnie umieść mikrofon w pobliżu miejsca gdzie chcesz wywiercić otwór. Jeśli usłyszysz szum oznacza to, że blisko znajdują się druty od gniazdka lub przełącznika. Bezpiecznie i bez narażania się na koszty napraw, będzie wiercić w miejscu, gdzie nie słychać szumu.

#7 Klej i śrubokręt

brightside.me

Kiedy musisz przykręcić śrubkę w trudno dostępnym miejscu, możesz zdecydować się na użycie kleju, który pomoże przytrzymać śrubkę przy śrubokręcie. Zdecyduj się na klej roślinny ponieważ będzie można łatwiej usunąć narzędzie od śruby.

#8 Rozcieńczalnik i farba

brightside.me

Po zakończeniu pracy z farbą w spray’u warto wyjąć dyszę i włożyć ją do rozcieńczalnika lub benzyny na około 15 minut. W ten sposób, przed ponownym użyciem, nie będziesz martwić się czyszczeniem otworu z wyschniętej i zasuszonej farby.

#9 Ochrona przed brudem

brightside.me

Jeśli chcesz wywiercić otwory w suficie, ale nie chcesz przy tym, aby wszystko dookoła było zakurzone, a przy tym opiłki wpadały Ci do oczu i na włosy, umieść na wiertarce odciętą plastikową szyjkę od butelki.

#10 Łatwiejsze wiercenie

brightside.me

Aby zapobiec zsuwaniu się wiertła, na początku wiercenia, naklej na ścianę dwa kawałki taśmy lub plastra z wyznaczonym na środku X’em.

#11 Taśma samoprzylepna pomoże Ci wywiercić idealne dziury

brightside.me

Idealne zamocowanie obiektu na ścianie może być prostsze niż myślisz. Wystarczy, że wykonasz odpowiednie znaczniki, a do tego przyda Ci się taśma samoprzylepna. Umieść ją na obiekcie i zaznacz widocznym markerem przestrzeń gdzie znajduje się miejsce na haczyki. Następnie przyklej taśmę do ściany i wywierć otwory zgodnie w zaznaczonych miejscach.

#12 Przywróć do życia taśmę elektryczną

Jeśli masz starą taśmę elektryczną, która straciła swoją lepkość i jest sucha jak wiór, możesz ją uratować umieszczając ją w mikrofalówce. Podgrzej przez kilka sekund i gotowe.

#13 Usuwanie naklejek przy pomocy suszarki

brightside.me

Kupując materiały budowlane, często widzimy przyklejone metki i ceny, które mogą irytować swoim wyglądem. Aby je usunąć bez pozostawiania lepkich śladów, możesz je podgrzać suszarką do włosów. Po wykonaniu tej czynności etykietka łatwo zejdzie, nie niszcząc powierzchni przedmiotu.

#14 Jak uniknąć przesuszenia pędzli?

brightside.me

Aby uniknąć przesuszenia pędzli możesz umieścić je w plastikowym woreczku.

#15 Prosty sposób na powieszenie kilku ramek na ścianie

brightside.me

Kolaż z ramek ze zdjęciami wygląda naprawdę świetnie, ale tylko wtedy gdy jest powieszony ładnie. Ważne żeby ramki były prosto i wisiały w równych odstępach, dlatego aby ułatwić sobie to zadanie, weź starą gazetę i rozłóż na niej ramki. Kiedy wyliczysz odległości, wyrysuj ich obwód, a następnie zaznacz miejsca na środku, aby wiedzieć w którym miejscu wywiercić dziury. Zamocuj gazetę na ścianie (np. używając do tego taśmy klejącej) i wywierć otwory. Na koniec pozbądź się gazety i powieś zdjęcia.

Znałeś któreś z tych trików? Który podoba Ci się najbardziej? A może znasz inne metody, które pomogą przy renowacji i remoncie?

Źródło: brightside.me | Fotografie: freepik.com