Kategorie LajfhakiOrganizacja

10 trików, które pokocha każdy rodzic. Sprawdzą się w wielu wymagających sytuacjach

Rodzicielstwo to jedno z największych wyzwań z jakim przyszło lub przyjdzie się nam zmierzyć. Każdy dzień przynosi kolejne wyzwania, które zmuszają rodziców do wymyślania nowych pomysłów i rozwiązań. Na szczęście w dobie internetu możemy dzielić się swoimi trikami z innymi. Oto kilka najlepszych sztuczek, które sprawią, że codzienne problemy rodziców szybko się rozwiążą!

#1

Aby nie tracić dużo czasu na zbieranie zabawek, zasugeruj dziecku aby zmienić stare pudełko w plac zabaw. Narysuj w nim miasto z ulicami i domami dla lalek. Kiedy zabawa dobiegnie końca, wystarczy kilka sekund, aby ukryć pudełko pod łóżkiem.

#2

Przygotuj dla swojego dziecka kubek, który z łatwością będzie mógł znaleźć w kuchni. Jeśli nie chcesz żeby dziecko szperało w szafkach, ponieważ jest za małe i nie dosięga do drzwiczek, umieść na plastikowym kubku kilka magnesów i przyklej je klejem na gorąco. Następnie umieść kubek na drzwiach do lodówki/ zamrażalki.

#3

Jeśli Twoje dziecko często wierci się przez sen i ciągle spada z łóżka, takie piankowe rolki umieszczone pod prześcieradłem, sprawią że Twoja pociecha uniknie kolejnego upadku. Możesz też użyć zwiniętej w rulon maty do jogi.

#4

Używaj filtrów do kawy lub małych wkładek na babeczki, aby zapobiec wpadaniu robaków i komarów do szklanki z napojem.

#5

Jeśli potrzebujesz nadmuchać wiele balonów na raz wystarczy, że do wysokiej butelki umieścisz ocet i dosypiesz sody oczyszczonej, a na butelkę nałożysz balon. Składniki zaczną ze sobą reagować, a balon szybko napełni się powietrzem z butelki.

#6

To świetna sztuczka, gdy chcesz uchronić ubrania dziecka podczas gotowania lub zadań plastycznych. Umieść przezroczystą folię plastikową na koszulce i wyprasuj ją od wewnątrz. Folia przyklei się do koszulki i zabezpieczy ją przed zabrudzeniem lub farbą. Gdy dziecko zakończy aktywność, łatwo ściągniesz osłonę.

#7

Na pewno często zdarza się, że Twoja pociecha odmawia przyjęcia leku. W takim przypadku weź słodkiego lizaka, wlej syrop do małej szklanki i zanurz lizaka w cieczy. Jeśli lek jest gorzki możesz wymieszać go z syropem truskawkowym, tak aby był smaczniejszy.

#8

Nauczenie dziecka jak poprawnie trzymać długopis, nie jest łatwym zadaniem. Weź ołówek i prostą gumkę. Załóż opaskę wokół nadgarstka, jak pokazuje powyższe zdjęcie, i pozwól dziecku ćwiczyć pisanie. Nie należy zastępować ołówka długopisem, zanim dziecko nie rozwinie odpowiednich umiejętności.

#9

Producenci zimnych ogni twierdzą, że nie można poparzyć się tym produktem, jednak mimo to dzieci bardzo często boją się momenty gdy ogniki spadają na ich skórę. Aby uniknąć nieprzyjemnego wrażenia poparzenia, weź papierowy kubeczek i przebij go zimnym ogniem. Dzięki temu dłonie Twojej pociechy będą bezpieczne.

#10

Podczas malowania dzieciom trudno jest pozbyć się za dużej ilości wody z pojemnika z farbą. Nie wspomnę już o odpowiednim wymieszaniu kolorów! Tutaj pomocna okażę się plastikowe opakowanie na jajka.

Który trik podoba Ci się najbardziej? 🙂

Źródło: brightside.me | Fotografie: brightside.me, pl.pinterest.com