×

Triki z książki, która jest z 1960 roku. Mimo upływu lat, wciąż są niezawodne!

W internecie jest wiele stron z popularnymi trikami, które ułatwiają życie, ale jak pewnie się domyślasz, wiele z nich zostały wymyślone kilkadziesiąt lat temu! Ich skuteczność sprawdza się od lat, dlatego też często Wam o nich przypominamy. Jednak jest sporo sztuczek, które odeszły w zapomnienie.

Istnieje jednak wiele książek jak np. „ABC porządków domowych” czy „1001 trików”. Pewien mężczyzna znalazł właśnie taką książkę (która została wydana w 1960 roku) i postanowił przetestować kilka sztuczek. Okazało się, że wiele z nich zaskakuje swoją skutecznością nawet po 50 latach!

youtube.com

#1 Magnes pomoże Ci wyczyścić brudne pędzle

youtube.com

Po malowaniu ścian bardzo ważne jest aby dobrze oczyścić pędzle. To zadanie może być dość kłopotliwe zwłaszcza jeśli używaliśmy oleistych farb, a włosie jest lepki i miękkie. Jednak prosta sztuczka z magnesem pomoże Ci wyczyścić pędzle.

youtube.com

Umieść magnes na krawędzi szklanego słoika, tak jak na powyższym obrazku. Następnie umieść pędzel metalową częścią przy magnesie. Do pojemnika umieść wodę z płynem np. do mycia naczyń lub innym środkiem czyszczącym. To rozwiązanie sprawi, że po kilkudziesięciu minutach farba odejdzie od pędzla.

youtube.com

Jak zapobiec rozlaniu podczas nalewania cieczy

youtube.com

Zgodnie z książką, można łatwo zapobiec rozlewaniu się płynu poprzez umieszczenie czyścika kuchennego w lejku. Taka siatkowa gąbka zapobiega tworzeniu się wiru i przelaniu płynu przez lejek.

youtube.com

Wełna stalowa daje więcej przestrzeni na powietrze, zwłaszcza gdy przelewasz ciężkie produkty jak np. paliwo lub chemiczne środki czyszczące.

youtube.com

Jak naprawić drzwi, które same się zamykają

youtube.com

Jeśli drzwi w Twoim domu stale się przymykają, a chcesz aby pozostały otwarte (np. drzwi do pokoju dziecka), to ten trik jest w sam raz dla Ciebie. Zgodnie z książką, możesz naprawić drzwi, zamieszczając górnym pokrętle zawiasu małą sprężynę.

youtube.com

Po prostu, usuń pasek od zawiasu, a następnie przesuwaj sprężynę dwoma końcami skierowanymi do wnętrza drzwi. Siła sprężyny sprawi, że drzwi będą otwarte, ale nadal pozwoli ci je zamknąć, kiedy będzie to potrzebne.

youtube.com

Latarka punktowa

youtube.com

Kiedy pracujesz w ciemnym pomieszczeniu, gdzie nie ma żadnego źródła światła, musisz zadowolić się latarką. Jednak jeśli chcesz skierować światło w określonym kierunku wystarczy, że umieścisz latarkę na lejku.

youtube.com

Za pomocą gumki recepturki przymocuj latarkę do węższej części lejka (pod lejek możesz umieścić coś ciężkiego aby uniknąć wywracaniu się latarki. Następnie dostosuj położenie latarki za pomocą gumki i gotowe!

youtube.com

Ten trik może się przydać jeśli w Twoim mieszkaniu zabraknie prądu, a Ty potrzebujesz użyć dwóch rąk do naprawy popsutego urządzenia.

Ziemniak jako miejsce na śrubki


youtube.com

Czeka Cię zadanie majsterkowicza, lecz boisz się że znowu pogubisz wszystkie śruby i gwoździe? Jeśli często Ci się to zdarza to z pewnością docenisz ten trik! Użyj surowego ziemniaka do wbicia pinezek, wkrętów lub gwoździ – dzięki temu nie zgubisz żadnej potrzebnej śruby.

youtube.com

Po prostu wbij wszystkie swoje pinezki, gwoździe i śruby prosto w ziemniaka. Jeśli nie masz pod ręką surowego ziemniaka, możesz użyć twardych owoców np. jabłka.

Jak otworzyć i ponownie zamknąć kopertę, którą za szybko zakleiliśmy


youtube.com

Mimo tego, że tradycja odręcznego pisania odchodzi w zapomnienie, to czasami wciąż potrzebujemy wysłać list. Zdarzyło Ci się kiedyś zakleić bardzo ważny list, po czym uświadomiłaś sobie ze zapomniałaś coś dodać, lecz koperta jest już zamkniętą? Możesz ponownie otworzyć kopertę i zakleić ją bez potrzeby używania nowej koperty. Wystarczy żelazko.

youtube.com

Umieść kopertę pod ręcznikiem, a następnie dokładnie przesuń żelazkiem po materiale.
Odchyl ręcznik i sprawdź jak Ci idzie – spróbuj skupić się na częściach koperty z klejem.

Po pewnym czasie koperta powinna się otworzyć. Ten trik świetnie się sprawdzi, ponieważ bez śladu otworzysz kopertę a następnie zakleisz ją za pomocą kleju który jest na kopercie. Jedyne, co musisz zrobić, to umieścić list z powrotem w kopercie, a następnie użyć żelazka lecz bez funkcji pary i na papierowym ręczniku.

Jak zapobiec zapychaniu się zlewu pod prysznicem

youtube.com

Jeśli masz długie włosy i chcesz uniknąć kolejnego przepychania rur , wystarczy, że umieścisz w odpływie kawałek stalowej wełny. Luźne włosy przylegną do prętów, a woda dalej będzie mogła spłynąć do kanałów.

youtube.com

Mężczyzna postanowił przetestować ten trik używając trawy. Wełna miała zatrzymać źdźbła i rzeczywiście, sztuczka się udała. Niestety używając tej metody woda spływa znacznie wolniej, dlatego jeśli masz możliwość zainwestuj w specjalne sitko, które będzie zabezpieczać rury przed zapchaniem włosami i brudem.

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij