×
Wirtualna Polska

7 trików z filmów akcji, które mogą Ci się przydać w kryzysowej sytuacji

Zastanawialiście się kiedyś jakby wyglądało życie, gdyby nasze losy były jak fabuła filmu? Chcielibyście poczuć się jak słynny MacGyver, który z pudełka po zapałkach i kilku spinaczy potrafił zbudować samolot? Wszystko jest możliwe i czasami rozwiązania, które były zastosowane w filmach akcji, faktycznie mogą sprawdzić się w codziennym życiu (i nie chodzi mi tutaj o samolot z pudełka po zapałek). Każdy dzień może zaskoczyć nas kompletnie niespodziewaną sytuacją. Dlatego warto znać te triki, które były zastosowane w filmach – nigdy nie wiadomo kiedy mogą Ci się przydać!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#1 Chowanie cennych rzeczy

pixabay.com

pixabay.com

Jeśli obawiasz się, że Twoje pieniądze lub dokumenty zostaną skradzione, możesz ukryć je w miejscu, o którym nikt by nie pomyślał! Wszystko czego potrzebujesz to krzesło lub stół, młotek, kilka gwoździ i gumki recepturki. Odwróć mebel do góry nogami i wbij gwoździe w siedzenie krzesła lub spód blatu. Lekko zegnij gwoździe, rozciągnij gumki tworząc siatkę, a następnie schowaj pod spód pieniądze.

#2 Ściągnięcie kajdanek przy pomocy zapałki

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
pixabay.com

pixabay.com

Malutka zapałka pomoże Ci w wyswobodzeniu rąk z kajdanek. Możesz wykorzystać ten trik wykonując ją jako sztuczkę magiczną, lub w przypadku niebezpieczeństwa. Najważniejsze, aby zapałkę dopasować, możesz ją lekko spłaszczyć np. przy pomocy zębów. Następnie włożyć do otworu i delikatnie nią nacisnąć. Kajdanki powinny się otworzyć, a Ty będziesz wolny.

#3 Uwolnienie dłoni z trytek

itstactical.com

itstactical.com

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wiele osób zamiast kajdanek używa plastikowych opasek zaciskowych czyli trytek. Są równie skuteczne jak prawdziwe kajdanki i wydaje się, że ciężko jest się z nich wydostać. Okazuje się, że w prosty sposób można się ich pozbyć. Podnieś ręce nad głowę, a następnie szybkim ruchem wysuń je przed siebie, jednocześnie tworząc nacisk na trytki. Takie działanie z pewnością sprawi ból, lecz pomoże Ci się uwolnić.

#4 Wyślij sekretną wiadomość

trueaimeducation.com

trueaimeducation.com

Jedyne czego potrzebujesz to kawałek białej kartki i biała kreda. Kredą napisz wiadomość na papierze. Teraz wystarczy, że przekażesz kartkę osobie, do której skierowana jest treść wiadomości. Na kartce nie będzie widać, że jest jakieś ukryte hasło. Kiedy ktoś będzie chciał je przeczytać, wystarczy pokolorować kartkę czarnym markerem lub farbami. Niewidzialny atrament można wykonać również przy użyciu soku z cytryny oraz sody oczyszczonej.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#5 Monitorowanie drzwi

Jeśli chcesz sprawdzić czy ktoś był w Twoim pokoju bez Twojego pozwolenia, ale nie masz żadnych szpiegowskich gadżetów, wystarczy, że weźmiesz taśmę i kawałek sznurka. Przyklej sznurek nieco nad drzwiami. Gdy ktoś zamknie lub otworzy drzwi, sznurek utknie między drzwiami, a progiem.

#6 Stwórz własny, sekretny kod

Ten trik, jest raczej przeznaczony w trakcie rozgrywki lub quizu, w rzeczywistości osoba, która dostanie wiadomość musiałaby znać Twój sekretny język. Mimo wszystko jest to ciekawa metoda, wystarczy, że każdą z literek zamienisz na inną np. A na M, I na H czy T na A. W takim przypadku zamiast „WITAM” wyślesz wiadomość „YHAMO”.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#7 Wodoodporne zapałki

Nie ma nic gorszego niż biwak w deszczowej pogodzie i brak suchych zapałek które są potrzebne aby rozpalić ogień. Jeśli wybierasz się na wczasy pod namiotem, przed wyjazdem pomaluj niektóre zapałki lakierem do paznokci lub woskiem. Możesz tak przygotować całe zapałki lub tylko ich „główki”.

Warto pamiętać o trikach wykorzystywanych w filmach akcji, nigdy nie wiadomo czy kiedyś nie będzie trzeba z nich skorzystać!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

via GIPHY

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.