×

6 prostych i bardzo przydatnych trików związanych z malowaniem ust, które powinnaś poznać

Piękne czerwone usta to wizytówka każdej pewnej siebie kobiety. Niestety ten odcień jest bardzo wymagający i nie można sobie go nanosić w biegu czy w ciemnej taksówce. Na ten i wiele innych problemów rozwiązanie znalazła Tina Yong, która prowadzi swój kanał na YouTube. My zainteresowałyśmy się poradami związanymi z pomadkami.

1. Szczoteczka i balsam do ust.

Zima to okres, w którym większość z nas ma suche usta. Ciężko sobie z tym poradzić, ale istnieje genialny sposób, dzięki któremu pozbędziesz się odstających skórek. Nałóż na usta balsam i zacznij delikatnie je masować szczoteczką przez 1-2 min. Na koniec zetrzyj pozostałość chusteczką.

2. Końcówka pomadki

Okazuje się, że w środku jest jeszcze bardzo dużo produktu! Żeby go nie zmarnować, najpierw wydostań go za pomocą czegoś sterylnego i przełóż na łyżeczkę.

Następnie umieść ją nad płomieniem. Trzymaj do momentu aż się rozpuści.

Konsystencja będzie na tyle płynna, że z łatwością będziesz mogła przelać ją do pojemnika (może to być opakowanie na soczewki, a może to być małe opakowanie, które można kupić w drogerii).

Pozostaje tylko poczekać aż pomadka nabierze jednolitej konsystencji i już można ją nakładać pędzelkiem.

3. Pomadki w popularnym odcieniu nude.

To dość problematyczna kwestia, bo często jest tak, że po prostu źle wyglądają na ustach. Wina leży niestety po Twojej stronie, a dokładniej związana jest z kolorem Twoich ust. Bliżej im zdecydowanie do czerwonych odcieni niż bladych, dlatego wybija zawsze kolor ust. Łatwo można sobie z tym poradzić. Najpierw nałóż punktowo korektor. Rozetrzyj go pędzelkiem i nałóż pomadkę w odcieniu nude.

4. Trupi odcień

Usta w cielistym kolorze są bardzo modne, ale czasem można odnieść wrażenie, że wygląda się w nich jak trup. Do tego może być tak, że podkreślają suche skórki. Jeśli na pomadkę nałożysz bezbarwny błyszczyk, nadasz promiennego wyglądu.

5. Źle pomalowane usta

Po raz kolejny w roli głównej korektor. Dzięki niemu wyrównasz dokładnie linie wokół ust.

6. Trwałość pomadki

Jeśli chcesz, aby pomadka nie zostawiała śladów i nie chcesz co chwilę chodzić do toalety, aby ją poprawiać – koniecznie zapoznaj się z tym trikiem. Wystarczy przyłożyć chusteczkę do pomalowanych ust i wciskać przez nią pędzel z pudrem. Voila!

Może Cię zainteresować

zamknij