×

5 sprytnych trików z telefonem komórkowym, które rozwiążą niejeden problem. Warto je znać

Niezależnie od tego czy je kochasz czy nienawidzisz, telefony komórkowe są niezbędnym gadżetem w dzisiejszych czasach. Pomagają nam prawie w każdej sytuacji, czasami mogą nawet uratować życie. Jednak jak to z każdym urządzeniem bywa – potrafią się psuć.

Ale najczęstsze problemy można naprawić w bardzo prosty sposób. Oto niektóre z naszych ulubionych trików.

Stojak na telefon

Ile razy chciałeś komuś pokazać zabawne wideo, ale jedyny „statyw” jaki znajdował się na stole to filiżanka kawy? To nigdy nie będzie bezpieczne rozwiązanie dla telefonu, a wystarczy wykorzystać do tego zwykłe okulary!

Najtańszy głośnik jaki istnieje

Czasami wbudowany w telefonie głośnik nie spełnia naszych oczekiwań. Można wtedy kupić zewnętrzny głośnik, ale to wiąże się z reguły z koniecznością noszenia drugiego urządzenia i sporym wydatkiem. A przecież istnieje inne rozwiązanie! Wystarczy włożyć telefon do miski. I to wszystko!

Rysik

Rysik jest doskonałym narzędziem do szybkiego pisania czy rysowania, ale ma też jedną podstawową wadę – często się gubi! Można jednak zrobić taki rysik z ołówka i kawałka folii aluminiowej. Owiń tępy koniec ołówka folią aluminiową, a efekt będzie dokładnie taki sam!

Naprawa uszkodzonego kabla z ładowarki

Po pewnym czasie każdy przewód zacznie się psuć. Jeśli już do tego dojdzie, nie wyrzucaj całej ładowarki! Wystarczy zaizolować uszkodzoną część kilkukrotnie taśmą. Aby zakamuflować taśmę i sprawić by ładowarka ładnie się prezentowała,  wystarczy obwinąć tę część np. włóczką. Bułka z masłem!

Oświetlenie z telefonu

Jeśli potrzebujesz oświetlić pomieszczenie, a nie masz pod ręką ani lampki, ani latarki, możesz użyć telefon i butelkę z wodą. Tak, brzmi dziwnie, ale sam zobacz jak to działa:

https://rumble.com/v3541r-tips-and-tricks-with-and-for-your-smartphone.html

Co sądzisz o tych trikach? Próbowałeś już któregoś z nich? Podziel się opinią w komentarzach poniżej i nie zapomnij udostępnić tego wpisu na Facebooku!

Może Cię zainteresować

zamknij