Kategorie LajfhakiOrganizacjaPsychologia

8 rzeczy codziennego użytku, które powinno się myć w zmywarce

Zmywarkę wykorzystywałam tylko do mycia naczyń. Jednak pewnego razu natknęłam się w Internecie na intrygujące zdjęcie. Zmywarka wypełniona klockami lego. Pomyślałam, że to genialne!
Zaczełam szukać dalej. Oto lista rzeczy, które można umyć w zmywarce:

#1 Czapki z daszkiem

Jeśli chcesz mieć pewność, że czapka nie straci kształtu… umyj ją w zwymarce. Zamiast chemicznych detergentów, wlej do niej ocet.

8 rzeczy codziennego użytku, które powinno się myć w zmywarce

#2 Kalosze

Pamiętaj by temperatura była jak najniższa! W zmywarce możesz umyć gumowe sandały, kalosze i trampki.

#3 Klucze

Ten sposób wypróbowałam od razu, gdy go znalazłam! Jest genialny, nigdy wcześniej nie myślałam o tym, że klucze są tak brudne. Wystarczy powiesić je na wystających prętach w zmywarce. Odradzam mycia ich razem z talerzami.

#4 Sex zabawki

Od razu mówię! To na zdjęciu, to nie jest moja kolekcja. 🙂 Pomysł, pomimo wszytsko bardzo dobry. Trzeba dbać nie tylko o czystość zabawek naszych dzieci, te dla dorosłych warto czasem pożądnie umyć.

8 rzeczy codziennego użytku, które powinno się myć w zmywarce

#5 Strój do ćwiczeń

Twój facet lub dzieci, przęsto przynoszą do domu cuchnące stroje sportowe. Natychmiast wrzuć je do zmywarki. Najlepiej od razu z parującymi jeszcze butami. Dzięki temu, nie będziesz musiała specjalnie nastawiać pralki, a dom nie będzie pachnieć jak męska szatnia.

#6 Rączka od prysznicu

Szorowanie rączki od prysznicu może być irytujące. Plamy od mydła i kamień myją się same w zmywarce. Wystarczy raz na ruski rok, odkręcić rączkę i wrzucić do zmywarki. Oszczędzisz sobie sporo szorowania!

#7 Szczotki do włosów

Zanim umyjesz je w ten sposób, sprawdź czy nie są z naturalnego włosia. Gorąca woda może je zniszczyć. Wszystkie inne szczotki dadzą radę. Umycie ich w zmywarce nie tylko zmyje brud. Zabije też większość bakterii i zarazków, które znajdują się na ich powierzchni.

8 rzeczy codziennego użytku, które powinno się myć w zmywarce
youtube.com

#8 Plastikowe osłonki od włączników

Na to, to na 100% bym sama nie wpadła. A Ty? W Internecie jest jednak wiele porad, by włączniki też myć. A dokładniej ich osłonki. Codziennie dotykam ich parę razy. Jest na nich mnóstwo zarazków, które warto wygrzać w zmywarce. Myślę, że sama to zrobię, z włącznikami światła od łazienki.

Od zmywarki trzymajcie z dala swoich pupili. No chyba, że mają symbol „można myć w zmywarce” 🙂

Źródło i fotografie: buzzfeed.com