×

Dzięki tym genialnym trikom, bez problemu i niepotrzebnego bałaganu udekorujesz ściany swojego mieszkania

Puste ściany to zarazem pole do ciekawych projektów, jak i ogromne wyzwanie, które czasami nas przerasta. O ile mamy gotowy projekt i wiemy co chcemy umieścić na konkretnej ścianie, prawdziwe problemy pojawiają się kiedy próbujemy coś do niej przymocować. I nagle okazuje się, że prawidłowe powieszenie obrazu, lustra, czy półki na książki, wcale nie jest takie proste. Co więcej, przy takich pracach wszędzie gromadzi się proch, który będziesz musiał posprzątać.

Jeśli właśnie straciłeś zapał do działania, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Istnieją triki i sztuczki, które sprawią, że takie zadania będą dla Ciebie bułką z masłem! Wszystko, co musisz zrobić, to zapoznać się z przykładami i wprowadzić je w życie.

#1 Aby lustro wisiało idealnie

triki-z-powieszeniem-rzeczy-2

Weź kawałek taśmy i umieść ją na tylnej części lustra w miejscu, gdzie znajdują się uchwyty na gwoździki. Oznacz te punkty i taśmę przyklej na ścianę w wybranym miejscu. Użyj poziomicy i sprawdź, czy zachowałeś poziom. Jeśli tak, wmontuj w ścianę gwoździki, zdejmij taśmę i powieś lustro.

#2 Praca i porządki w jednym

triki-z-powieszeniem-rzeczy-5

Zanim zaczniesz wiercić w ścianie, umieść w konkretnym miejscu małą, samoprzylepną karteczkę. Pamiętaj, żeby zgiąć ją w połowie, dzięki czemu cały proch znajdzie się w jednym miejscu i łatwo się go pozbędziesz.

#3 Pion, który pomoże Ci powiesić lampę w idealnym miejscu.

triki-z-powieszeniem-rzeczy-6

Jeśli planujesz powiesić lampę w suficie i chcesz aby oświetlała konkretne miejsce, wykorzystaj tę instrukcję. Naklej na stoliku, biurku lub podłodze kawałek taśmy z zaznaczonym punktem. Następnie, przyłóż sznurek z narzędziem ze zdjęcia do sufitu i znajdź miejsce, w którym powinna zostać zamontowana lampa.

#4 Porządek przy pracach sufitowych

triki-z-powieszeniem-rzeczy-6

Usuń z plastikowego kubka dno. Następnie umieść w nim górną część wiertarki i po kłopocie. Cały proch zostanie w kubeczku. A Ty nie będziesz musiał dodatkowo sprzątać.

Przykłady zostały zaprezentowane w filmiku poniżej:

Source: Quicks tips for hanging things by EYSpace on Rumble

Prostymi i przydatnymi trikami nie zapomnij podzielić się ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

zamknij