×

10 popularnych życiowych trików, które w rzeczywistości się nie sprawdzają!

„Lajfhaki” zwykle dają nam tanie i eleganckie sposoby na utrzymanie chociażby porządku czy produktywności.

Na przykład, kto wiedział, że zwykła miska może prowizorycznie podwoić moc dźwięku wydobywającą się z iPhone? Albo, że klips może wydłużyć „żywotność” pasty do zębów?

Nie zmienia to jednak faktu, że niektóre „lajfhaki” mogą przysporzyć więcej kłopotu niż korzyści, a tym samym nie zaoszczędzimy ani cennego czasu ani włożonej w to energii. Oto lista trików, których powinniśmy unikać:

1# Toster nie nadaje się do grillowania sera.

10-popularnych-trikow-zywiowych-1

Lajfhak: Zrobienie grillowanej kanapki z serem w tosterze, który leży na boku. Do środka wkładamy osobno dwie kromki chleba z plastrem sera na każdej.

Dlaczego to bezsensu: Abstrahując od zagrożenia pożarowego, które jest w tym przypadku możliwe, ta metoda jest po prostu nieskuteczna. Wnętrze Twojego tostera zostanie ubrudzone masłem, a produkt końcowy nie będzie smakował tak jak powinien. Jakby tego było mało, chleb może wyskoczyć, nie mówiąc już o roztopionym serze, który… ahhh…

2# Drewniana łyżka nie zatrzymuje gotującej wody przed przelewaniem się.

https://www.youtube.com/watch?v=EhGd25ep49I

https://www.youtube.com/watch?v=EhGd25ep49I

Lajfhak: Umieszczenie drewnianej łyżki wzdłuż garnka z wrzącą wodą, aby zapobiec jej wylewaniu się.

Dlaczego to bez sensu: Gwarantowany sukces przyniesie Ci zmniejszenie ognia, na którym umieszczony jest garnek z wodą. Korzystając z łyżki możesz być pewny, że po pewnym czasie woda ją pochłonie!

3# Gwoździe nie pomogą Ci przy wyciąganiu korka z butelki wina.

Mental Floss/YouTube

Mental Floss/YouTube

Lajfhak: Aby wyciągnąć oryginalnie włożony korek z butelki wina, wbić w niego gwóźdź i wyciągnąć razem z korkiem.

Dlaczego to bez sensu: Lajfhak działa tylko wtedy, gdy masz kilka gwoździ w korku. Jeśli świętujesz wielkie otwarcie sklepu z narzędziami, prawdopodobnie masz je pod ręką. W przeciwnym razie lepiej zaopatrzyć się w tradycyjny korkociąg.

4# Przechowywanie baterii w lodówce nie sprawia, że będą „pracować” dłużej.

Thomson Reuters

Thomson Reuters

Lajfhak: Baterie należy przechowywać w zimnym miejscu (lodówka lub zamrażarka), aby przedłużyć ich trwałość.

Dlaczego to bez sensu: Niskie temperatury w rzeczywistości mogą nawet skrócić żywotność baterii. Kondensacja może spowodować korozję lub uszkodzenie uszczelki baterii.

5# Butelka po ketchup’ie nie jest dobrym dozownikiem do naleśników.

eHow/YouTube

eHow/YouTube

Lajfhak: Pusta butelka ketchup’i doskonale nadaje się jako dozownik do naleśników.

Dlaczego to bez sensu: Na początku musimy umieścić ciasto w butelce co już jest nie lada wyzwaniem. Następnie przepuszczamy ciasto wąziutkim strumieniem co zajmuje masę czasu, a ponadto na naleśnikach możemy czuć posmak ketchup’u, a tego chyba byśmy nie chcieli.

6# Trzymając pomidorki między dwoma pokrywkami wcale nie jest łatwiej je rozciąć.

Pinterest

Pinterest

Lajfhak: Zamiast rozcinać pomidorki jeden po drugim, pakujemy je między dwie pokrywki, a następnie przecinamy poziomo wszystkie naraz.

Dlaczego to bez sensu: John Green wykazał, że nie jest to takie proste jak się wydaje. Sok pomidorowy wycieka gdzie tylko może przy czym ciężko jest przekroić wszystkie warzywa.

7# Wstrząśnięcie torebką popcornu nie powoduje przedostanie się ziaren na zewnątrz.

10-popularnych-trikow-zywiowych-7

Lajfhak: Pozbywanie się ziaren popcornu otwierając torbę na tyle szeroko, aby po wstrząśnięciu same wyleciały.

Dlaczego to bez sensu: Ten lajfhak teoretycznie może zadziałać, ale potrzebujesz na to sporo czasu, dlatego raczej lepiej jest zostawić ziarna w dolnej części opakowania.

8# Rolki po papierze toaletowym nie działają jak głośnik telefoniczny.

AV Speaker/YouTube

AV Speaker/YouTube

Lajfhak: Montaż telefonu wewnątrz zestawu połączonych rurek papieru toaletowego ma służyć jako swego rodzaju prowizoryczny wzmacniacz.

Dlaczego to bez sensu: Dźwięk wcale nie jest głośniejszy przez „rurki” – jeśli już to zostaje stłumiony przez nadmiar kartonu.

9# Piłki tenisowe nie otwierają zamkniętych drzwi samochodu.

YouTube

YouTube

Lajfhak: Ściśnij piłkę tenisową przed zamkiem w drzwiach samochodu, aby wysłać strumień powietrza, który odblokuje drzwi.

Dlaczego to bez sensu: Ten lajfhak był wyczynem kaskaderskim w 2007 roku jednak został już obalony. To po prostu nie działa!

10# Sikanie na rany zadane przez meduzy nie zmniejsza bólu.

Shutterstock

Shutterstock

Lajfhak: Przyjaciele mówią, że sikanie na kolegi (lub własną) ranę po meduzie może załagodzić ból.

Dlaczego to bez sensu: Mocz może w tym przypadku spowodować więcej szkód niż korzyści, ponieważ może doprowadzić do uwolnienia większej ilości jadu.

 

Wybrane dla Ciebie

16 genialnych rozwiązań, na które sama byś nigdy nie wpadła. Ci ludzie to geniusze

Kreatywne myślenie to cecha, która pomaga nam wybrnąć z wielu sytuacji i nie ulega to najmniejszej wątpliwości. Doskonałym tego przykładem są poniższe zdjęcia. Ci ludzie wiedzą, jak poradzić sobie w każdej, nawet najmniej komfortowej sytuacji. I choć czasami ich rozwiązania mogą się wydawać wyjątkowo zabawne, trzeba przyznać, że za swoją pomysłowość powinni dostać nagrodę!

Triki dla kobiet, którymi podzieliły się dziewczyny z całego świata. Musisz je znać

Kobiety powinny trzymać się razem dlatego cieszę się, że w internecie wiele z nas dzieli się między sobą różnymi, codziennymi trikami. Proste problemy dotyczące sukienki, uczesania czy mogą zniszczyć humor, na szczęście istnieją szybkie rozwiązania, którymi zaradzisz sobie w kłopotliwej sytuacji. Jesteś gotowa, aby poznać kobiece triki? Oto triki dla kobiet, od kobiet! #1 Podczas […]

10 prostych trików, które musisz przetestować. Skutecznie poprawią Twój dzień

Jeśli szukasz trików, które są nie tylko proste, ale także bardzo efektowne, to dobrze trafiłaś! Codzienne obowiązki mogą być nudne lub bardzo przytłaczać, ale jeśli wiemy jak je rozwiązać, nie musisz się niczym martwić. Koniec z zagubionymi kolczykami, zaklinowanymi szklankami czy brudem w łazience, którego nie da się doczyścić. Oto triki, które z pewnością Ci […]

13 życiowych trików, które uratują Cię z wielu niezręcznych sytuacji. Warto je znać!

Czy gdy słyszysz frazę „niezręczna sytuacja” pewnie przypominasz sobie jakieś nieprzyjemne momenty ze swojego życia. Niezręczność to nie tylko długa przerwa w niewygodnym dialogu czy uśmiech z sałatką między zębami. Wielu z nas wie, że podobne wpadki mogą się przydarzyć w najmniej oczekiwanym momencie. Nigdy nie mamy pewności czy nasz obcas nie złamie się podczas […]

Sprawdziliśmy triki na parujące szyby. Jeden z jest wybawieniem każdego kierowcy

Zaparowane szyby w samochodzie w czasie zimy to koszmar każdego kierowcy. Problem jest dość uciążliwy i trudny to rozwiązania. Choć ludzie mają wiele pomysłów jak temu zaradzić, część środków okazuje się nieskuteczna na dłuższą metę. Popularny YouTuber, ChrisFix, postanowił przetestować pięć różnych środków zaradczych, by sprawdzić, który z nich okaże się skuteczny. Każdy produkt został […]

12 najgłupszych rozwiązań, które jakimś cudem działają. Tylko szaleńcy mogli je wymyślić

Internet jest skarbnicą wiedzy. To tutaj możesz znaleźć zadziwiające pomysły, które pomogą Ci zaoszczędzić zarówno sporo czasu, jak również pieniędzy. Trzeba jednak pamiętać o najważniejszym. Otóż nie wszystkie lajfhaki publikowane przez internautów są pomocne. Miej się więc na baczności! Upewnij się, że nie korzystasz z żadnego z trików, które zostały przedstawione na poniższej liście. No […]