Kategorie Domowe kosmetykiUroda

Truskawkowe nogi – czyli jak pozbyć się krostek po goleniu?

Ciepłe dni i zakładanie sukienek i spódnic wiąże się, z jedną rzeczą za którą wiele kobiet nie przepada. Wiesz o czym mówię? Tak, o goleniu nóg! Nie chodzi o samą czynność, ale to jak nasze nogi wyglądają po samym pozbyciu się włosów. Truskawkowe nogi to coś, na widok czego wiele kobiet natychmiast się denerwuje. W końcu nie po to golimy swoje nogi, żeby potem nie móc ich pokazać!

Dlaczego moje nogi wyglądają jak truskawka?

instagram.com/brownskinderm

„Truskawkowe nogi” to ciemne pory, które są bardzo widoczne po ogoleniu nóg. Chociaż to zjawisko, nie u wszystkich kobiet jest zawsze widoczne, to w wielu sytuacjach „truskawkowe nogi” sprawiają, że czujemy się, po prostu niekomfortowo. Po goleniu nasze gładkie nogi nie zawsze wyglądają tak estetycznie jakbyśmy chciały, a to z racji zapchanych brudem, potem czy resztkami kosmetyków, porów.

Co to są truskawkowe nogi?

wiesz.info

Mieszki włosowe, które zawierają bakterie, martwą skórę lub resztki balsamów, stają się powiększone i widoczne. Z racji tego, że wyglądają one jak powierzchnia truskawki, ta przypadłość została nazwana „truskawkowymi nogami”. Po goleniu włosy pozostające w mieszku włosowym zostają uwięzione, a ta blokada powoduje, że układ odpornościowy uważa, że w skórze znajduje się „obca substancja”. Białe krwinki są następnie uwalniane, co prowadzi do zapalenia i małych guzów.

instagram.com/marlenleah

Zjawisko to może czasami powstać nawet, gdy zdecydujemy się na wydepilowanie naszych nóg przy pomocą wosku w profesjonalnym salonie. Oczywiście ryzyko „truskawkowych nóg” jest znacznie mniejsze, ale jest to dość kosztowne i bolesne doświadczenie.

Jak pozbyć się krostek po goleniu?

Okazuje się, że na problem „truskawkowych nóg” można poradzić sobie na kilka sposobów. Sprawdź rzeczy, które masz w domu i wybierz najlepszą metodę dla Twojej skóry!

Często zmieniaj ostrze w maszynce do golenia

instagram.com/pastelowyrys

Przed goleniem nóg pamiętaj, aby dokładnie przepłukać ostrza nożyka, a także zdezynfekować wodą utlenioną. Maszynka powinna być ostra, aby mogła dokładnie usunąć włoski – w innym przypadku może dojść do zakażenia w mieszkach włosowych, w których zebrały się zanieczyszczenia. Warto stosować nożyki wielorazowego użytku i zmieniać w nich ostrza.

Moczenie nóg w gorącej wodzie

instagram.com/kobietyzvenus

Tak samo jak przed maseczką na twarz warto zrobić solidne oczyszczenie twarzy i skorzystać z kąpieli parowej, tak samo dobrze jest porządnie wymoczyć nogi przed depilacją. W ten sposób pory lepiej się otworzą i zdecydowanie łatwiej będzie z nich usunąć brud. Pamiętaj jednak, że po depilacji nóg należy przemyć nogi zimną wodą.

Pamiętaj o peelingu

instagram.com/wybierajac_nature

Przed goleniem nóg warto zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. Peeling pomoże odblokować zatkane pory i dobrze oczyści całe nogi. Jeśli nie chcesz widzieć na swoich nogach czarnych, charakterystycznych kropek, wybierz peeling drobnoziarnisty. Warto zastosować domowy sposób z użyciem peelingu z sody oczyszczonej – szczegóły znajdziesz poniżej!

Domowe sposoby na truskawkowe nogi

Maślanka i sól morska

instagram.com/propozycjepodania

Wymieszaj 2 łyżeczki maślanki z 1 łyżeczką soli morskie, a następnie uzyskaną pastę umieść na nogi na co najmniej 5 minut. Zawartość kwasu mlekowego i właściwości ściągające maślanki, napinają pory i rozjaśniają guzki, z kolei szorstka sól morska dokładnie złuszcza skórę.

Zobacz także: Golenie okolic bikini wymaga odpowiedniej metody. Dzięki niej zapobiegniesz wrastaniu włosów

Aloe vera, brązowy cukier oraz limonka

instagram.com/themakermover

Potrzebujesz 2 łyżeczek aloe vera, 2 łyżeczek brązowego cukru oraz łyżeczkę soku z limonki lub cytryny. Wymieszaj substancje do momentu uzyskania jednolitej pasty, a następnie za pomocą lekko wilgotnego ręcznika, wmasuj je kulistymi ruchami. Pozostaw mieszankę na 5 minut, następnie zmyj ją ciepłą wodą i nawilż skórę. Aloe vera ma właściwości przeciwzapalne, a to sprawia, że zmniejsza się wielkość porów. Brązowy cukier złuszcza skórę, a sok z cytrusa rozjaśnia przebarwienia.

Soda oczyszczona

instagram.com/zycieporaku

Soda oczyszczona ma naprawdę wiele zastosowań, i to nie tylko w kuchni! W walce z „truskawkowymi nogami” soda sprawi, że zmniejszy się stan zapalany mieszków włosowych. Dodatkowo delikatnie złuszczy skórę. Wystarczy, że wykonasz pastę z sody oczyszczonej i wody. Następnie delikatnie wmasuj ją w dotknięty obszar. Wykonuj masaż przez około 5 minut, a następnie dokładnie spłucz całość. Soda może pozostawić Twoją skórę suchą, dlatego po zabiegu nie zapomnij nawilżyć nóg.

DO ZANOTOWANIA!

Powyższych zabiegów nie musisz wykonywać każdego dnia, wystarczy że zabieg powtórzysz raz na tydzień lub co kilka dni. Taka częstotliwość powinna wystarczyć do wyczyszczenia porów. Nawet jeśli nie masz już „truskawkowych nóg” upewnij się, że złuszczasz skórę nóg, na co najmniej 3 dni przed ich ogoleniem.

Zobacz także:

1) Domowa metoda sprawi, że brzydkie wągry znikną z Twojej twarzy. Lepsza niż maski ze sklepu

2) 8 naturalnych i skutecznych sposobów na pozbycie się zbędnego owłosienia twarzy

Źródło: shared.com | Fotografie: pl.pinterest.com