×
Wirtualna Polska

12 sygnałów, które przekazuje Ci Twoje ciało. Mogą świadczyć o problemach zdrowotnych

Każdy z nas ma nieco inną budowę ciała, a nasze organizmy reagują zupełnie inaczej na wiele czynników. Dlatego bardzo ważne jest aby dobrze poznać swoje ciało i wiedzieć co jest dla niego dobre. Oto kilka sposobów jak odczytać sygnały, świadczące o Twoim stanie zdrowia!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#1 Pośladki w kształcie litery V

Taki kształt pupy może oznaczać, że masz niższy niż norma, poziom estrogenu. Często zdarza się, że tłuszcz rozkłada się na boczkach, z racji wahania poziomu estrogenu, który raz jest większy a raz mniejszy. Jeśli masz taki kształt pupy spróbuj zredukować tłuste posiłki w swojej diecie – to pomoże Ci również utrzymać dobrą kondycję sercowo-naczyniową. Doskonałym sposobem na rozwiązanie obu tych problemów jest dodanie do treningu fitness dodatkowych ćwiczeń cardio.

#2 Okrągła pupa

Gdy tłuszcz w znacznym stopniu rozprowadza się wokół okolicy górnej uda, pośladki zwykle swoim wyglądem przypominają kształt gruszki lub serca. Może to być oznaką niewielka nadwaga.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#3 Kwadratowa pupa

Taki kształt pośladków może świadczyć o tym, że w Twoim ciele tłuszcz rozmieszcza się równomiernie. Jeśli masz taki kształt pupy może to oznaczać, że masz słabe mięśnie pośladków lub zbyt mało nagromadzonego tłuszczu. Warto rozważyć ćwiczenia wzmacniające pośladki oraz uda.

#4 Pośladki w kształcie serca

Jeśli pośladki zwykle kończą się wyglądem gruszki lub serca, oznacza to że tłuszcz w znaczącym stopniu gromadzi się w okolicach górnej części ud oraz pośladków. Może to oznaczać niewielką nadwagę.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#5 Figura osoby zestresowanej

Jeśli jesteś nadmiernie zestresowany, tłuszcz może zacząć rozprzestrzeniać się wokół okolicy Twojego brzucha. Wynika to z podwyższonego poziomu hormonu stresu – kortyzolu. Aby rozwiązać ten problem, upewnij się, że dostarczasz organizmowi odpowiednią ilość snu, a w diecie postaw na dużą dawkę węglowodanów.

#6 Brzuszek słodyczowy

Jeśli konsumujesz słodycze w dużych ilościach, Twoje ciało może zacząć przybierać, zwłaszcza w okolicy bioder. Dzieję się tak, ponieważ organizm wytwarza dużo insuliny. Spróbuj zmniejszyć spożycie cukru i poszukaj zdrowszych alternatyw dla słodyczy.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#7 Figura osoby z niskim poziomem estrogenu

Tak jak już wcześniej mogłeś przeczytać, jeśli zauważysz, że Twoje ciało ma dodatkową ilość tkanki tłuszczowej w okolicy bioder, ud oraz pośladków, to wszystko wskazuje na to, że możesz mieć niski poziom estrogenu. Rozważ dodanie do codziennej diety dodatkowej porcji warzyw kapuścianych.

#8 Figura osoby z niskim poziomem testosteronu w organizmie

Chcesz dowiedzieć się czy poziom testosteronu w Twoim organizmie jest niższy niż normalny? Możesz to sprawdzić zwracając uwagę na to czy Twoje ramiona są zwiotczałe. Świetnym sposobem na obwisłe ramiona jest zwiększenie poziomu witaminy D. Jedz więcej ryb, spędzaj czas na świeżym powietrzu i dodawaj do swojej diety witaminę D.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#9 Piwny brzuszek

Zbyt duża ilość alkoholu źle wpływa na Twój organizm oraz pracę mózgu. Spożycie dużej ilości alkoholu powoduje, że Twoje ciało nieprawidłowo trawi pokarm. Alkohol (głównie piwo) zawiera bardzo dużo pustych kalorii, dlatego ogranicz spożycie alkoholu i rozważ dodanie większej ilości warzyw do swojej diety.

#10 Brzuszek stresu

Stres może prowadzić do wielu niezdrowych zachowań, z których wiele negatywnie wpływa na zdrowie fizyczne i wygląd. Nadmiar tłuszczu w żołądku często wynika z nadmiernego stresu. Spróbuj trochę lepiej się wysypiać i zacznij zdrowiej jeść.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#11 Brzuszek wytrącony z równowagi

Nagromadzony tłuszcz w dolnej części brzucha może wskazywać na brak równowagi hormonalnej. Jeśli uważasz, właśnie to jest powodem Twojego kiepskiego samopoczucia oraz problemów z wyglądem, rozważ wizytę u lekarza.

#12 Brzuch po ciąży

W trakcie ciąży przyswajanie tłuszczu w żołądku nie jest czymś strasznym, lecz całkowicie normalnym. W trakcie ciąży nie w ogóle się tym nie przejmuj, zaś po porodzie wróć do wcześniejszej diety i staraj się codziennie wykonywać kilka ćwiczeń, które pomogą Ci wyzbyć się niepożądanego kształtu brzucha.

A Ty jaki masz Typ figury?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować