×

Podróż samolotem może być przyjemniejsza. Wystarczy, że zadbasz o jeden szczegół

Lubisz podróżować samolotem? Jeśli często wybierasz ten środek transportu pewnie stawiasz na wygodne buty i ubrania, w których podczas lotu będziesz się czuć komfortowo. Okazuje się, że oprócz wygody warto postawić też na elegancje. Dlaczego? Odpowiedni ubiór w samolocie bardzo się opłaca 😉

Sukienka w podróży? Schludny ubiór może pomóc Ci uzyskać lepsze miejsce!

pixabay.com

Nie od dziś wiadomo, że nie ocenia się książki po okładce, jednak każdy z nas przychylniej patrzy na osobę, która ubrana jest w eleganckie sandały i ładną sukienkę. Ubranie się w stylowy sposób, na czas podróży, jest okazaniem szacunku dla swoich współpasażerów, obsługi lotniska oraz stewardess.

Schludny ubiór może spowodować, że usłyszysz wiele komplementów, jednak nie o to tutaj wszystko chodzi. Oczywiście, oprócz miłych słów możesz liczyć na lepsze miejsce w samolocie!

Stewardessa znanej linii lotniczej wyjawiła, że zawsze zwraca uwagę na osoby, które są ładnie ubrane – przede wszystkim ze względu na to, że takie osoby wyróżniają się na tle innych pasażerów.

Oczywiście żadna linia lotnicza się do tego nie przyzna, lecz jeśli będziesz ubrana w ładne ciuchy istnieje szansa, że zostaniesz poproszona o zmianę miejsca z klasy ekonomicznej do business. Eleganckie ubrania nie są gwarantowaną przepustką do lepszej klasy – stewardessa może poprosić pasażera z klasy ekonomicznej o zmianę miejsca, jeśli w wyższej klasie są wolne siedzenia.

Wiadomo, że zależy to również od osobistych preferencji pracowników danego samolotu, jednak stewardessy zawsze będą stawiać przychylniej patrzeć na pasażerów, którzy wyglądają reprezentacyjnie i zachowują się kulturalnie.

pixabay.com

Historia zna przypadki gdy nie wpuszczono pasażerów na pokład samolotu ze względu na ich nieodpowiedni ubiór

pixabay.com

Elegancja to nie wszystko, kilka lat temu dwie nastolatki nie zostały wpuszczone na pokład samolotu linii United Airlines ze względu na zbyt sportowe ciuchy. Dziewczyny nie mogły znaleźć się na pokładzie maszyny dopóki nie wprowadziły „poprawek” do swojego ubioru.

Dlatego następnym razem gdy udasz się w podróż samolotem lepiej zastąpić sportowe legginsy zwykłymi spodniami i schludną koszulą. Co myślisz o takim podejściu do podróżnego? Uważasz, że faktycznie ubiór powinien zaważać na miejsce w samolocie oraz na pozwolenie wejścia na pokład?

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Wybrane dla Ciebie

15 sprytnych trików, które przydadzą się podczas samotnej podróży

Przed tobą samotna podróż? Często słyszymy o rankingu najbardziej niebezpiecznych miast lub państw, jednak to czy coś nam się stanie lub czy zginą nasze rzeczy, w dużej mierze zależy od nas. Nawet w najbezpieczniejszym państwie istnieje szansa, że zostaniemy zaatakowani i okradzeni. Zanim wyruszysz w podróż do innego miasta lub kraju, lepiej z wyprzedzeniem wziąć […]

Umieść monety w hotelowym zlewie. Z tego sprytnego triku korzysta sporo turystów

Podróżowanie jest częścią naszego życia. Niektórzy z nas je uwielbiają, inni wprost nienawidzą, jednak często musimy przedostać się z punktu A do punktu B. Nawet jeśli wynajmujemy piękny apartament lub spędzamy kilka dni w małym hostelu, przez kilka najbliższych dni dane miejsce będziemy nazywać domem. Cele podróżowania są różne – możesz wyjechać w sprawach firmowych […]

Jak tanio podróżować? 10 sprawdzonych trików

Podróże poszerzają nasze horyzonty i potrafią pokazać nam całkiem inną kulturę. Jednak mogą być one dość kosztowne – w takim razie jak tanio podróżować, nie tracą na to całego swojego majątku? Oto kilka trików, które pozwolą Ci zwiedzać świat i oszczędzić trochę grosza! #1 Wybierz odpowiednią walizkę Zakup nowej walizki to kosztowny wydatek, ale musisz […]