Podróż samolotem może być przyjemniejsza. Wystarczy, że zadbasz o jeden szczegół - Genialne
×
Wirtualna Polska

Podróż samolotem może być przyjemniejsza. Wystarczy, że zadbasz o jeden szczegół

Lubisz podróżować samolotem? Jeśli często wybierasz ten środek transportu pewnie stawiasz na wygodne buty i ubrania, w których podczas lotu będziesz się czuć komfortowo. Okazuje się, że oprócz wygody warto postawić też na elegancje. Dlaczego? Odpowiedni ubiór w samolocie bardzo się opłaca 😉

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Sukienka w podróży? Schludny ubiór może pomóc Ci uzyskać lepsze miejsce!

pixabay.com

Nie od dziś wiadomo, że nie ocenia się książki po okładce, jednak każdy z nas przychylniej patrzy na osobę, która ubrana jest w eleganckie sandały i ładną sukienkę. Ubranie się w stylowy sposób, na czas podróży, jest okazaniem szacunku dla swoich współpasażerów, obsługi lotniska oraz stewardess.

Schludny ubiór może spowodować, że usłyszysz wiele komplementów, jednak nie o to tutaj wszystko chodzi. Oczywiście, oprócz miłych słów możesz liczyć na lepsze miejsce w samolocie!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
ne.wikipedia.org

Stewardessa znanej linii lotniczej wyjawiła, że zawsze zwraca uwagę na osoby, które są ładnie ubrane – przede wszystkim ze względu na to, że takie osoby wyróżniają się na tle innych pasażerów.

Oczywiście żadna linia lotnicza się do tego nie przyzna, lecz jeśli będziesz ubrana w ładne ciuchy istnieje szansa, że zostaniesz poproszona o zmianę miejsca z klasy ekonomicznej do business. Eleganckie ubrania nie są gwarantowaną przepustką do lepszej klasy – stewardessa może poprosić pasażera z klasy ekonomicznej o zmianę miejsca, jeśli w wyższej klasie są wolne siedzenia.

Wiadomo, że zależy to również od osobistych preferencji pracowników danego samolotu, jednak stewardessy zawsze będą stawiać przychylniej patrzeć na pasażerów, którzy wyglądają reprezentacyjnie i zachowują się kulturalnie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
pixabay.com

Historia zna przypadki gdy nie wpuszczono pasażerów na pokład samolotu ze względu na ich nieodpowiedni ubiór

pixabay.com

Elegancja to nie wszystko, kilka lat temu dwie nastolatki nie zostały wpuszczone na pokład samolotu linii United Airlines ze względu na zbyt sportowe ciuchy. Dziewczyny nie mogły znaleźć się na pokładzie maszyny dopóki nie wprowadziły „poprawek” do swojego ubioru.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Dlatego następnym razem gdy udasz się w podróż samolotem lepiej zastąpić sportowe legginsy zwykłymi spodniami i schludną koszulą. Co myślisz o takim podejściu do podróżnego? Uważasz, że faktycznie ubiór powinien zaważać na miejsce w samolocie oraz na pozwolenie wejścia na pokład?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować